Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • boomba335

    tag

    Sziasztok!

    Nagy a dilemma mert nem tudom merre tovább. A hosszas fórumozások után eljutottam odáig, hogy megvannak a lehetséges készülékek.

    Ami fontos Nekem:
    4K - 30fps
    hang rögzítése
    jó markolat
    inkább videós mint fotós irány (de a fotó is fontos).

    Nem tudom melyik irányba lenne érdemesebb gondolkodni, az alábbi lehetőségeket látom:

    Panasonic G7
    előny:
    - ár
    - 4k 30fps
    - jó markolat
    - kihajtható kijelző

    hátrány:
    - stabilizátor hiánya

    Panasonic GX80
    előny:
    - stabilizátor
    -4k 30fps - NTSC módban

    hátrány:
    - nincs külső mikrofon csatlakoztatási lehetőség
    - nem kihajtható a kijelző
    - szar fogás - túl kicsi

    Panasonic G80
    Előny:
    - minden benne van ami kell

    Hátrány:
    - a magas ár, használtan még nincs.

    Dilemma:
    - Vagy veszek egy G7-et, majd veszek hozzá egy normális gimbalt (kb. 150eFt pluszban), meg mikrofont. Kb. 270-300 körül állok meg
    - vagy veszek egy GX80-at, meg egy Tascam DR05-őt és Rode mikrofont (van live visszahallgatás funkcióm is egyből). így van stabilizátor (ha az obiban is van, akkor dupla :DDD ), van hang, markolatot pedig szerkesztek hozzá, illetve sokat lesz RIG-ben ketrecen...stb.. Ebben az esetében kitobival számolva (cca.130 használtan a GX80+ 30 a Tascam + 30 a mikrofon) összesen max. 200-ból megvagyok.
    - Vagy várok és veszek egy G80-at amiben minden van és le van szarva.

    Ami még fontos ehhez, hogy valószínűleg tavaszig lesz még egy Gopro Hero 5-öm is, amivel vízre megyek...stb. ott is jól jöhet a Gimbal, na meg a G7 mellé. A legjobban a G80 tetszik, de nagyon oda vagyok a G7-ért is (az a ronda szögletes formája - egyem a szívét :DD ), a legkevésbé, sőt szinte egyáltalán nem tetszik a GX80, csakhát már megint az fránya ár/érték arány.

    Ti mit tennétek? Fontos lenne a hang is, mert lenne használva kinti felvételekhez is, ahol kell tudnom hangot rögzítenem.

    Bocsánat ha már egyeseket az őrületbe kergetek, de csak itt vannak segítőkész emberek akik értik miről beszélek...

    Előre is köszönöm :R

    Modding mindenek felett!

Új hozzászólás Aktív témák