ADATA Legend 840 1 TB SSD: megfelelő sebesség jó áron

Egy korábbi csalódás után ismét ADATA márkájú, PCIe 4.0-s SSD-t teszteltünk, ezúttal jobb végkimenetellel.

PCMark 10

A szintetikus tesztek után elindítottuk a PCMark 10-et, mely 23 valós felhasználási módot képes szimulálni, így könnyebben össze tudjuk hasonlítani az általunk próbált SSD-ket aszerint, hogy a gyakorlatban melyik végez gyorsabban a ráosztott feladatokkal. A program minden szimulációt háromszor futtat le; a rengeteg adat közül a kis és közepes fájlokkal történő munkavégzés, a bootolás és a Battlefield V, valamint Adobe Photoshop szoftverek futtatása során kapott eredmények átlagát emeltük ki és illesztettük be a grafikonokba.

Az első három szimulációt tekintve a Legend 840 rögtön az élre is ugrott a már tesztelt meghajtók között, a második grafikonról viszont nem egészen az olvasható le, ami a szintetikus teszteken látszott. Persze szó sincs arról, hogy az SSD a lista végén kullogna, az S50 Lite-ra még mindig köröket ver, ahogy a kis és közepes fájlokkal való munkavégzés szempontjából is csak minimálisan lassabb a csúcstartó MP600 Prónál, a fájlok írása közben viszont jelentősebb a lemaradás, míg a korábbi tesztek alapján pont ezen a téren kellene remekelnie. A harmadik hely persze azért még így is szép teljesítmény, olvasási tempót tekintve pedig már egyáltalán nincs oka szégyenkezésre, hiszen itt már sikerült legyőznie a Corsair megoldását, aminek egyébként papíron ezen a téren jobbnak kellene lennie.

A Storage Full méréssorozat sávszélességre és átlagos elérési időre vonatkozó eredményei már sokkal biztatóbbnak tűnnek, hiszen mindkét listán a mezőny legjobbját tisztelhetjük a Legend 840-ben, annyit tehát mégsem túloztak az előző oldalon részletezett eredménnyel lefutott mérések, a valóságot a leginkább megbízhatóan tükröző teszt viszont csak ez után következett.

A PCMark 10 Drive Performance Consistency Test méréssorozat a nevéből is sejthető módon a meghajtó konzisztenciáját mutatja meg, és nagyjából egy napig, folyamatosan terheli a meghajtót, a végén pedig összegzi, hogy a folyamat adott pontjain milyen sávszélességgel működött az SSD. A teszt működését egy korábbi cikkünkben részleteztük, és ahogy mindig, most is az Adobe Photoshop használatra, illetve a kis és közepes fájlokkal való munkavégzésre és azok írására irányuló szimulációk eredményeit emeltük ki. Az összehasonlítási alapot a korábban mért, PCIe 4.0 csatolós SSD-k adták, így pontos képet kaphatunk arról, hogy hozzájuk viszonyítva mik a Legend 840 erősségei és gyengeségei.

A Full System Drive Benchmark grafikonok eredményei a tartósabb teszten is visszaköszönnek és jól látni, hogy az SSD például a képszerkesztő használata közben főleg a mérés elején és végén képes kiugróan magas sebesség elérésére, a kettő között – egy kiugrást leszámítva – nagyjából a többi meghajtó szintjén, vagy kicsivel azok alatt mozog. A több adatírással végzett folyamatok már láthatóan jobban megterhelik a chipeket, hiszen a Patriot és a Corsair üdvöskéje is sokszor képes beelőzni az ADATA tavalyi modelljét, így munkavégzés során a teljes folyamatot nézve nagyjából kiegyenlítődnek az erőviszonyok, írás közben viszont erről a megállapításról egy nyúlfaroknyival lecsúszik, főleg az MP600 Pro javára.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • ADATA

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés