Hirdetés

GamerStorm New Ark 90 ház beépített vízhűtéssel

A DeepCool nagyméretű, üveglapos gamer háza a csúcskategóriában indul harcba a vásárlók kegyeiért.

Hirdetés

Szerelés, zajszint

Szerelés

A gép összeszereléséhez a már jól bevált Asus Z170-Deluxe alaplapot használtuk, melybe az Asus Strix GeForce RTX 2080 grafikus kártyát tettük. A ház hatalmas méretéből adódóan az alaplapot gond nélkül megette a beltér, a két oldalán elhelyezett kivágásoknak köszönhetően pedig a kábeleket is szépen el tudtuk vezetni a túloldalra. Mivel a radiátor előre be volt szerelve, ezért csak a processzorblokkot kellett felhelyeznünk a processzorra, amihez segítséget nyújtott a csomagban elhelyezett LGA1151 készlet is – emellett találunk egyébként LGA1366, LGA2011 és AMD foglalatokhoz készült rögzítőket is.


[+]

A gond akkor kezdődött, amikor a grafikus kártyát akartuk a helyére tenni. 299,7 milliméteres hosszával éppen csak a 300 milliméteres határ alatt van, a probléma pedig nem is a hosszával van, hanem a magasságával. Az RTX 2080 teteje ugyanis magasabban van, mint a bővítőkártyák nyílásának teteje, a vertikális álláshoz szükséges rögzítőelemet pedig befelé állították, amitől nem tudtuk a helyére tenni a kártyát, csak miután kivettük ezt az elemet.


[+]

A magasabb kategóriás videokártya-tulajdonosoknak ezért figyelembe kell venniük, hogy vagy csak függőleges állásban szerelhetik be a kártyát, amihez meg kell venni külön a risert, vagy a hagyományos pozícióban, de ebben az esetben le kell szerelniük a függőleges álláshoz szükséges elemet. Ilyenkor vagy elviselik, hogy egy méretes lyuk tátong a gépház hátulján, vagy pedig kívülről szerelik fel ezt az elemet és belülről csavarozzák oda.


[+]

Mint már említettük, a merevlemezek fiókjai az előlap levétele után tölthetők meg, ez azonban nem olyan egyszerű művelet, mint amilyennek elsőre tűnik. Nem találunk semmilyen reteszt vagy egyéb mechanizmust, ezért látszólag csak le kell rántani az előlapot, de a masszív tartópöckökkel ez nem megy olyan könnyen, nem is akartuk addig feszegetni, amíg eltörik az üveg. Ezért maradtunk a pöckök egyesével történő kifelé nyomása mellett, amelyekből nem csak a oldallap felőli oldalon vannak, hanem a víztartály mellett is. A tetőlappal ugyanez a helyzet, a pöcköket alulról felfelé kinyomva sikerült leszerelnünk azt.

Méretes rögzítőpöckök a kép jobb oldalán és a ventilátor mellett
Méretes rögzítőpöckök a kép jobb oldalán és a ventilátor mellett [+]

Az összeszerelés többi lépése zökkenőmentes volt, a tápegység bőven elfért kis kamrájában moduláris kábeleivel együtt, melyeket könnyedén a megfelelő helyekre tudtunk vezetni. Látszólag elegendő hely is volt a vezetékeknek a ház és a később felkerülő oldallap között, azonban amikor utolsó lépésként a helyére akartuk tenni az oldallapot, szembesültünk azzal a problémával, hogy a befelé álló „légterelők” karmok módjára beleakadnak a gondosan elrendezett vezetékekbe. Egy gyors újratervezés során már figyelembe vettük ezt is, de ha milliméterre pontosan kiszámoltuk egy kábel hosszát, az könnyen kihúzódhat, mikor a helyére toljuk az oldallapot.


[+]

A szokásos zajcsillapítási tesztünkön egész jól szerepelt a New Ark 90, a gépház belsejében elhelyezett 81 decibeles zajforrásunkból teljes összeszerelés után már csak 70 decibel volt hallható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés