Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OldMike

    őstag

    Üdv!

    Egy IPTV-s érdekességről írnék. Kb. egy éve segített egy fórumtárs (akkor még abszolút újonc IPTV-s voltam), hogy az STB távirányítójának a 9-es gombja alatti (enter kinézetű) gombbal lehet a képet nagyítani (nyújtani is). Ez nekem jól jött, amikor a 4:3-ban adó csatorna 16:9-es egérmoziját majdnem teljes kijelzőre tudtam nagyítani. Azért csak majdnem, mert alul és felül valamennyi elveszett a képből, kétoldalt pedig még maradt fekete sáv.
    Az FW frissítés óta kicsit árnyaltabb lett a dolog, ugyanezt a funkciót használva. A Nagyítás3 opciónál (42"-os tévén) körben van fekete sáv, alul és fölül kb. másfél centi, kétoldalt pedig nagyjából 3-3 centi. Ez a korábbinál lényegesen jobb, de azért felmerültek kérdések.
    1) az egérmozi képaránya nem pontosan 16:9, ezt egyenletesen nagyítva lesz ez a kép?
    2) az egérmozi képaránya pontos, de az STB a két irányban nem egyforma arányban nagyít?
    3) mi lehet az oka, hogy legalább függőlegesen nem tölti ki a pontosan a kijelzőt a kép?
    Lehet, hogy valahol valakik kimaradtak az általános iskola alsó tagozatából?

    (utóirat: a 19"-os kis tévén is ugyanez a helyzet, persze a fekete sávok szélessége kisebb)

    42LM660S

Új hozzászólás Aktív témák