Hirdetés
A nagyok – Intel, AMD
Ahogy a nagyokhoz illik, hozta a formáját az Intel és az AMD. Az NVIDIA frissen bemutatott Tegrája és az AMD mobil platformja mellett az Intel tovább bővítette alacsony fogyasztású – úgynevezett ULV – processzorainak sorát. Nagy örömünkre nem még gyorsabb és még drágább, hanem egy várhatóan egészen jó árú, az Atomoknál minden bizonnyal jobb teljesítményű darabbal. Az SU2700-zal a Pentium Mobile családba is visszatér az egymagos megoldás. A 10 wattos fogyasztást felmutató lapka 2 MB másodszintű gyorsítótárat kap, és 1,3 GHz-en fog járni 800 MHz-es rendszerbusz mellett. Teljesítményben és fogyasztásban is valamivel gyengébb a márciusban bemutatott Core 2 Solo U3500-nál. Az AMD Congo platformjának nagyon erős ellenfele lehet, mert a rá épülő könnyű és hordozható laptopok ára várhatóan 600 dollár környékéről indul. Olyan izgalmas, 12-14 hüvelyk közötti monitorral szerelt gépeket várhatunk majd ezzel a processzorral szerelve, mint a Lenovo IdeaPad U350 vagy az Asus UX30, illetve ihletője, a MacBook Air, de az MSI is készül a Wind U200 ultravékony változatával.
Az AMD teljesen más irányból közelítette meg a Computexet, mint a másik két nagy. Nem akart mindenáron a mobil témán lihegni, maradt a régi jó processzoroknál és grafikus chipeknél. Hivatalosan bejelentette a Phenom II architektúrára épülő kétmagos Phenom II X2 és Athlon II X2 processzorokat, melyek minden bizonnyal a négymagos változatokhoz hasonlóan felzárkóznak a régóta domináns Core 2 Duo mellé.
Az AMD másik nagy dobása a készülőben lévő, DirectX 11-kompatibilis, Evergreen kódnevű grafikus processzor 40 nm-es gyártástechnológiával készült, 300 mm átmérőjű szilíciumostyájának bemutatása volt. Mégis, ha egy látogatót megkérdeznének, miért volt az AMD a Computex domináns márkája, akkor nem a fenti hardvereket nevezné meg. Az egész kiállítás ideje alatt, minden órában seregnyi nyereményt sorsoltak ki a gyártó bájos reklámlányai, és mindenkinek jutott egy kis ajándék, aki legalább hármójukkal találkozott. Könnyű feladat volt, elbújni nehezebb lett volna előlük, mert mindenhol ott voltak, rendszerint a fényképezőgépek kereszttüzében a cég emblémáival. Ezen a téren az Intel és az NVIDIA nyomába sem ért az AMD-nek.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!