Hirdetés
HDTach és PCMark
A HDTach és PCMark 2005 szintetikus tesztekben elért eredmények nem feltétlenül tükrözik egy merevlemez valós tudását.
Először a HDTach tesztjeit futtatuk le, ezek közül is elsőként a véletlen elérés eredményekről bővebben. Ha a grafikonban látható értékekből kivonjuk a cikk eleji táblázatban található átlagos elérési időket (felpörgési idő fordulatszámtól függően), akkor a gyártók által megadott átlagos keresési (fejpozicionálási) időket kellene eredményül kapnunk, legalábbis hozzávetőlegesen. A Hitachi, a WD és a Seagate közel azonos eredményt ér el, azonban a Maxtor komoly lemaradásban van riválisaival szemben, ez igaz volt a DiamondMax 10-re is. A Raptor első helye egyértelmű.
Az átlagos lineáris olvasás teszt arra ad választ, hogy a merevlemez az első szektortól az utolsóig átlagosan milyen sebességgel olvassa az adatokat, ez pedig általában előrevetíti a másolási tesztekben elért helyezéseket. Talán ez a legfontosabb a három teszt közül, melyben a Seagate és a Hitachi igencsak lemarad, őket követi a Maxtor, és az első Raptor mögött a WD Caviar szerzi meg a második helyet 62,2 MB/s-os sebességgel, ami igen figyelemreméltó eredménynek nevezhető.
A HD Tach burst adatátviteli sebesség tesztjében a SATA-300-as merevlemezek közül a WD, Seagate és a Maxtor kimutathatóan gyorsabbnak bizonyul a többieknél, a Hitachi 7K500 is SATA-300-as, de csak SATA-150 módban futott. Elmondható, hogy a SATA-300-nak jelenleg ez az egyetlen látható és kimérhető előnye a SATA-150-nel szemben.
Lássuk a PCMark05 eredményeket, melyek a víruskeresésen kívül általában megbízható támpontot adnak egy merevlemez sebességéről. A bootolási tesztben a 7K500 fantasztikus eredményt ér el, hiszen megelőzi még a 10K-s Raptort is. A Raptor után a DMax 11 következik, majd majdnem azonos eredménnyel a Caviar RE2 és a Barracuda. Az alkalmazások betöltése tesztben már a Raptor bizonyul a leggyorsabbnak, de a 7K500 itt is meglepően jól szerepel. Ezúttal a másik három 500-as közel ugyanolyan gyors. A másolási tesztben megismétlődik a HD Tach átlagos olvasási tesztjében felmért sorrend, a Raptor 28 %-ot ver a második Caviar RE2-re, és itt már nem olyan fürge a 7K500. Az általános használat tesztjében is a Raptor a nyerő, a 7K500, a Caviar RE2 és a DiamondMax 11 pedig nagyjából együtt halad, a Barracuda fut be utolsóként.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!