ASUS TUF A17 notebook: plasztik Renoir

Nagy kijelzőt, erős hardvert és az alacsonyabb árért sok műanyagot kapunk az ASUS méretes gamer notebookjától.

Billentyűzet, hang, üzemidő és értékelés

Noteszgépünk gamerségét teljesen testre szabható RGB világítást használó billentyűzete is mutatja, melynél a WASD négyes átlátszó burkolatú, így feltűnőbb a többinél. A világítás természetesen AURA Sync kompatibilis, így a csatlakoztatott és ezzel együttműködni képes eszközökkel összehangolhatjuk a fényeket.

Kényelmi szempontból a klaviatúra nem rossz, a gombok jól mozognak és viszonylag határozott visszajelzést adnak. Kiosztásban nincsenek meglepetések, a 399 mm-es szélesség lehetőséget ad egy teljes értékű numerikus rész biztosítására is. Ha valamin módosítanánk, akkor az a kurzormozgató billentyűk négyese, mely mintha utólag került volna csak a tervekre: a sorok közül kilógva a jobb Shift alá szorultak, és jóval kisebbek is a többieknél, így használatuk is kellemetlen.


[+]

A tapipad szintén kisebb a kelleténél, viszont legalább külön gombokat kapott. A felület jól érzékeli és követi ujjunk mozgását, tapintása is kellemes, egyedül 110 x 60 mm-es mérete lesz kényelmetlen a vastagabb ujjakkal rendelkezőknek.

Hangszóróból egy szimpla, sztereó párt kapunk, melyek két oldal lent, elöl találhatóak és ferdén oldalra sugároznak. Notebookoknál megszokottan korlátozott terű, de tiszta hangzást kapunk, nagyjából 150 Hz-től élvezhető frekvenciamenettel. Mélyhangok tehát nincsenek, de ez jóval drágább noteszgépekből is hiányzik, játékokhoz, komolyabb hangminőséget igénylő tevékenységekhez tehát ajánlott a fejhallgató.

Akkumulátor

A nagy géptestet maximálisan kihasználta az ASUS, és gigantikus, 90 Wh-s akkumulátort telepített ebbe a notebookba, ami azt eredményezi, hogy a méretes kijelző és erős hardver dacára is tulajdonképpen hosszú üzemidőt kapunk, ha nem terheljük túlzottan a gépet, akár egész napra otthon is maradhat a töltő.

Az már más kérdés, hogy erre mennyire volt szükség: egy 17,3”-es kijelzővel szerelt, 2,6 kg-os notebookból ritkán lesz utazós munkagép, játszani viszont még a 90 Wh-s akkuval sem tudunk huzamosabb ideig.

Értékelés

Egy olcsónak szánt gamer notebookot a jó ár/érték arány segít sikerhez. A TUF FA706UI ebből a szempontból nem áll rosszul, a beépített tudáshoz képest a 420 000 forint nem számít soknak, de a potenciális vásárlót nem az általunk tesztelt modell felé irányítanánk, hanem inkább egy Ryzen 5 4600H-val és 16 GB RAM-mal felszerelt változathoz, mely a tesztelt gép legtöbb előnyével rendelkezik, és játékok felé kiegyensúlyozottabb teljesítményt kínál, alacsonyabb áron.


[+]

Az új TUF széria egyik vonzereje az átdolgozott gépház, mely stabilabb az elődnél, a másik pedig a bődületes teljesítmény lehet: a Ryzen 7 4800H-val és a 32 GB memóriával igazából bármilyen komoly munkába belevághatunk, legyen szó multimédiáról, mérnöki feladatokról vagy mondjuk CAD és FEM szoftverekről. Egyetlen lényegi kiegészítőként egy jó minőségű külső monitort kell beszereznünk, a notebook kijelzője ugyanis nem lesz elég jó ehhez – játékhoz viszont ez a 120 Hz-es, Adaptive Syncet támogató panel remek párost alkot a GTX 1660 Ti-vel, mely a modern játékok túlnyomó részét tökéletesen elfogadható sebességen viszi a natív Full HD felbontásban, magas minőségi beállításokkal.


ASUS TUF Gaming FA706UI notebook

Wombath

Az ASUS TUF Gaming FA706UI notebookot az ASUS Magyarország bocsátotta rendelkezésünkre.

  • Kapcsolódó cégek:
  • ASUS

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés