Hirdetés

Fractal Design Focus G Mini ház - minimalista apróság

Új, az eddigieknél olcsóbb házcsaládot jelentett be a Fractal; microATX-es változatát teszteltük.

Bevezetés, külső

A Fractal Design legújabb, Focus G névre hallgató házsorozata azokat célozza, akiknek vonzó a minimalista dizájn, de az eddigi Fractal kínálatot drágának találták. A család egyelőre két tagból áll, a normál miditorony méretű Focus G-ből, illetve tesztünk alanyából, a microATX lapokra szabott Focus G Miniből.

Külső

A svéd cég a minimalista dizájnról ismert, és a Focus G Mini sem változtat ezen, a ház mentes a csicsáktól, de azért kapott annyi egyediséget, hogy könnyű legyen felismerni. Jelen esetben ez a keretébe enyhén besüllyesztett előlapot jelenti, amely több funkciót is ellát: szűri a mögötte található ventilátorok által beszívott levegőt, illetve érdekesebbé teszi ezeknek a gyárilag beszerelt, fehér LED-ekkel ellátott példányoknak a fényét. A Focus G Mini kivitele egyébként jó, nincsenek sorják, az élek szépen eldolgozottak, a spórolás a kidolgozáson nem vehető észre, az anyagválasztáson viszont már igen, az acéllemezek vékonyak, és ez nemcsak a tömegben, de a szilárdságban is érezhető.


[+]

Az előlap alsó felén a Fractal Design felirat töri meg a vékony, fényes kávát, míg a felső részen két olyan elemet találunk, ami az utóbbi időben mintha kihalt volna: két 5,25”-es nyílást az optikai meghajtók számára. A ki- és bekapcsoló gombok, a visszajelző LED-ek, illetve a csatlakozók (2 db Type-A USB és két 3,5 mm-es jack) az előlap tetejére – jobban mondva egy attól fizikailag elkülönülő, de optikailag azzal egy egységet alkotó elemre kerültek. Itt nem leszünk túlzottan elkényeztetve, lévén a két USB konnektor közül csak egyik 3.1-es, a másik sima 2.0-s sebességre képes vezetékezést kapott.


[+]

Az előlapba fémrácsból és habszivacsból álló szűrés is került, ez sajnos külön nem vehető ki, tisztításához le kell kapni a teljes előlapot, majd jöhet a porszívó mindkét oldalról – ilyenkor hasznos az, hogy a csatlakozók és gombok nem ide tartoznak, nem kell a kábelek miatt óvatoskodnunk.


[+]

Tovább haladva a gép teteje felé egy méretes szellőzőnyílással találkozhatunk, amely mögé két 120 vagy 140 mm-es ventilátor rejthető el – a gyártó ide könnyen kiszerelhető porszűrőt tett, amelyet csavarokkal rögzítettek.


[+]

Ami a hátlapot illeti, itt nem találunk semmi különöset, a négy darab bővítőhely takarólemezei kézzel is oldható csavarokat kaptak. Az alsó panelre ismét porszűrő került, amely a tápot és a 3,5/2,5”-es keretet is védi. Bár ez a szűrő kiszerelhető, a megoldáson tetten érhető a spórolás: ahelyett, hogy ki-be mozgatható keretre került volna a szűrő, a hajlékony lapot nekünk kell a tartófülek közül kihajtogatni – nem éppen bizalomgerjesztő érzés. És ha már az alsó panelnél és az olcsóságnál tartunk: a lábak nem kaptak puha gumiborítást, így parkettán, járólapon nem ideális a stabilitás.


[+]

A két oldalpanel szerencsére nem csúsztatós, hanem oldalra kihajtós kialakítású, így könnyű velük dolgozni, ráadásul a hozzájuk tartozó csavarok is lyukakban maradó megoldásúak, nem vesznek el. Mind az átlátszó bal, mind a teli fém jobb oldalajtó extra kidudorodással rendelkezik, ami növeli a stabilitást, illetve a kábelek és a CPU-hűtő számára rendelkezésre álló helyet.


[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés