Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #52815360

    törölt tag

    válasz b. #79 üzenetére

    Egy újabb - mire nem jó a geforce - cikk. Mi mást vártál? :DD

  • nghost

    tag

    válasz b. #79 üzenetére

    még mielőtt nagyon belemelegednél a siránkozásba, hogy a "fjúri sz@r", tessék, a vonatkozó cikk

    Script Kiddies Do What They Do Best: Infect Themselves / The only man who gets his work done by Friday is Robinson Crusoe..

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #145 üzenetére

    Nem számolod bele, hogy egy konzol életciklusa mennyi. Ma még az előző generációs fejlesztésekből él mindkét konzol, mert mire írnak rájuk egy nagyrészt új motort addigra eltelik hozzávetőleg 5 év. De ezek már készülnek, és egy dolog nagyon tisztán látható. Nem a PC-re jön olyan játék, amely cascaded voxel cone ray tracinget futtat, és még csak távolról sem PC-n jelenik meg az első játék, amely signed distance fields ray tracingre épít. Mindkettőt csak PS4-re hozzák el.

    Ha a PS4 tudása szoftveres és hardveres szinten nem járna a PC-k előtt, akkor ezeket az innovációkat elsőként PC-re jelentették volna be.

    Sosem kapsz már olcsó kártyákat a PC-be, mert egy év alatt a VGA-piac forgalma majdnem a felére esett. Ezt az érintettek a magasabb árazással kompenzálják. Minél tovább esik az eladás, a VGA-k ára generációs szinten annál jobban fog emelkedni. Ha a JPR előrejelzése jön be, vagyis tovább tart a csökkenés, akkor a következő körben már 50k lesz a belépő és 100k a középkategória. A csúcs pedig leginkább 300k körül érkezik. 50k alatt IGP-s procik lesznek.

    Nem tipikusan a kártyák árával van a baj, hanem azzal, hogy a játékok optimalizálására egyre kevesebben fordítanak erőforrást. Gyakorlatilag ezt már az NV sem támogatja a GameWorks óta, ami baj, mert kiesett egy pénzcsap, amire a PC régen optimalizációt épített. Az Intel és az AMD még folyó pénzcsapja nem elég a teljes PC-s iparnak.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #152 üzenetére

    Vedd számításba, hogy az SVOGI-t már többen megpróbálták behozni PC-re. Egyelőre sikertelenül. Bár most a CryEngine előzetes implementációja elég jónak tűnik. Viszont a PS4-re tervezett rendszere a Sony-nak még mindig jobb, mert nem csak egy visszaverődésig számol, hanem kettő valósig és egy trükkös hamis menetet is bevet. Ez itt nem a pénzről szól hanem arról, hogy a PS4-en a libGNM több lehetőséget kínál a hardver elérésére.

    Nyilván ennek még véletlenül sem lehet köze ahhoz, hogy az IFA miatt az NV nem jelentett be semmit. Mellesleg én a szabadságom miatt csak egy hete dolgozok.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Raysen623

    addikt

    válasz b. #185 üzenetére

    Én a hitelt mint olyat alapvetően egy jó dolognak tartom (ugye Széchenyi is leírta anno). Az már más kérdés nálunk mivé hagyták fajulni, persze lehet benne keresni az összeesküvéseket meg a szándékosságot, DE tény senkinek nem tartottak pisztoly a tarkójához, hogy felvegye. Szóval normális esetben mindenki kiszámolja mit bír kifizetni. Én is ezt tettem, egy álló héten át számoltunk itthon és sikerült jól megúsznom, ráadásul kaptam is vissza a végén nem is olyan keveset, pedig nem vártam ilyesmit. De ez már nagyon OFF és be is fejezem. A lényeg: ezt is embere válogatja, jól kell tudni felhasználni és akkor nem lehet belőle akkora baj (de ez nálam nem vonatkozik hűtőre, kávéfőzőre és számítógépre meg hasonlókra).

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • imibogyo

    veterán

    válasz b. #185 üzenetére

    Aki játszani szeretne és nincs pénze, az kénytelen hitelezni.
    Játszani hitelre???? Mert ha csak az építkezést írtad volna... Pont ez a legnagyobb hiba az emberek szemléletében, ezért van annyi hitellel elszállt ember (és nehogy azt hidd, hogy csak a devizások közül), mert sokan úgy gondolják, hogy bár nem telik valamire, de nekik ez JÁR és KELL. De nem.... Nem KELL játszani, főleg úgy ha annyi pénzt sem tud összeszedni, hogy egy használt, játékra már úgy ahogy, kompromisszumokkal alkalmas közepes gépet megvegyen hitel nélkül 80-150k-ért (az én gépem 100k volt kereken újonnan és még Skyrim-ozni is tudok rajta, ja hogy minimumon, hát igen, de nem hitelből van). Volt előtte rengeteg komoly gépem, full vízhűtéses SLI-s géptől kezdve a 2 processzoros Xeon konfigokon át, de mióta család van, mások a prioritások, eladtam a nagy gépeket és ment minden a ház gyűjtésbe. Ez nem egy jó folyamat, de bizonyos kereseti szint alatt "szükségszerű". Ezt vagy elfogadja valaki, vagy nem és akkor lehet mindent hitelre venni....

    Devizahitelből épített vadonatúj házra sincs valós és azonnali szüksége a legtöbb embernek. Hogy ettől függetlenül jó-e egy vadonatúj házba beköltözni és ott lakni? Naná én is szeretnék már... Lehet-e nélküle élni (legalább átmenetileg), mindenképp!

    Ha nem telik 20-30 milliós épített házra amihez kell 10-15 milliós hitel, akkor veszek átmenetileg egy 5 milliós parasztházat és majd én kipofozom azt és utána majd gyűjtök a jobbra, szebbre, nagyobbra. Vagy ahogy most tettem (valamennyi hitellel természetesen, mert nem a hitel, mint olyan "ördögtől valóságáról" beszélek) veszek egy "egyszerűbb" lakást minimális hitellel és mellette gyűjtök tovább, de nem adósítom el a családomat egy életre...... Így "csak" egy 6 éves hitel kellett egy 30 éves helyett és most már ott tartunk, hogy elérhető közelségbe került egy szép kertes ház, nagy műhellyel, amibe a gyűjtésünket és a jelenlegi lakás árát beledobva talán hitel nélkül át tudunk menni úgy, hogy még egy autócserére is marad. Ja és közalkalmazottak vagyunk a feleségemmel, két gyerekkel, tehát nem azért tudjuk ezt megvalósítani, mert hú de sok a bevételünk, egyszerűen csak betartjuk a lépcsőfokokat.

    JA hogy így nem 2 év alatt teljesül az "álom", hanem 6-8?! Hát igen, de ennyi fért bele. Be kellene végre tudni az embereknek lőni az igényszintjüket a lehetőségeikhez és megfogadni egy nagyon-nagyon régi tanácsot: "amíg a takaró ér"..... Tehát azt is bajnak látom, hogy mindenki mindent azonnal akar, azonnal kell a nagy tv, a szép ház, a vadonatúj autó még akár azon az áron is, hogy minden hitelre van. Van kollégám, akinek a tv-től kezdve az autón és a lakáson át az iPhone 6-ig minden hitelre van és lehet, hogy most fog lerobbanni egy elég súlyos betegséggel, hát nem irigylem (több szempontból sem).... Engem legalább az vigasztal, hogy ha le is esek a lábamról, a gyerekeim és a feleségem nem maradnak fedél nélkül.

    És még egyszer a hitel egy jó és szükséges dolog (nekem is), de nem mindegy, hogy mire veszi fel az ember és mekkora összeget...

    (#181) Raysen623: maximálisan egyetértek. :K

    (#182) schawo: Nem értek egyet. Egy számítógép nélkül a munkalehetőségek 80%-tól elesik. Egy számítógép sokaknak befektetés a jövőbe.
    És abból a 80%-nyi munkából 75%-hoz elég egy nagyon alap 50k-s gép is, amit az ember nem hitelre vesz. A maradék baromi erőforrás-igényes 5%-hoz (CAD, 3D, PS, ID, videoszerkesztés stb.), meg már alapból kell egy normális géppel rendelkezzen, mert ha nem tud az iskolán kívül már eleve is sokat gyakorolni otthon ezen programokkal, akkor megette a fene, mert lényegében esélytelenként indul el a különböző munkákért (milyen referenciákat mutatna fel??).... Ha meg már rendelkezik egy so-so géppel hiszen valamin eddig is "dolgoznia" kellett és el kezd majd az adott területen ténylegesen dolgozni, akkor meg úgy is jön a pénz, hogy vegyen egy jobb gépet, csak mondjuk az első pár hónap lesz nehezebb, amit még a "nem csillagromboló géppel" kell kihúzzon....

    El kellene már felejteni a ténylegesen szükségszerűen felvett hitelektől eltekintve azt a nézetet, hogy "amíg a banknak van pénze, addig nekem is......". Én is szeretnék egy 240 cm-es 4k tv-t, de ha nem fér bele, akkor nem lesz. Sajnos ismerősi körben is több családot láttam emiatt a hibás "mehet nyugodtan hitelre" és a "belefér még ez is" szemléletek miatt tönkremenni és nem túl vidám látvány.... :(

  • imibogyo

    veterán

    válasz b. #207 üzenetére

    Azzal , hogy a családsegítő ezekkel az emberekkel van tele már nem igaz, sem az , hogy ezeken az embereken segít bárki is. Mivel az asszony 20 éve ott dolgozik, tudom hogy nem így van.
    Az enyém is ott dolgozik. Szóval mi meg úgy látjuk, hogy de.... Kezdve az átmeneti segélyektől, egészen az adósságrendezésig. Bár annyiban igazad van, hogy most nagyon átszervezték az egészet és a legtöbb dolgot nyissz elvágták, de eddig azért bőven így volt... Ráadásul például adósságrendezésre évente lehetett eddig jelentkezni, most meg egyáltalán nem lehet... Tehát ha így nézzük igen. De gondolom a CSÁO-k is önfenntartóak, ja nem....

    A többi végülis elfogadható amit írsz. Bár ez a ki mit gondol és végül mi lesz belőle kettősség még mindig benne van. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák