Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    válasz nzozz #461 üzenetére

    Amiről én olvastam, az olyan volt, hogy a villany sütő bekapcsoláskor kinyírta az alaplapot, mert az UTP mellett futott a vezetéke. Függ a szakasz hosszától és a teljesítménytől, de ha huzamosabb távon megy mellette, akkor jobb S/FTP-vel csinálni. Nekem vízforraló kábele mellett megy 1-2m-en UTP patch kábel, az eddig nem okozott gondot. Lol, most nézem, hogy az is földelt S/FTP, szóval visszavonom. :D

    Szondával kell földelni hivatalosan. Nem tudom, hogy miért nem jó a villany földelése, de gondolom olyasmi lehet a dologban, hogy azon is átmehet erős áram, ha valami gond van a villannyal. Én jobb híján egy jó nagy csavart hajtottam bele a falba a szerelődobozában, aztán arra kötöttem a rézdrótot, és úgy földeltem. Tudom fapados, de ez is emeleti, és nem volt jobb ötletem. A másik megoldás, hogy a villany földelésére kötöd. Azt valamiért nem ajánlják, gondolom, mert ha gond van a villannyal, akkor azon is áram futhat. Ami lényeges, hogy csak egy ponton földeld, mert különben föld hurok alakulhat ki, ami nem túl jó. Fontos még, hogy a csatlakozók is földelt kábelhez valóak legyenek. Apánál látod, hogy kívül fém keretes, anyánál meg ugyanaz van belül, az viszi tovább a földelést a csatlakozáson. Úgy emlékszem audio kábeles videoból néztem ki, hogy mi a szerelésre a módszer. Először leszeded a szigetelést egy részen, utána meglazítod egy tűvel a földelést, hogy át tudd húzni az érpárokat. Aztán áthúzod őket, és összesodrod a földelést. Utána meg rá tudod kötni az összesodort földelést a csatlakozón a földelésnek való részre. Viszont már több, mint egy éve szereltem itthon a kábeleket, úgyhogy alig emlékszem rá. Ha használsz anyákat mindkét oldalon, akkor a switch panel-nek a fém keretét szokták leföldelni, aminél a router-el vagy switch-el kötöd össze patch kábellel a switch panel-be bepattintott anyás fali kábeleket. Általában ezt egy fém rack szekrényre teszik, aztán annak a lábánál földelnek szondával. Nagyjából ennyit tudok róla, sosem csináltam ilyen profi módon, de én tényleg csak itthonra szerelek kábelt, max ismerősöknek.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák