Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #52815360

    törölt tag

    válasz imibogyo #106 üzenetére

    annyiról van szó, hogy jelenleg "gyengébb az NV megoldása"

    Én is ezt mondtam, csak sarkitva.

  • b.

    félisten

    válasz imibogyo #106 üzenetére

    Értem és köszönöm. amúgy világosan összefoglaltad és talán más szemszögből is látom.
    Ettől függetlenül hülyeség egy ilyen cikket lehozni a főoldalon és nyomatni ezt dolgot. Megnézném hány jelenleg itt posztoló embernek fog problémát okozni ez a dolog ezekkel a hardverekkel aközeljövőben.

    A vízpumpás hűtést meg eleve baromságnak tartom gyáriban. remélem nem ezt a trendet akarja erőltetni az AMD. bár igazából nekem mind1 mit csinálnak..

    Most egy kicsit hosszab lélegzetvételű hozzászólás erről a Zöld- Piros dologról és arról, hogy én miért vagyok Intel/ Nv. párti. Hátha így jobban átjön sok " fanozónak"

    Abu munkásságát tisztelem , a tudását becsülöm. Kezdem azt hinni, hogy a reális tudása ellenére őt is megvezeti a marketing és rózsaszín ködön át látja a dolgokat. Lehet nem is direkt jönnek ezek a vörös cikkek, csak nagyon akar hinni valamiben , amit jónak lát. Emlékezzünk csak vissza az évekkel ezelőtt jövő cikkekre az új ( jelenlegi) generációs konzolok tudásáról. Ehhez még hozzátehetném azt a marketing dumát is, amit az AMD hintett el az APU tudásáról és a nagy vezér nyilatkozta ugye az Avatar filmszerű grafikát a játékokban, megspékelve azzal, hogy ez mellet mennyi erőforrás marad majd az AI. fejlesztésére.
    Erre tudjuk, hogy mi lett az egészből, Néha bejön a ull HD 60 FPS is.( Én még azt is el tudom képzelni, hogy ezt a dumát hintették el a Micronak és a Sonynak is, azok meg örültek, hogy milyen olcsón milyen brutál gépet raknak össze. Lehet azóta ők is fogják a fejüket, persze ez csak fikció.) Kíváncsi leszek az új konzolok mondjuk 5-7 év múlva milyen hardvert fognak tartalmazni, de van tippem, hogy nem AMD lesz.
    Ezt a VR dolgot is hasonlóan felfújt baromságnak látom. igazából amiket eddig láttam játékokat rá, az mind nagyon gyenge volt. egyedül a 3d világ ami eladta őket, kb. ps2 szintű grafikával. Ezt dolgot akarják erőltetni konzolokon is, ezzel a hardverrel. Abból végképp nem tudom milyen minőségű játékok születhetnek.

    Szerintem kell a korrekt konkurencia a Zöldeknek, hogy ne szálljanak el még jobban az árakkal DE sokan nem veszi észre, hogy mekkora marketinget tol az AMD ezzel, hogy beállítja magát áldozatnak és sok kamu fejlesztés eszközöl, amikből aztán semmi nem lesz és az mellé nyomják a dumát is , hogy mekkora nagy dobás lesz majd ez meg ez. Aztán kijön a dolog és nem látunk semmit. Lásd buldózer, meg mantle.
    A buldozer procikat mindenki várta , mint a megváltást, aztán az első tesztek után jött a nagy pofára esés. Jelenleg is egy I-3 vagy néha gyengébb I-5 procival versenyeznek a csúcs procijaik , de persze megy a marketing duma , hogy az IGP mennyire baró, meg de jó lesz. Csak közben az intel szép csendben utolérte őket IGP fronton is, CPU frontom meg a közelükben sincsenek,. Ez a marketing.Csak úgy mint a nagy mantle hisztériánál, ami megint egy nagy nulla. ( persze tudom, a szemét NV . miatt)Szóval szerintem hatalmas nagy duma marketing van az AMD mögött, amit támogat a szaksajtó is. Ha inkább egy szolid csendes és jó gyártó lenne, még én is elgondolkoznék néha a váltáson, de ezekkel a habdumákkal teljesen eltántorítottak mindentől, ami hozzájuk kötődik. Pedig egy korrekt hardverrel, kevesebb fogyasztással, kicsit alacsonyabb árakkal a jelenben élnének, akkor talán megint lehetne venni 40 ezerért egy jó középkategóriás videokártyát.mind2 oldalról.
    Ez van. lehet zöld meg kék pártinak gondolni, de én így látom a dolgot és így látom ezeket a cikkeket is.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Reggie0

    félisten

    válasz imibogyo #198 üzenetére

    Hat nalam csak napok vagy honapok, de ismerem az erzest. Na jo most a rework station-t halasztottam vagy 2 honapig, amig nem jott egy jo hasznalt biznisz.

  • schawo

    titán

    válasz imibogyo #192 üzenetére

    75%-hoz elég egy nagyon alap 50k-s gép is
    Mutass nekem egy 50ezer forintos számítógépet a boltok polcain. Legyen benne gép, bill, egér, nyomtató és monitor.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • schawo

    titán

    válasz imibogyo #201 üzenetére

    50ért még használtan is nehéz olyat vásárolni, ami 2 évnél tovább kitart (gép + perifériák). akinek pedig 50-60 ezer is túl nagy kiadás, annak nem marad más, mint a hitel, az pedig csak újra van.

    Gyereknek (középiskola és fölötte) is kellhet gép.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • b.

    félisten

    válasz imibogyo #192 üzenetére

    Nem szeretem az ilyen megmondom a tutit dolgokat és igazából sokkal többet láttál bele a mondandómba mit amit leírtam és gondoltam.
    Nem arról beszélek, hogy valaki úgy vegyen fel hitelt, hogy nincs pénze kifizetni azt.
    A használt piac pedig megint más tészta, Arra nem kapsz hitelt, max személyi kölcsönt. Használt cuccon nincs garancia. fizeted a hitelt és bedöglik a gép hurrá., míg egy új cuccon akár 3 év gari is van. Amúgy nem 200 ezres VGA ról beszéltem, hanem normális áru , nem luxus dogokról.
    Van úgy , hogy beszarik a régi cucc, mosógép, hütő stb és nincs azonnal 150 ezred másikra. Ha úgy látod ki tudod fizetni, és fontos neked, belevágsz. Pl. A ház szitut is eldönti mindenki magának. Az hogy valaki bele mer vágni, mert úgy látja ki tud fizetni egy lakáshitelt még azelőtt hogy megöregedne az az ő dolga. én 2003 -ban belevágtam az építkezésbe, és még 2 évem van vissza a hitelből..Nem leszek 40 és van egy új házam. Megérte hitelt felvennem. Aki meg fél és arra vár hogy neki minden jó legyen az életben azt is megértem,. csak szerintem sokunk életében soha nem jön el ez a pillanat. Sok mindenről lemondtunk a családdal és szenvedünk is érte , de megérte.
    Az a baj , hogy azt gondoljátok, aki hitelt vesz fel ilyen dologra az vakmerő meg azonnal akar mindent. pedig alegtöbb ilyen áruhitelt kifizetik az emberek.. szemben mondjuk a luxus kocsikkal és luxus házakkal.
    Ez mindenkinek a saját meglátása, saját döntése és saját kockázatvállalása. Saját magának kell eldöntenie, megéri e felvennie akármire hitelt. Ha valaki úgy látja , hogy neki megéri felvenni hitelt egy 2 hetes nyaralásra vagy egy 200 k-s VGA ra és attól jobb lesz az élete és boldogabb tőle, én totál megértem, mint ahogy azt is hogy valaki ilyen biztonsági játékos mint te. Szerintem akinek Boldogságot okoznak ezek a dolgok és boldogabban él ettől, azt had mérlegelje magának , hogy milyen áron teszi. Senki ne mondja meg ,hogy ebben mi a helyes út anyagilag . ( NEM erkölcsileg)

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz imibogyo #206 üzenetére

    Nagyjából egyetértünk. Azzal , hogy a családsegítő ezekkel az emberekkel van tele már nem igaz, sem az , hogy ezeken az embereken segít bárki is. Mivel az asszony 20 éve ott dolgozik, tudom hogy nem így van. Maximum a hitel egy hozaték a még sok egyéb dolognak, amitől bedől az életük. A bankok ma már olyan rendszert dolgoztak ki ezek kezelésére, hogy lassan az ő érdekük, hogy bedőljön a hitel, mert sokkal jobban járnak, mint ha fizetné valaki rendesen. lakáshitelre gondolok.
    Még egyszer leírom , amire reagáltál. és be is idézted.

    "Az hogy valaki bele mer vágni, mert úgy látja ki tud fizetni egy lakáshitelt még azelőtt hogy megöregedne az az ő dolga."

    A lényeg azon van hogy úgy látja. tehát átgondolja és belevág.Senki nem vág bele józan paraszti ésszel úgy egy hitelbe hogy :
    1, Nem akarja kifizetni

    2, A felvétel pillanatában ne gondolná azt, hogy ki tudja gazdálkodni.

    A másik meg mint mondtam, mindenki eldönti magának, mi a fontos számára az életben. Ha valakinek a játék vagy Tv nézés és ezt fontosnak tartja, mert az életének a része, akkor ha akar vegyen fel rá hitelt, ha ki tudja fizetni.nyilván azok az emberek is így látják, akik videokártyát vagy Tv-t vesznek maguknak hitelre. Az életük fontos része még ha nem is létszükséglet.
    Sokan nagyon jól tudják, hogy nem tudnának félrerakni mert felélnék másra azt a pénzt, elkopna erre arra. A hitelt meg fizetni kell, ennyi.nem mindenki olyan erős jellem.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz imibogyo #208 üzenetére

    Ez így van. A hitel mindig egy kockázat, ez tény.

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák