Mindenféle
Lassan végéhez közeleg a számítástechnika hivatalosan második legnagyobb, de emellett talán legérdekesebb szakmai kiállítása, a Computex. Az idén harmincadszorra megrendezett, rangos eseményről helyszíni tudósítónk segítségével megannyi hírben számoltunk be (és még fogunk), emellett a Twitteren és a Facebookon, illetve személyes blogban, a Logouton is követhetik kedves olvasóink az eseményeket. Rengeteg témát érintettünk, de több ezer pavilon bemutatása szinte lehetetlen feladat. Egy csokorra valót összeválogattunk sebtében a kínálatból, egy másik csokorral még jelentkezünk majd a kiállítás után.
Hirdetés
A kiállítás egyik kedvenc témája a 3D; minden cég, akinek a termékei között akad notebook, monitor vagy LCD-PC, garantáltan prezentált 3D-s rendszert. Háromféle szemüveg van: anaglif (legelterjedtebb formájában vörös-cián verzió), polarizált és aktív shutter. Mindet kipróbáltuk tucatszor (nem csak most, már korábban is). Az az érzésünk, hogy ez a technológia igazából lassan fejlődik, csak a felhajtás növekszik egyre jobban körülötte. Az egyes technológiák lényegében az agy képérzékelését próbálják becsapni, méghozzá úgy, hogy a két szemnek más információkat továbbítanak. A szemüveg lényegében a képi információk szelektálásáért felel. Persze a különböző módon működő szemüvegeknek vannak jó és rossz tulajdonságai is. A anaglif főleg a színeket torzítja el, a polarizáció a függőleges felbontásra van negatív hatással, míg az aktív shutter esetében a 60 Hz-es frekvencia okoz zavaró vibrálást. További probléma a "szellemképeség". Ennek a mértéke sok tényezőtől függ, többek közt nem mindegy, hogy milyen pozícióban helyezkedünk el a kijelzőhöz viszonyítva. A 3D alapvetően forradalmi, de a technológiák még gyerekcipőben járnak. Természetesen minden forradalom így kezdődik, de számos olyan kényelmi szempont van, ami problémákat vet fel a jelenlegi megoldásoknál. Az lesz az igazi 3D, amikor már nem szükséges szemüveg a megfelelő hatás elérése érdekében, a nagyobb képernyők esetében azonban ettől még évekre vagyunk.
Volt külön LCD-PC stand is, érintőképernyős példányokból, ez is nagyon divatos irányzat mostanság. Mindegyiken egyaránt játékot demózott a gyártó. Utóbbiak közül az Acer, az Asus és az MSI képviseltette magát a legnagyobb kínálattal. Látszólag a fiatalabb korosztály volt a fő célcsoport, de az is lehet, hogy csak a felnőttekből szerették volna kihozni a gyereket. Érdekesség, hogy volt 3D nyúlszerkesztő is térhatású tartalmak előállításához...
A számtalan kisebb, számunkra ismeretlen gyártó között rábukkantunk a DeLOCK pavilonjára. Őket jól ismerjük különféle hasznos kiegészítőjükről, hát megnéztük, van-e valami újdonságuk. Ezúttal sem kellett csalódnunk, hiszen voltak CFast-olvasók, közülük is legérdekesebb az eSATA csatlakozóval szerelt, csinos kis dobozka.
Innovatív ötletnek tűnik a mobiltelefon méretű videokamerába épített projektor. Óriási poén lehet, hogy a barátainknak úgy tudunk megmutatni például egy vicces videót, hogy egy kéznél lévő falfelületre, az asztalra vagy akár a házunk oldalára vetítjük azt.
A VIA standján számos kisméretű gépezet működött. Korábban már volt róla szó, hogy a vállalat a tabletek piacában is gondolkodik, így nem lepődtünk meg a kiállított termékeken. Bár a gyártó hivatalosan nem erősítette meg az információt, de többen tudni vélik, hogy a masinák 100 dollár körüli áron startolnak, ami egészen kellemes árcédulának mondható.
Asus
Az Asus szokásához híven kiállított pár, még nem is létező alaplapot, a megfelelő hangulatról pedig egy szende lány gondoskodott:
A gyártó standján találkoztunk a G73J jelzésű játékos gépezet G73JW névre hallgató verziójával, melybe vezeték nélküli, wirelessHD képátviteli lehetőséget építettek. Ez elvileg igen nagy sebességgel, 4 GB/s-mal tudja átvinni a kódolatlan tartalmakat. Állítólag a jövőben ezt a lehetőséget minden Asus gamer notebookba beépítik.
A korábban említett, 3D-s G53-as notebook képességéit mi is megvizsgáltuk.
Itt még igazi szőke nőként nem kapcsoltuk be a szemüveget
Az Asus egyik újdonsága még a CineVibe füles, mely vibrációt alkalmaz, miközben a mélyebb hangokat adja ki. Ez természetesen fokozza a játékélményt, ám nekem valahogy nem jött be. Persze ez nem jelent semmit, hiszen sokan szeretik az extra hatásokat játék közben.
A kiállításról
A Computex két csarnokban került megrendezésre, mert annyira kinőtte magát az évek alatt, hogy egy helyszínen már nem fér el a sok kiállító és látogató.
A rózsaszín kockás épület a Taiwan World Trade Center, a másik kiállítási csarnok
A kiállítócsarnok előtt mosolygós lányok fogadnak
Nem teljesen ide vág, csak egy érdekesség, amit az egyik kiállítócsarnok előterében találtunk, angol leírás is volt mellette, ha valaki kíváncsi rá.
A shanghai világkiállítás Tajvan pavilonjának makettje
Lányok
És amihez nem kell kommentár, vagyis lányok minden mennyiségben:
Barátkoznak: Zotac, NVIDIA, Mio, GMC
Legfrissebb belső infók a Computexről Twitteren és Facebookon, személyes blog a Logouton.
eszterencs