Szerelhetőség
A HAWK egyszerűsége a szerelhetőségben is megmutatkozik, nincsenek trükkök, ARGB-s komponensekhez szükséges rengeteg kábel, mozgatható panelek, viszont még az alaplap beszerelése előtt érdemes eldönteni a bővítőkártyák helyét a már említett kitörhető védőlemezek miatt.
Beépítés közben viszonylag szűkös a hely az alaplap körül, különösen felül kell észnél lenni: moduláris tápegységnél érdemes már előre csatlakoztatni a 8 tűs EPS kábelt, és a processzorhűtést is jobb előre felszerelni, attól függetlenül, hogy az alaplapi tálcán elég széles a nyílás az utólagos szereléshez is. A kábelek átvezetésére szolgáló nyílások elhelyezkedése alapvetően rendben van, és a hátsó burkolat mögött is elég a hely ezek elvezetésére, továbbá a SATA és az alaplaphoz csatlakozó egyéb (USB, hang, power stb.) vezetékeket is könnyedén helyükhöz tudtuk vezetni minimális kerülővel.
Az egyetlen, amit szívesen látnánk, az még egy kivágás az alaplap alsó élének hátsó fele közelében: az esetlegesen itt elhelyezett audió vagy más konnektorhoz ennek segítségével rejtettebben lehetne átbújtatni a megfelelő vezetéket. Elég teret találtunk a tápegység és a HDD-tartó keret között is a felesleges kábelezés elrejtésére, hátul pedig elegendő fület a vezetékek rögzítéséhez, így végül minden nehézség és feszegetés nélkül helyére tudtuk pattintani a burkolati elemeket.
Mivel a HAWK nem rendelkezik gyári házhűtéssel, így ezt méréseinkhez külön pótoltuk. Ezzel kapcsolatban sem tapasztaltunk gondokat, az előlap lepattintása után probléma nélkül tudtuk mindhárom ventilátort rögzíteni.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!