Hirdetés

Fractal Design Define R3 számítógépház

További részletek

Említettük már a tetőnél, hogy ventilátorhelyeit lefedték. Ehhez ugyanolyan betétet használtak, mint az oldallapnál: alapja pár milliméter vastag műanyag, amire az előlapnál is látott szivacsot és még egy durva szövetréteget tettek. Az egészet a szokásos ventilátoros csavarok tartják a helyén.

Hasonlóan burkolták az oldallapokat is – mind a kettőt. Itt ugyan nincs szivacs, de a durva mintás (hanghullámtörő) szövet alatt egy gumiréteg van. A bélésnek köszönhetően a ház oldallapjai nem konganak, mint egy átlagos modellnél, hanem csak tompán puffognak. Nem tetszett viszont a rögzítési módjuk, ami olyan volt, mint az olcsóbb házakon. Alul és felül könnyen meghajló fémfülecskék illeszkedtek a ház vázára, elöl hasonló kaliberű társaik támaszkodtak, a stabilitást pedig a két hátsó csavar adta. Itt ügyes hátrafelé húzáshoz való fület alakítottak ki. Végülis az oldalfal rögzítése nem rossz, de a többi okos részlet mellett többet vártunk.

Mondjuk hasonló alaposságot, mint a hátlapra szerelhető, három ventilátor kezelésére képes szabályzónál. Ezzel az előre telepített első és hátsó 120 milliméteres mellett még egy szellőztetőt kezelhetünk. Az lett volna a hab a tortán, ha a szabályzót a ház tetejére, a bekapcsoló mellé teszik, valami ízléses, Hi-Fi készülékekére jellemző tekerővel.

Szerelés szempontjából a Fractal Design Define R3 átlagosan jó. Nem túl nagy, ezért nincs benne olyan bőséges hely, mint mondjuk egy Stackerben, de az elforgatott 3,5 hüvelykes helyek és a mai, rövid optikai meghajtók mellett nem keveredtünk „hardveres ütközésbe”. Szép nagy Radeon HD 4870 X2 grafikus kártyánk is befért, de a mai GeForce GTX 580 és hasonló méretű, dupla GPU-s Radeonokhoz kevés a rendelkezésre álló, nagyjából 290 milliméteres hely. Azokhoz a legnagyobb Define XL való, melyben akár 480 milliméteres helyet is kialakíthatunk a VGA-knak.

Egyetlen dologgal nem voltunk megelégedve az R3 szerelése közben: a hátoldali kábelezést segítő nyílásokba illesztett gumi takarók pillanatok alatt kijöttek a helyükről, visszarakni pedig rémálom volt őket. Érdekes, hogy hasonló problémával eddig még nem találkoztunk más házaknál. Annak viszont kifejezetten örültünk, hogy a Fractal Design emberei eltalálták az előlapi felszerelés kábeleinek a hosszát. Más gyártóknál nem ritka a 44 cm magas miditornyokban az egy méter körüli „tyúkbél”, amit aztán dugdosni kell. Mondjuk az R3-ban erre is volt lehetőség bőven. A hátlapon több helyen kialakítottak olyan füleket, amikhez a mellékelt kötegelőkkel oda tudtuk fogatni a rakoncátlan kábeleket. Az is dicséretes, hogy a táp vastag fővezetéke éppen elfért az alaplaptálca és az oldallap között.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés