AMD alaplapok és processzorok
A cikkben közölt árakat nagykereskedelmi (áfa és kiskereskedői haszon hozzáadásával) és kiskereskedelmi partnereink listái alapján képeztük. A bemutatónkban szereplő termékek – többek között – a nagykereskedelmi partnereink weboldalain feltüntetett kiskereskedésekben vagy kiskereskedelmi partnereinknél vásárolhatóak meg. A számítástechnikai termékekre a legtöbb esetben 2 év garancia vonatkozik, az eltérő garanciaidőket külön közöljük.
Hirdetés
Ez a hét sem telhet el akció nélkül a PCX.hu-nál. Ráadásul most két komoly termékcsoportot, a processzorokat és az alaplapokat kínálják árengedménnyel, minden modellnél 10%-kal csökkentett árral. Ezúttal kicsit az AMD platformok világában néztünk szét, hogy melyek a kedvelt típusok. Alaplapból még mindig az AM3+ foglalatosak a legkeresettebbek, és elég jól fogynak a Gaming verziók, amiből van az Asusnak, a Gigabyte-nak és az MSI-nek is.
Az MSI-féle 970 Gaming alaplap szinte teljesen fekete, ilyen színű a nyomtatott áramköre, a csatlakozói, még a négy memóriafoglalata is, csak a hűtőbordákon és a jellegzetes, sárkányos emblémán látni némi vöröset. A grafikus kártyákat két hosszú PCI Express x16 slot várja, az SLI és a CrossFire is támogatott. A hat SATA 3.0 és négy USB 3.0 port bőven elég lesz a legtöbb felhasználónak, a Killer E2205 hálózati vezérlő pedig a játékosok igényei szerint kezeli a biteket. Az MSI 970 Gaming alaplap három év garanciával 27 000 forint környékén kapható. Pár ezressel olcsóbb a Gigabyte 970 Gaming modell, ami három részletében tér el az MSI-től: kicsit kevesebb rajta a fekete, nem támogatja az SLI-t, viszont van M.2 SSD foglalata.
Az Asustól egy FM2+ foglalatos, játékos modell van benn a kedvencek között. Az Asus A88X-Gamer szintén nagyon fekete egy kis vörössel feldobva, de harmadikként a szürke színt is bevetették. Itt az AMD A88X chipkészleté a főszerep, de memóriafoglalatból ugyanúgy négy hosszú, grafikus kártyás PCI Express aljzatból pedig kettő van, mint a korábban említett MSI és Gigabyte alaplapon. A több grafikus kártyás technológiák közül az AMD-féle CrossFire támogatott, ami a processzorba integrált GPU-val is erősíthető. A SATA 3.0 csatakozók száma hat, USB 3.0-ból négy van (kettő hátul, kettő tűsor formájában), a játékra optimalizált hálózati vezérlő pedig az Inteltől jött. Az Asus A88X-Gamer alaplap ára három év garanciával 28 000 forint körül mozog.
És mi a helyzet a processzorokkal? A PCX.hu statisztikája szerint a legkedveltebb AM3+-os megoldások az FX-8350 és az FX-9370 nyolcmagosok. Nem éppen olcsó darabok, előbbi 47 000 forint környékén, utóbbi kb. tízezer forinttal drágábban vásárolható meg. Érdekes, hogy ezeket a modelleket választják a vásárlók, mert ebben az árkategóriában már Core i5-ösöket is találni, amelyek valamivel jobb általános teljesítményt kínálnak lényegesen alacsonyabb fogyasztás mellett. A hamradik helyezett a listán egy sokkal szerényebb darab, a nagyjából húszezer forintos, négymagos FX-4300. Az FM2+ kínálat sztárja az A10-7870K is, ami szintén négymagos, de a ma fellelhető egyik legerősebb integrált grafikus maggal büszkélkedik.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!