DFI 845G vs. MX400, Rambus vs. DDR436

Hirdetés

Gigabyte 8IGX

Sok helyütt utaltunk már a lap tulajdonságaira, meg itt is lesznek ugye képek szép számmal, így inkább a jelentősebb vonásokra koncentrálnánk. Az alaplap, jó gigabyte-os szokás szerint két kiadásban létezik, ám ez csak a lightos verzió volt, a NYÁK "varratai" persze most is megelőlegezték az igényesebb kivitel tulajdonságait, mint RAID, Creative hang chip, stb.

Alapvető tulajdonságaikat tekintve azonban feltehetőleg megegyezik a két lap, így sokkal igénytelenebb megoldásokra az itt és most nem tárgyalt testvér esetén se számítsunk.. Sőt.


KLIKK a nagyhoz!

A layout itt is rendben valónak tűnt, ahogyan a +12V innét sem hiányozhatott. A 3 DIMM slot előnyét már kitárgyaltuk korábban, és a meglepő módon csupán 1.725V-ig tekerhető Vcore-ról is esett már szó. Az FSB-hez érdekes felső határt húztak, lásd táblázat.. A "RAM-hajtáslánc" itt sokkal letisztultabb, mint a DFI esetén, a lap stabilitása az extrém FSB/RAM értékek alapján elsőre szinte makulátlannak tűnt. Ám hiába engedte 164/218-on a Sandra futtatástól, a netezésen át, a bármilyen szokványos Windows játszadozást, grafikus alkalmazásokat ekkor már nem indíthattunk. Hiába emeltük a VAGP-t, a VDIMM-et, D3D/OpenGL API-któl rendre kidőlt a rendszer. Így tessetek ti is csepp fenntartással viseltetni a Gigabyte lapja iránt, ugyanis hiába a hihetetlen extrém konfig paraméterek, ha külső AGP-s kártyával csak 122/162-ig ment a derbi!..

Roppant érdekes, hogy az integrált grafikus mag FSB-re ennél majd' 35%-kal tovább bírta..

A Gigabyte BIOS-a ugyan szintén foltos volt: hiába állítottuk be pl. a "halt on all errors"-t, illetve konfiguráltunk hozzá olyan eszközöket, amelyek nem voltak csatlakoztatva, a lap bootolt, mint a meszes.. Egy szimpla post-képernyő ellövéséhez is elő kellett bányászni egy hibás HDD-t, így amíg a lap a felismeréssel bajlódott, remek kis Minolta kameránkkal jó pár próbálkozást ejthettünk. Ennél kicsit nagyobb zűrnek tűnt, hogy az AGP/PCI osztást vezénylő PLL16/20/../40 beállítás csak az első (PLL16) mellett hagyott hátra működőképes rendszert, a többi izzításakor már nem ment a reset.

A két lap gyorsított (eljárással..) kivesézése után pedig következzenek a táblázatok, mind a sok, csak itt-ott kommentálva, mert alapvetően azért próbálnak már önmagukban is hét nyelven szólni az olvasóhoz, hogy a felesleges és redundáns körmöléstől megóvják az elszánt és rendre időhiánnyal küszködő tesztelőt, így július elején, a végtelenül humánus 35 fokban..

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt