Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    Sziasztok.
    Nagy kérdés előtt állok, mert felénk az áramszolgáltató érdekesen szolgáltat. Most jutottam el oda, hogy veszek egy szünetmentes tápot. Nézegettem sokfélét, de nem ismerem annyira őket, hogy egyértelmű legyen a döntés. Hogy tudjatok segíteni, leírom mihez kellene. Adott egy számítógép 300-as táppal (adataimnál pontosabban kifejtve), ez egyen működés közben 300W-ot, adott egy Lg 37"-os lcd, mondjuk bekapcsolva egyen 200W-ot egy műholdvevő beltéri 12V 3A táppal (tehát elvi áramfelvétel 36W X1.3= 48W), van egy router 5V 5A-es táppal, ez kb 1.3X25W, 33W, egy AP, aminek sokat nem eszik a tápegysége. Tehát haminden be van kapcsolva, akkot kell kb 600W. Ezt nem akarom órákig nyomatni, nem benzinmotoros aggregátor kell, csak egy olyan szünetmentes, ami mondjuk ezt elbírná 3-4 percig. Ha kell, kiveszem a sorból az lcd tévét, de ugye a szünetmentes előnyei közé tartozik az is, hogy a hálózati túlfesztől és egyéb problémáktól is véd.
    Errefelé úgy jön az áram, hogy napos, szélcsendes időben is fogja magát, és elmegy az áram, de csak nagyon rövid időre, 1-2 másodpercre. Leginkább ezt kellene áthidalni, ha nem vagyok itthon, akkor a gép kikapcsolva, a tévé standby-on, az AP és a router meg a beltéri vesz fel mondjuk össz 70W-nyi energiát, ezt is szépen túlszámolva. Persze a tuti az lenne ha lemérném, de megbecsülni így is meg lehet. Egy 300-as szünetmentes ezt meddig bírhatja el? Köszi!!

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák