Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz pocokxx #16257 üzenetére

    "Vagy legalábbis nem nagyobb, mint a tudományba vetett hit."
    Itt az a bökkenő, hogy a tudományban nem hinni kell mivel tényekre és bizonyításokra épül. Ahogy a mondás is tartja "Hinni a templomban kell." :)
    Ha mégsem fogadod el a tudomány eredményeit akkor te magad is utánajárhatsz és leellenőrizheted, hogy tényleg igaz e. A vallásnál ilyen nincs.

    "Két kutyám is van, és szeretem az állatokat, de annak látom, ami."
    Ezek szerint mégsem látod annak. Valószínűleg azért mert összeegyeztethetetlen a hiteddel. Egy kutya ugyanúgy tud örülni ill lehet bánatos mint egy ember. És ez nem hit kérdése hanem tény. Csak annak nem nyilvánvaló aki nem akarja látni a fától az erdőt.

    "Az emberi méltóság alapja az, hogy Isten képére és hasonlatosságára lettünk teremtve: értelmünk, szabad akaratunk és örök életre hívott lelkünk van."

    Honnan tudod, hogy hasonlítunk Istenhez? Minden élőlénynek szabad akarata van. A lélek létezése sem bizonyított.

    Én nem azt mondtam, hogy nem létezik semmilyen isten, hanem azt, hogy a létezésének a valószínűsége olyan csekély, hogy foglalkozni sem érdemes vele.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák