Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    válasz zgospel #19242 üzenetére

    Ez a rackajuh épp szembe jött ahogy keresgéltem a videók között, egyszerűen nekem szinte csak családi videóim vannak amit meg nem akarnék publikálni.
    'kemény fényben, alulexpózva' mert CineD és nincs gradelve, de szerintem a tárgynak nincs köze a jutub témához, csak egy minta. Az eredeti felvétel kiválóan éles.

    Itt van újra a racka, most milyen? :D 1080p-ben kevésbé esik szét a kerítés, mint a régin. Ha a lejátszást 1080p-ről az eredeti 4k feltöltésen átrakom 1440p-re akkor hibátlanná javul a FHD monitoron, gondolom ekkor a jóval magasabb bitrátás videót játsza, ha visszaállítom 1080-ra nagyon leromlik. Hiába töltöm fel 4k-ban meg magas bitrátával ez nem változtat ugyan annak az 1080p-jén.
    4k-s feltöltés (VP9), és a fenti 1080p-s(avc1). Szerintem a VP9-es 1080p-n gyengébb. Persze, ha a YT úgy van beállítva hogy automatikusan a magasabb 1440/4k felbontást hívja meg akkor ez negligálja az összevetést.
    Az a probléma, hogy nálam a családban és barátaimnál, kollégáimnál csak a 720 és 1080p a megjelenített YT videóm és akkor hiába a technika kenehetem a hajamra tele van blokkal.

    Ja lemaradt, hogy a Tuninger linkelte BMPCC 6/8K-s videó 1080p-jét letöltöttem és az bizony 3.5mbps, míg nálam fhd max 2.4mbps! Ez a 46% többlet azért jelentősen befolyásolja.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák