Csak zene, de az nagyon!

Hirdetés

Működés

A kis U5-öst bekapcsolva egyszerű, mégis stílusos menürendszer köszönt minket. Négy menüpont közül választhatunk (Zene, Rádió, Felvétel, valamint Beállítások). A kijelző alján láthatjuk egy kis sávban, hogy mi közül is választhatunk, egyik ikonról a másikra a jobbra-balra nyilakkal ugrálhatunk. Az épp aktuális menüpont nagy, tüköreffektes ikonja mindig megjelenik a kijelzőn, a sáv feletti részen. Utóbbiakon kívül láthatjuk még a kijelző felső szegmensében a pontos időt, valamint az akku töltöttségének állapotjelző ikonját.

A legösszetettebb menüpont a beállításoké. Elsőként a JetEffect almenü nevét olvashatjuk a megannyi beállítási lehetőség közül. Ezen menüponton belül találjuk az Equalizer beállításokat, ahol választhatunk a hat beépített hangzás közül (rock, metal, jazz, classic, pop és vocal), vagy beállíthatjuk a saját ízlésünknek megfelelőt a USR nevűnél, illetve még választhatjuk a normál beállításokat (NOR). Ha valamelyik előre definiált hangszín nem tetszik nekünk, azt is kedvünk szerint módosíthatjuk. Ugyancsak a JetEffecten belül találjuk még a BBE-t (a hangzás tisztaságát növelő eljárást), a Mach3Basst (a mély hangok kiemelésére szolgáló effektust), MP Enhance-t (a tömörítés során elvesző hangszegmensek kompenzálását végzi), a 3D Surround, Balansz, illetve a lejátszási sebesség beállításainak lehetőségét. Az Advanced EQ-nál apróbb részleteiben módosíthatjuk, menthetjük, illetve tölthetjük be a hangképeket (sávok frekvenciáit, sávok terjedelmét). Ha mindent „fülünkre igazítottunk”, a beállításokat elmenthetjük, majd a JetEffect menüpontban újra betölthetjük őket. Tíz ilyen konfigurációt tudunk elmenteni a menü gombot hosszan nyomva tartva.

A lejátszási mód menüpontban megadhatjuk a lejátszás tartományát (mind, egy szám, mappa), valamint ki/bekapcsolhatjuk az ismétlés és a véletlen sorrend funkciókat. A kijelző beállításainál választhatunk a 17 nyelv közül, és beállíthatjuk, hogy dalcímként az ID3 címkében látszó számcím vagy a játszott fájl neve jelenjen meg. Megadhatjuk mindezek mellett a kijelzőn megjelenő számcímek görgetési sebességét (1x–5x), hogy az eltelt vagy a hátralévő időt jelezze ki, valamint a képernyő megvilágításának idejét (5–60 másodperc, mindig), illetve a kijelző fényerejét tíz fokozatban. Az időbeállítás menüpontban találjuk a pontos időt, az ébresztés módját (zene, rádió, felvétel) és idejét, továbbá beállíthatjuk az elalvás és az automatikus kikapcsolás idejét

Az általános részen beállíthatjuk az ugrás hosszát (2–30 másodperc, teljes szám), a keresési sebességet (1–30 másodperc), a felkeverés idejét (0–4 másodperc), valamint ki/bekapcsolhatjuk az automatikus lejátszás és a folytatás funkciókat. A Felvétel menüpontban külön állíthatjuk a rádióból és a mikrofonnal felvett anyag bitrátáját, és szabályozhatjuk a mikrofon hangerejét. Az FM rádió a megszokott módon működik, van sztereó és mono vétel, automatikus keresés és régióállítás.

A rendszer menü leghasznosabb pontja az USB kapcsolatot állító. MSC (Mass Storage device Class – kap meghajtóbetűt Windowsban) és MTP (Media Transfer Protocol) közül választhatunk. Találunk még némi rendszerinformációt, szükség esetén formázhatjuk a tárat, vagy visszaállíthatjuk a gyári beállításokat.

A Zene menüpontba lépve a lejátszó kissé zsúfolt, minden fontos adatot megjelenítő képével szembesültünk. Beállításainktól függően megjelenik a lejátszott állomány címe és könyvtára vagy az ID3 tag adatai. Nyomon követhetjük, hogy hány perc telt el vagy maradt még a számból, valamint hogy milyen lejátszási módban vagyunk (ismétlés stb.). A kijelző alsó sávjában láthatjuk a JetEffect kis ikonjait (EQ, BBE, M3B, 3D, MP).

A menügombot egyszer megnyomva egy almenü nyílik elénk, ahol a lejátszón található zenéinket láthatjuk ID3 tag alapján rendezve (előadó, albumok, számok, új zenék, műfaj, év), de választhatunk a fájlböngésző nézetet is a legalsó, Mappák ikonra nyomva. Az U5 kezeli az M3U lejátszási listákat is.

Egyszerű rádiót kapott az U5, melynek kijelzőjén a szokásos óra, hangerő, akkumulátorállapot ikonok alatt a tárolt csatornák, valamint nagy számokkal az épp játszott adó frekvenciája látható. Ezek alatt helyezkedik el a 87,5 MHz-től 108 MHz-ig terjedő skála, illetve az adás típusa (mono, sztereó) és az általunk beállított régió neve. Itt is a föl-le gombokkal állíthatjuk a hangerőt, illetve a jobbra-balra gombokkal válthatunk a tárolt rádióállomások között. Utóbbiakat hosszan nyomva válthatunk manuális keresési módra. Ha megtetszik egy szám a rádióban, lehetőségünk van rögzíteni azt a készülék bal oldalán elhelyezkedő REC gomb segítségével.

Dedikált felvevőgombjával diktafonnak is nagyon jól használható az U5. Felvételkor a képernyő megszokott elemein kívül láthatjuk a készítendő hangjegyzetünk nevét, valamint mappáját. Hasonlóan a zenelejátszó felületéhez, itt is megtalálhatjuk a szám (jelen esetben a rögzített hang) adatait, illetve mutatja nekünk a kijelző a még szabad memóriát. A felvételt a REC gombbal indíthatjuk és állíthatjuk le, majd a középső lejátszó gomb megnyomásával hallgathatjuk vissza a WMA-ban rögzített hangjegyzetünket.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Cowon

Azóta történt

Előzmények