Tapasztalatok
Kijelző
A notebook legfontosabb alkatrésze egyértelműen a kijelző, mely a felette elhelyezett kamerarendszerrel, illetve a felületére „integrált”, folyadékkristályos lentikuláris lencsékkel biztosítja a térhatást. Ami magát a panelt illeti, ez az AUO gyártmánya, és 4K felbontást, 416 cd/m² maximális fénysűrűséget, 1490:1 kontrasztarányt és igen jó színteret kínál.
Hirdetés
Ezek a tulajdonságok, a 60 Hz-es maximális frissítés, a VRR hiánya, illetve a közel teljes AdobeRGB színtér arra mutatnak, hogy a kijelző inkább a grafikus munkára, mintsem játékra lehet ideális. A színhűség gyári kalibráció hiányában nem tökéletes.
Ami a 3D-t illeti, ahogy az előző oldalon már említettük, játékok alatt kétféle módon történhet az effekt létrehozása. A 3D Ultra itt tényleg azt szimulálja, ahogy két szemünkkel látunk, az eredmény pedig valóban olyan, hogy a támogatott játékok szinte „lejönnek” a képernyőről.
De nemcsak a játékok alatt tudjuk kihasználni ezt: 3D-s modellnézegetőt, 3D-s videó- és fotónézegetőt is kapunk, de a SpatialLabs Go funkcióval standard 2D-s tartalmat is konvertálhatunk (több-kevesebb sikerrel) 3D-s hatásúvá.
Bármelyik lehetőségről is van szó, a hatás elég jó, a rendszer tényleg jól működik, de tökéletesnek nem mondanánk. Eleve a felbontás csökken, ami azért érezhető, másrészt tartalomtól függ, hogy mennyire élethű a térbeli kép. Játékok alatt a 3D+ hatás inkább térben eltolt síkoknak tűnik, hasonlóan a lentikuláris képeslapokon látotthoz, míg a 3D Ultra sokkal valóságszerűbb.
Használat közben
Ahogy az előző oldalon már említettük, a notebookot az alapértelmezett Kiegyensúlyozott, illetve Turbo profillal is teszteltük. A kettő között tapasztalható komoly sebességbeli ugrás oka az alábbi grafikonokon jól tetten érhető, hiszen a Turbót aktiválva mind a CPU, mind a GPU jelentősen több wattból gazdálkodhat, ráadásul a hűtés is sokkal agresszívebb fokozatba kapcsol, így ahelyett, hogy a processzorok lassítanának, inkább a ventilátorok gyorsulnak egyre tovább és tovább. Ez a Turbo esetében egyébként rendkívül magas zajszinttel jár együtt, ebben az állásban tényleg csak komoly, lehetőleg aktív zajszűréssel is rendelkező headsetben érdemes használni a Predator Helios 15-öt.
Ami a hőmérsékleteket illeti, ahogy az a képeken is látszik, az Acer nem volt szívbajos, Turbo esetén a CPU 100 °C fölé melegedett, és a GPU is megközelítette a 90 °C-ot. Mindez a burkolaton alig érezhető, a billentyűzet legmelegebb pontjain is 30 °C alatt marad a hőmérséklet, ami kiváló érték, és sokat számít abban, hogy hosszabb játékok alatt is kényelmes maradhat a notebook használata.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!