Hirdetés
Működés közben a Celestron HDM
Az egyszerű telepítés után két változatban kapjuk meg a meghajtót: az egyik egy beépülő TWAIN driver, így számos képszerkesztő alól használhatjuk az eszközt (hasonlóan a szkennerekhez), a másik egy önálló program, amely lehetővé teszi akár mozgóképek rögzítését is.
Annak ellenére, hogy nagyon egyszerűen kezelhető a kis program, sokféle beállítási lehetőségre kerülhet sor. A „Settings” fülecske alatt pár alapvető képmanipuláció közül is választhatunk (pl. horizontális, vagy vertikális tükrözés, alacsony megvilágítási mód), de beállíthatjuk a megfelelő fényességet, kontrasztot, a gammát, vagy a színtelítettséget és hasonlókat. A fehéregyensúlyt is korrigálhatjuk, ha a készülék azt elvétené, de még az USB csatlakozásunk sávszélességét is megadhatjuk. Ha végeztünk, a beállításokat el is menthetjük.
Az „Effects” fül alatt találjuk az igazi effektezést! Akár el is hagyhatjuk a képszerkesztő programok általi utómunkálatot, hiszen már a gyári szoftver szinte mindenre képes, amire szükségünk lehet. Rengeteg képi hatás közül kereshetjük ki a számunkra megfelelőt, de még keretet is szerkeszthetünk a rögzített képnek (akár külön fájlból is betölthető egyedi keret).
A „Zoom” szekció csak akkor használható, ha a maximális felbontástól alacsonyabban ügyködünk. A „Face Tracking”-re nem sikerült fényt deríteni, de kérdéses, hogy a fényképezőgépeknél megismert arckövetés funkcióról lenne szó.
Mozgóképeket maximum 640 x 480 felbontás mellett 30 képkocka/mp sebességgel vehetünk fel, de érdemes vigyázni, mert már másfél perces videó is brutális méreteket ölt (2+ GB)! Hiába a „tömörítés”, a felvett AVI fájlokat érdemes külön videószerkesztő programmal letömöríteni (majdnem 2 perces AVI lett így 13 MB az eredeti 2 GB-ból).
A programocska a task traybe beépül, számítógépünk bekapcsolása után bármikor elérhető. A program közben figyeli, hogy a Celestron HDM csatlakoztatva van e a géphez.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!