Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    válasz Khelben #2 üzenetére

    jééé de jó :)
    öntuadlan én is pont így csináltam :DDD

    az a baj amúgy, hogy sokan at új új új új új új mániában szenvednek, képtelenek second hand cuccokat használni ... és ők jrnak sz.rul ... mert pld. Hi-Fi-ben, 30.000-ért már Cambridge Audio erősítőt lehet venni meg 20.000 ért pöpec régi hangfalat ... aki ezt a minőslget akrja újonnan, az bele fog szaladni 200-300.000-be csak erősítő terén ... és akkor még a hangfalakről nem is beszélgettünk ... 30.000-ért Pioneer HPM 60-asom (is) van ... kertiprarty-t lehet vele csinálni, akkora teljesítményű ...

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • satz18

    őstag

    válasz Khelben #2 üzenetére

    Nekem eddig egy ismerősömet se sikerült használt üzletire rábeszélnem. Meglehetősen utópisztikus a felvetésed. ;]

    Asus G513QY, Samsung A52s 5G

  • Romvr

    őstag

    válasz Khelben #2 üzenetére

    Ízlések és pofonok. A használt gépekkel annyi baj hogy zsákbacica effekt bekapcsol a vásárlásnál. Tehát 0 garanciás 3-5 éves gép lehet a vásárlást követő napon beadja a kulcsot. De persze lehet hogy még 5 évig megy gondtalan. Ráadásul a régi hardver miatt nagyobb a fogyasztása, melegebb és nincsenek benne olyan apróságok mint mondjuk USB 3.0, AC Wifi (esetleg 5Ghz)...stb.
    Nekem nem érne meg 60-100 ezer spórolást ez a dolog. Inkább veszek 150-200-ért olyat ami ha tönkremegy akkor még 2-3 évig javítja ingyen a gyártó. Van benne USB3 (aki gyakran ment külső lemezre annak felér egy virtuális orgazmussal a 100mb/s írási/olvasási sebesség :) ), esetleg egy alacsony fogyasztású proci, ami nem melegszik, tehát jó esetben hangtalan a gép és bírja akkuról igény szerint.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Khelben #14 üzenetére

    "Csak ismételni tudom magam: tegyél egymás mellé egy 100k-s műanyagot és egy 60k-s, 3 éves, újonnan 4-500k-ba kerülő üzleti gépet."
    Abban egyetértek hogy 100k-ért nem érdemes laptopot venni, vagy ha valaki vesz nem szabad nagy elvárásokkal lenn iránta. Aki ismerősöm kérdez hogy 80-100 körül milyen laptopot érdemes venni a boltban annak azt mondom mindegy, mert mind vacak, a következő kérdés hogy akkor mennyiért van már jó. Erre a válaszom hogy 160-200-nál nézelődjön, mert ott már ki lehet fogni jó szériákat. Valóban az ilyen árú gépek 90%-a egy ruppót nem ér ha az összeszerelési minőséget veszem figyelembe. Kedvencem az ASUS aki szerintem fröccsöntött játékkatonákat hasznosít újra ami a gépházat illeti.

    Ami az új gépek nagy húzóereje az a garancia. Elég sok márka fordult meg a kezem alatt és még csak amikor sörrel locsoltam meg a billentyűzetet (nem szomjas állapotban) akkor küldték vissza hogy nem javítható garanciában mert "folyadék került a gépbe". Amúgy még az elejtés miatt meghalt HDD-t is cserélték záros határidőn belül (lenovo), a kitörő zsanért is javították (acer), a "nem kapcsol be" hibát is (asus), sőt még a beszakadt billentyűzetgombot is (hp). Szóval akinek megér 50-60 ezret hogy egy régi "talán jó" gépet vegyen és inkább levásárolja a garancia árát alkatrészekben és szerelőknél, az tegye meg. Nemrég futottam bele egy ilyen vételbe és buktam 40 ezret, mert 3 hónap után tönkre ment. Még szerencse hogy csak ennyit és nem többet nyeltem be. 60-nál már ütemesen vertem volna a fejem a falba.

    "én nem akarlak meggyőzni róla, hogy használt gépet vegyél. "
    Nem is tudnál. A makacsság az egyik jó tulajdonságom ;]
    Viccet félre téve, sajnos mindenki a saját kárán tanul. Én túl sokszor futottam bele használt gépes hibákba (telefon, porszívó, tv, laptop, vga, alaplap, rota-kapa) így inkább ráfizetek akár 60-100-ezret is ha tudom a baj első jelére cserélik. Az más hogy a garis, de elromló gépekkel is megjártam már párszor, de ott mindig cserélték a készüléket, vagy visszakaptam a pénzem.

    "Elég, ha az ismerőseimet meggyőzöm róla, mert tudom, hogy így kevesebb gondom lesz velük, mint ha valami szart vennének."
    Így van. Majd ha tudsz csendes, usb3-as 5ghz-s(wifi) laptopot ami szerinted jó még használtan is, akkor írj egy PÜ-t, mert érdekel ;)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

  • Romvr

    őstag

    válasz Khelben #18 üzenetére

    Jó, nem vitatkozom. Másként látjuk a dolgokat, ettől lesz olyan színes és változatos a világ :K

    (#17) Tikakukac:
    "Nem nagyon van meg akkor ez a laptopos téma úgy látom."
    Nézd... én otthon mint felhasználó akarom használni a gépem. Azaz, kibontom/megkapom, tolok rá egy Win8.1-et (ha nincs gyárilag) és használom. Ha nagyon akarnám, biztos össze tudnék rakni bontóból egy olyan gépet amit látva összepisilem magam a gyönyörtől, de nem akarok ezzel vacakolni. Tudod, plug and play. Illetve ott van mögötte a biztonság érzete, hogy ha megreccsen, akkor elsírom a bánatom egy búgó hangú hölgynek az éter másik felén és jön a szaki, megjavítja, ingyen-bérmentve.

    De mint írtam kollégádnak is: ízlések és pofonok. Kinek mi a fontos.

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák