Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • féldekás

    senior tag

    Sziasztok!

    Jelenleg egy Casio EF-328 órával rendelkezem, ezt még fiatalon kaptam, azóta már inkább az elegánsabb, letisztultabb vonal kezdett el vonzani.
    Kicsit nagy szerintem a csuklómra és zsúfoltnak is érzem a számlapot.
    Készítettem néhány képet: [kép] [kép] [kép] [kép]
    Ezt valószínűleg eladnám, ha a beárazásban segítenétek, azt megköszönöm.
    Hajszálkarcok vannak rajta, működése rendben van, tavaly lett benne elem cserélve és a fedél a tömítése is.
    Számlám sajnos nincs róla, mivel ajándék volt.
    Nagyjából 15.000Ft reális lehet szerintem, de annyira nem vagyok képben a használtpiacon.

    Szeretnék vásárolni egy új órát.
    Az alábbi információkat gyűjtöttem össze:
    -Hosszabb távra tervezek, a Casio is már 10 éve megvan, de természetesen ennél több időre gondolok.
    -Mechanikus(automata).
    -Alapvetően nincs gondom a használt órákkal, de inkább újat vennék.
    -Ár: 100$ környéke
    -Használat: leginkább a hétköznapokban városban használnám, elegánsabb alkalmakon, gyalogtúrákon például.
    Sportolás(bringázás, stb.) és strandolás közben nem igazán van szükségem órára.
    Vízbe bevinném, de annyi időt nem töltök strandon/tengerparton, hogy ez kiemelt szempont legyen, így ennyi kompromisszumot kötök, ha az ajánlott óra nem annyira bírja a vizet. De előny lehet, ha nem gond a víz.
    Otthon pedig nem használok órát.
    -Szíj: Fekete bőr vagy rozsdamentes acél fémszíj jöhet szóba.
    -Számlap: legyen letisztultabb, színével kapcsolatban még nem döntöttem, ami biztos, hogy csak fehér, fekete, sötétkék színkombó tetszene, aranyat, egyebeket kerülném.
    -Üveglap: Zafír
    -Tokozás: rozsdamentes acél
    -Tok átmérő: 40mm körüli(a Casio 45mm-es, nagynak érzem).
    Kinézett típusok:
    -Először az Orient Simple Date órát néztem, viszont ez egy magasabb árkategória. Nem tudom megérné-e a felárat.
    -Aztán megláttam a Cadisen órákat, akcióban 100$ alatt is ki lehet fogni:
    [link]
    [link]
    [link]
    Az egyik kakukktojás egy kicsit.
    Nem tudom melyik szerkezet érné meg inkább, melyik a megbízhatóbb minőségben és pontosságban, mert vannak Miyota 8215, 9015, NH35A, NH36A szerkezetű órái is a Cadisennek.
    A 67$-os eléggé csábító árban.
    Gondolkodtam, hogy veszek egy óraforgatót, de 1 órának szerintem felesleges plusz kacat, naponta egyszer fel tudom húzni, ha nem viselném aznap.
    A mechanikus órákat 5 évente elég elvinni átnézetni ha nincs gond vagy gyakrabban kéne azért?
    Előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák