Hirdetés

CM Storm Enforcer gamer ház tesztje

Tesztelés

Szokásos, mai viszonylatban meglehetősen energiaigényes – és ami még fontosabb, jól melegedő – processzorral és nem túl nagy grafikus kártyával ellátott tesztkonfigurációnkat telepítettük az CM Storm Enforcerbe. Összehasonlítási alapnak Casetek CK-1020 házunkat használtuk.

Hirdetés

Tesztkonfiguráció:

  • Intel Core 2 Extreme QX6700 processzor
  • Cooler Master Hyper TX2 processzorhűtő
  • Asus P5E3 DeLuxe alaplap
  • 2 x 1024 MB Samsung DDR3 memória
  • Radeon HD 4850 videokártya
  • 400 GB-os Samsung SATA merevlemez
  • Cooler Master Real Power 550 wattos tápegység
  • referenciaház: Casetek CK-1020 elöl 80 mm-es, hátul 92 milliméteres ventilátorral

Grafikonjainkon a processzormagok nyugalmi és húsz percnyi terhelés után mért maximális hőmérséklete látható háromféle beállítással. Első menetben a processzorhűtőt percenként 1800-as csúcsfordulatán hajtottuk, az Enforcer ventilátorait pedig bekapcsolva hagytuk, maximális fordulatszámukon. Ez az elöl lévő óriási 200 mm-esnél 1000 körüli, a hátsó 120 mm-esnél 1150 körüli percenként fordulatot jelentett. A mérések alatt a szobában 24 Celsius-fokos hőmérséklet uralkodott. A merevlemez 27 °C-os volt, zaj tekintetében pedig nagyjából 28 dB-t mértünk, vagyis egészen halk volt.

Az első körben sikerült a harmadik (bár jelenlegi összehasonlításunkban csak utolsó) helyre felküzdenie magát az Enforcernek, de nem volt vészesen nagy különbség a többihez képest, 2-3 °C-os eltéréseket tapasztaltunk csak. A nagy ventilátor elöl beszívta a levegőt, a kis hátsó pedig kifújta a processzor környékén összegyűlt meleget, így elég jó volt a légáramlás. A légkavarók hangját ugyan lehetett hallani, de nem volt zavaróan hangos. A merevlemez kezdeti 27-28 Celsius-fokról egyáltalán nem melegedett tovább, ami az előtte lévő ventilátort figyelembe véve nem is túl meglepő.

A második körben lassítottunk a processzorhűtő sebességén, 1500 rpm-re vettük vissza, amit alig érzett meg a CPU, minimális volt a plusz melegedés az előbbiekhez képest, ráadásul a zaj is kisebb lett, bár az alig észrevehetően.

A ház hűtőinek lekapcsolását az amúgy is lassított CPU-hűtő mellett már jobban megérezte a rendszer, és több mint 10 °C-t emelkedett a hőmérséklet, de még így is megelőzte a Syclone-t néhány fokkal. A merevlemez hűtés hiányában elérte a 38-39 °C-ot is egy idő után.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés