Acer Predator Helios 3D 15: notebook 3D-s kijelzővel

Speciális képernyőjének köszönhetően szemüveg nélkül kínál 3D-s képet ez a bivalyerős notebook. Megnéztük!

Bevezető, külső

Úgy 8-10 éve még a 3D volt a legnagyobb hívószó: a mozik mellett a televíziók, sőt a táblagépek és az okostelefonok esetében is minden gyártó azon erőlködött, hogy valamilyen módon bepréselhesse ezt a rövidítést a specifikációk közé. Speciális képernyők, szemüvegek, dupla kamerák pörögtek mindenhol – hogy aztán amilyen gyorsan jött, olyan hamar le is csengjen ez az őrület, és ma már gyakorlatilag csak néhány új film esetében találkozhatunk a térhatású megjelenítéssel. Persze akad azért néhány kivétel: az Acer például 2021-ben mutatta be a SpatialLabs nevű, szemüveg nélkül is 3D-s képet adó megoldását, melyet először a ConceptD szériában, majd valamivel később már a Predator sorozatban is bevetett. Ilyen formán a most tesztelt notebook már a második generációs verziónak tekinthető.

Dizájn

A teljes nevén Acer Predator Helios 3D 15 SpatialLabs Editionnek hívott notebookban a különleges a kijelző és a mögötte álló technológia, ha ezt „kivonjuk” belőle, akkor egy standard Predator Helios 15-öt kapunk, természetesen bivalyerős hardverrel, hiszen a 3D meghajtását bizony másra nem érdemes bízni. Maga a gép a Predatorokhoz méltó, a játékos irányt egy cseppet sem titkoló dizájnt kapott, hátul a zsanérok vonalához képest túlnyúló, agresszív szellőzőnyílásokat is tartalmazó farrésszel, melynél még némi ARGB világítást is elrejtettek. De jutottak még szellőzőnyílások oldalra is, igaz, itt valamivel visszafogottabbak, világítás nélküliek. A kijelző hátoldala egyébként meglepően steril, egy apró Predator logó és egy kis SpatialLabs felirat utal csak arra, hogy pontosan milyen notebookot is sodort elénk a szél.


[+]

A dizájn egyébként alapvetően szögletes vonalakkal operál, és jórészt alumíniumot használ a burkolat anyagaként. A masszív, 3 kg-os és 359 x 281 x 28 mm-es gépház jól összerakott, nem recseg, a billentyűzet alatti rész merevsége is elfogadható, de azért nem tökéletes. A kijelző egy kézzel is nyitható, állítható, a billentyűzet pedig gombonként konfigurálható ARGB világítással rendelkezik.


[+]

A notebookot bőven ellátták csatlakozókkal, ráadásul ezekből többet hátulra tettek, ami egy ilyen, általában otthon, az asztalon használt gépnél a legelőnyösebb megoldás. Itt egész pontosan két TB4 port, egy HDMI konnektor és a tápegység csatlakozója található, míg a jobb oldalon két USB 3.2 Gen2 interfészt (Type-A kivezetéssel), a bal oldalon pedig egy USB 3.2 Gen1 konnektort (Type-A kivezetéssel) és egy Ethernet portot helyeztek el.


[+]

Ez utóbbi mondjuk kerülhetett volna hátra is, és ha már egy ennyire csúcskategóriás gépről van szó, pakolhattak volna mögé valami frissebbet/gyorsabbat a Killer E2600-nál. Persze ez csak szőrszálhasogatás részünkről, a gigabites sebességgel sincs igazából gond, a manapság talán már fontosabb WLAN adapter pedig a Wi-Fi 6E-t is támogatja.


[+]

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

  • Kapcsolódó cégek:
  • Acer

Azóta történt

Előzmények

Hirdetés