Hirdetés
Képminőség
A monitorba egy 23,8 hüvelykes, IPS technológiára épülő, 2560x1440 képpont felbontású 8 bites LCD panel került. A pixelsűrűség ebből fakadóan 123,4 ppi, ami az átlagosnál lényegesen jobb eredménynek számít. A megjelenítőt ezúttal is bevonták egy olyan speciális anyaggal, amely hatékonyan nyeli és oszlatja el az esetleges külső fényeket, így zavaró tükröződéstől nem kell tartani.
A háttérvilágításról a keretbe épített LED-ek gondoskodnak. A fényerő homogenitása messze van a tökéletestől, hiszen méréseink szerint az egyes képtartományok közötti fényerőkülönbség eléri a 13,76 százalékot. Ez nem túl jó eredmény, de ennél fontosabb, hogy a hétköznapi használat során szerencsére nem tapasztalható zavaró felhősödés. A kalibrátorral elvégzett méréseink szerint a legnagyobb fényerő 357,2 cd/m², ami beltéri használatra bőven elég. A minimális fényerő 3,18 cd/m², ami elég alacsony érték ahhoz, hogy teljes sötétben is lehessen úgy használni, hogy ne legyen zavaró a fénye, még akkor sem, ha mellettünk pihenne valaki. A Q24G2A nem támogatja a nagy dinamikatartományú tartalmak kezelését.
Homogenitásvizsgálat: a fénysűrűség mértéke az egyes fényerő-beállítások mellett [+]
Az alkalmazott képalkotási eljárásból fakadóan a kontraszt nem túl nagy, 1034,7:1 valós kontrasztot tudtunk belőle kipréselni. A színek szemre rendben vannak, és megfelelő beállítások mellett jó színpontosság érhető el. Viszont tény, hogy az IPS LCD panelnek "köszönhetően" enyhe fátyolosság érzékelhető, főleg, ha egy OLED-es modell mellé tesszük a készüléket. A betekintési szög terén jól teljesít, csak 165 fok fölött érződik a tónusok enyhe fakulása, de invertálódástól egyáltalán nem kell tartani.
A mozgásmegjelenítés során nem tapasztaltunk hibákat, anomáliákat. A válaszidő több lépcsőben egészen 1 ms-ig csökkenthető, az input lag pedig a Leo Bodnar eszközzel végzett vizsgálataink alapján 11,8 ms, ami ugyan messze van a világcsúcstól, de teljesen vállalható értéknek számít. A modell maximális képfrissítési frekvenciája 165 Hz, és támogatja a FreeSync és G-Sync használatát. Ezt kipróbáltuk a hivatalos demókkal, valamint néhány játékkal, és arra jutottunk, hogy a szolgáltatás jól működik.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!