Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DJGABI

    addikt

    válasz stigma #25112 üzenetére

    Szerettem volna egy Home Assistantot is mellé (tudom-tudom, van Syno store-ban, meg amúgy konténerezve Synology rendszer alól is mehetne.. na mindegy), csakis ezért kellett a Proxmox. Egy alap Debian van a XPEno mellett. Na jó, meg esetleg ha bohóckodni támad kedvem könnyebb távolról menedzselni/újratelepíteni a rendszert, stb.. Azért az nagy előnye.

    - 2 magot adtam neki, néha terhelés alatt azért 100%-on pörög, meg 4 giga ramot adtam neki, annak mondjuk nagy része szabad. Sokat még nem használtam, de meg kéne néznem hol lehet a bibi, mert vinyóra smb megosztáson ilyen 80MBps-el tudtam csak írni. Frissítés passz, srác a linkelt topicban azt írja főverzió (6-ról 7-re pl) az felejtős.
    - SATA SSD-n van a rendszer (proxmox is, meg a loader is), az nvme egy PCI-e kártyában csücsül (volt otthon, másik gépből kannibalizáltam), azt tárhelynek terveztem a vinyó mellé
    - maradék alkatrészekből van, multimédialetöltős, esetleg -streamelős gépnek gondoltam, majd elválik
    - én úgy tudom, hogy aránylag keveset fogyaszt a proxmox, ergo ha baremetal bírja a gép a xpeno-t akkor így is kéne neki.

    << "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

Új hozzászólás Aktív témák