Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    válasz DJGABI #25110 üzenetére

    Hi, köszönjük a leírást, viszont nekem lenne 1-2 kérdésem ha nem baj, érdeksségképp érdekelne pár dolog. :D
    Régen volt Xpeno-s gépeim (J4105,J4005B,J5040) lappal, de nekem sima Pendrive-ról futott a rendszer, ezért frissítésnél volt nekem néha blamám.
    Proxmox esetében mit nyertél, vele, hogy virtualizálod a xpeno-t?
    frissítés biztonságosságát gondolom, és még valamit?
    Nemtudom Xpeno alatt mennyi mindent használsz, de mennyire terheli a CPU-t/Ramot a Proxmox + Xpeno?

    Illetve N3150-es lapokban nincs nvme slot emlékeim szerint, így gondolom sata átalakítón lóg az NVME SSD.
    - 2 SSD Proxmox/Xpeno backup rendszer mentésnek van? Nem félsz hogy a Proxmox hamar bedarálja az SSD-et?
    Nekem 3 év alatt egy használt 99%-os állapotról az Openmediavault 76%-ra darálta le a sok log + docker konténerek foylamatos írása miatt, igaz az sem vészes még.

    2 gépet kell most összeraknom Xpeno alapokon (7.2-vel fogom telepíteni szüzen):
    1. gép: Asrock J5040, 16GB ram, HDD-k úton (2 db), rendszer Pendrive-ról. Egyenlőre távoli backup, Plex/jellyfin, jópár docker konténer és Wordpress-nek fog kelleni.
    2. gép: Asus J4005i-c, 8GB ram , 1 HDD (úton ide) : Ide DVA1622 lesz mert kamerarendszerhez fog kelleni csak ha minden igaz.

    2. gép esetén hülyeség a Proxmox, első esetén meggondolandó, ha szolgálsz nekem némi plussz infóval :DDD

    Hozzászolásom ne tolakodásnak/okoskodásnak vedd, de kíváncsi vagyok egy integrált lapnál mennyire alkalmazható Proxmox, mert azt hittem csak "combosabb" CPU + ram párossal érdemes használni.

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák