Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MageRG

    addikt

    válasz Miklós315 #24752 üzenetére

    Nem magamra vonatkoztatom.
    De nagyon sokatmondó hogy kategorikusan kijelented, hogy alap nélküli maszlag.
    Most vagy alaposan áttanulmányoztad és erre jutottál, vagy zsigerből rámondtad, mert ezt mondták neked. Azok után hogy rákérdeztél mik ezek az értékek, én az utóbbit valószínűsítem.

    "Keresztény filozófia" önmagában nem létezik. Az is filozófiai eszmék gyűjteménye, amikből egyeseket megtalálsz az EU, a felvilágosodás, vagy a tudomány filozófiájában is.

    "Szét lehet választani a minden körülmények közötti vallásellenességet és a józan belátást."
    Ühüm. Akkor ugye tudok úgy is segíteni a rászorulókon, hogy nem erőltetem rájuk az ideológiám? Mert a szekuláris jótékonykodás ezt célozza.
    Az SP-nek a jótékonyság meg csak egy eszköz a térítéshez.
    Még egyszer: az nem vallásellenesség, ha az állam nem hajlik egyik vallás irányába se.
    "full dogmatizmus, nulla rugalmasság, józanság" - mondd, te elolvastad amit írtam?

    "...higgyük el (miközben nincs mögötte bizonyítás..."
    Asszem ideje lenne úgy a filozófiáról is elbeszélgetni komolyabban. Szerinted minden bizonyítható?

    "Ami kifogásolható a keresztény levezetésben, az az, hogy a másik lesöpörheti az asztalról a "nem hiszem el" megközelítéssel"
    Egyáltalán nem csak ez kifogásolható, de kezdjük ezzel.
    Az igazi probléma (amire sok apologéta is hivatkozik), hogy a kereszténység csak akkor "igazi" ha hiszel. De ahhoz, hogy igazán higgy, meg kell látogasson a szentlélek (vagy Isten, vagy mittumén).
    De miért nem tapasztalja mindenki a szent lelket? És egyáltalán honnan lehet tudni?
    Nos, ez az, amire az apologéták nem tudnak választ adni. Pontosabban amit adnak, iszonyat gusztustalan.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák