Hirdetés
Programok
Az Asus AI Suite II egyik leglényegesebb menüpotja az EPU, amellyel beállítható az energiagazdálkodás módja.
A TurboV EVO a túlhajtásban hivatott segédkezni, tehát ha idegenkedünk a BIOS-tól, akkor Windows alatt is megpróbálkozhatunk az extra MHz-ek kifacsarásával.
A Digi+ VRM-mel az alaplapi feszültségszabályzó alkatrészek működését befolyásolhatjuk, komolyabb tuningnál szükségünk lehet rá.
A FAN Xpert segítségével a rendszer hűtése, a ventilátorok manuális szabályzása oldható meg.
A Probe II pedig a feszültségek, hőmérsékletek és fordulatszámok monitorozására hivatott, egy jó pár éves alkalmazás legújabb verziójáról van szó (a szerk.: én anno az Asus A7V333 Deluxe (2003 környéke) beüzemelése kapcsán találkoztam vele először).
Ami az Asusnak AI Suite, az az MSI-nek Control Center. A főképernyőn a monitorozó részleg található a fázisvezérlővel (APS) egyetemben.
Az Overclocking menüpont alatt pedig értelemszerűen a túlhajtásra szakosodott opciókat találjuk. Innen egyébként elérhetjük az OC Genie II-t is (tehát nem kötelező a számítógépházban turkálnunk, ha az automatikus túlhajtást szeretnénk kipróbálni).
Az integrált VGA-s rendszerre a telepítő CD-ről felinstallálódott egy Video Genie nevezetű program is, ami megfigyeléseink szerint nem csinál túl sokat, kb. arra hivatott, mint az LCD monitoroknál a dinamikus kontraszt funkció, talán teltebbé és világosabbá válnak a színek.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!