CM Storm Spawn - mini egér játékosoknak

Hirdetés

Próba, értékelés

Mint a legtöbb gamer egeret, a CM Storm Spawnt is rém egyszerű volt üzembe helyezni. Két hüvelykujjas gombja alapesetben az internetböngészők előre és hátra parancsát végzi, a görgő mögötti két gombbal pedig az érzékelő felbontását állíthatjuk három lépésben. Mivel a kis egérnek fedélzeti memóriája van, ezért gombjai funkcióját és a többi beállított paramétert megjegyzi.

Nagyobb testvéreinél egyszerűbb, négy lapra osztott kezelőszoftvere van, igaz, ebből az utolsó lényegében csak két link a CM Storm oldalára. Az elsőn találjuk a gombok, duplaklikk, görgő és kurzorgyorsulás funkciót. A másodikra került a makrórögzítő, ami legfeljebb tíz billentyűzetparancsot tud tárolni, jegyzi a lenyomásokat és felengedéseket, de nincs benne időzítő, és az elkészült szekvenciákat nem lehet módosítani. Láttunk már komolyabbat, de a többségnek ez is bőven elég lesz szerintünk. A harmadik fülön a felbontás állítója bukkan fel, ahol fixen 800, 1800 és 3500 dpi közül választhatunk, továbbá ide került a kurzor mozgási sebességét befolyásoló csúszka és az USB kommunikáció frekvenciája is, ami alapból 500 MHz-en állt. Szerintünk a gyorsulást is tehették volna ide.

Kézbe kapva a kis Spawnt elsőre meglehetősen fura volt, több okból is. Egyrészt félelmetesen könnyű, és felső burkolatának anyaga tán túl vékony. Olyan érzésünk volt, mintha egy kifújt tojást fognánk. Aztán itt van a forma, ami elvileg karmos fogáshoz (clawgrip) igazodik. Mi az ilyen egereknél a keskeny csípőt szeretjük, a Spawn viszont derékban elég vaskos. Külön gyűrűs ujj alá szabott támasztót eddig csak nagyon kényelmes, tenyeres fogású (palmgrip) modelleknél láttunk, mint a SteelSeries Ikari vagy a Mionix Naos. Nem voltunk maradéktalanul elégedettek fő gombjaival, egy fokozattal határozatlanabbul működtek, mint azt egy komoly játékostól elvárnánk. A műanyag nyomófelület nem támaszkodott olyan közvetlenül az alatta lévő mikrokapcsolóhoz, mint Razer vagy Logitech konkurenseinél. A görgő kissé olcsó hatást keltve tette a dolgát, de ezen kívül semmi panaszunk nem lehet rá, és az oldalsó gombokra sem.

Minden bizonnyal kis súlya miatt siklott a CM Storm Spawn minden kipróbált felületen nagyszerűen. Aki karmos fogással játszik, annak rendszerint nagyon precíz a csuklója és egy keményebb műanyag, fém vagy üveg felületen is tökéletesen kezeli majd. Tesztelőnk tenyeres fogásos inkább, ezért elsőre túlreagált a könnyű kis egérkével, inkább hagyományos szövetpadon tolta vele, ahol picivel lassabban siklott. Egyik paddal (SteelSeies QcK, CM Storm Battle Pad SSK, Cooler Master teflon bevonatú fém, Nova Killer 2 mikrotükrös) sem tapasztaltunk kompatibilitási problémát. Ami az érzékelőt illeti, 800 dpi-n félelmetesen pontos volt, de még 1800-on is hozta a középkategóriás Razerek (DeathAdder, Abyssus) szintjét, ami nagyon-nagyon jó. Maximális, 3500 dpi-s felbontásán már vesztett pontosságából, de ez talán a próbához használt Counter-Strike sajátossága, mert eddig szinte minden egérnél előjött, több gépen is. Persze kevés elvetemült játszik ilyen magas érzékenységgel, a csúcs cyber-atlétákra is általában 800-1200 dpi jellemző.

Értékelés

Furcsa szerzet a CM Storm "ivadéka" (ezt jelenti a spawn). Úgy hirdetik, hogy karmos fogáshoz készült, ennek megfelelően kicsi és könnyű, de szerintünk nem pont azt a formát kapta, amit a többség elképzel egy clawgrip egér kapcsán – mi legalábbis valami derékban keskenyebbet vártunk volna. Ennek ellenére a műfaj kedvelőinek minden bizonnyal bejön majd. Kicsit olcsó hatásúnak tűnt fogásra, és a fő gombjai járhatnának határozottabban, de nagyon kis súlya és kiválóan dolgozó érzékelője jó kis virtuális fegyverré teszi. A CM Storm Spawn tetszett, úgy gondoljuk, komoly alternatívája lehet az olyan clawgrip egereknek, mint a Razer Abyssus vagy a Roccat Kova és Kova+, melyek szintén 12 000 forintba kerülnek, viszont derékban karcsúbbak.


CM Storm Spawn

rudi

A CM Storm Spawn egeret az Expert Zrt. bocsátotta rendelkezésünkre.

Azóta történt

Előzmények