Hirdetés

Cooler Master Stacker

Ismerkedés

Az óriási méretű dobozból hatalmas fekete-ezüst szörnyeteg került elő. A külső borítás ugyan alumíniumlemezekből van, de ez csak álca: a ház váza tankokhoz hasonlítható merevségű, 1 mm vastag acélból készült.


Hűvös elegancia

A csendes megfigyelőnek kapásból szemet szúr a harminc centiméter átmérőjű szellőző rostély a bal oldali lemezen. Első pillantásra az ember azt feltételezné, hogy a rostély mögött hasonló méretű ventilátor csücsül akcióra készen, ám szerencsére ez nem így van. Később látni fogjuk belülről is a szerkezetet.

A jobb oldali lemezen is akad bőven hely a friss levegő beömlésére; az oldalsó nyílás közvetlenül a meghajtókra húzza a hűvöset.

A ház előlapját szem előtt tartva feltűnik a gyárilag legfelülre szerelt – ám amúgy szabadon pozícionálható – csatlakozópanel. Ezen a hat USB2.0 mellett találunk audió- és IEEE1394-konnektorokat is (hiszen nem mindenki fog szervert építeni ebből a házból).


6 db USB2.0, audió- és Firewire-csatlakozások, reset és áramtalanító gomb

Az egész előlapot nyitott, szűrővel ellátott kitakarók borítják, összesen 11 darab. Ezek igen masszív műanyagból készültek, és olyan passzentosan vannak berakva helyükre, hogy a bicskánk is majdnem beletört egy-egy ilyen kitakaró kiemelésébe.


Klikk

A ház hátulnézetből is eltér némileg – főleg méreteiben – a megszokott ATX-es látványtól:

Legfelül találjuk az elsődleges táp helyét. Ide ATX-szabványú alaplap beszerelése esetén kerül a tápegység. Legalul van a másik tápnak fenntartott hely; ide a későbbiekben majd BTX-rendszerünk tápja kerül. Mindkét tápkitakaró két, egyenként nyolc centiméter átmérőjű, kitörhető borítású ventilátorhelyet rejt. Szükség esetén ide is szerelhetünk légforgatókat – bár erre, mint kicsit később látni fogjuk, nem igazán lesz szükségünk.


ATX hátlap és 12 centis ventirács kívülről


Alulról is jöhet a luft


Vaskosan gumírozott talpak – antirezonáns


Kémény a ház tetején

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Cooler Master táp

    Cikkünkben a neves gyártó 450 watt teljesítményt nyújtó, mégis zajtalan, Real Power tápegységét mutatjuk be.

  • Titan vízhűtőrendszer tesztje

    A tajvani gyártó igényesen kidolgozott, házba (is) szerelhető TWC-A04 vízhűtő- rendszerének képességeit vizsgáltuk meg.

  • AMD-s konfigurációink árcsökkenései

    Megvizsgáljuk, mennyivel olcsóbbak ma az óévben összeállított AMD processzoros konfigurációk, s mire lenne érdemes fordítani a különbséget.

  • NVIDIA SLI a magyar piacon

    A PCI Express felületű videokártyák után az SLI-kompatibilis alaplapok is megjelentek a hazai üzletekben – ideje, hogy mérlegeljük a szükséges beruházás mértékét.

Előzmények

Hirdetés