Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Romvr

    őstag

    válasz Khelben #14 üzenetére

    "Csak ismételni tudom magam: tegyél egymás mellé egy 100k-s műanyagot és egy 60k-s, 3 éves, újonnan 4-500k-ba kerülő üzleti gépet."
    Abban egyetértek hogy 100k-ért nem érdemes laptopot venni, vagy ha valaki vesz nem szabad nagy elvárásokkal lenn iránta. Aki ismerősöm kérdez hogy 80-100 körül milyen laptopot érdemes venni a boltban annak azt mondom mindegy, mert mind vacak, a következő kérdés hogy akkor mennyiért van már jó. Erre a válaszom hogy 160-200-nál nézelődjön, mert ott már ki lehet fogni jó szériákat. Valóban az ilyen árú gépek 90%-a egy ruppót nem ér ha az összeszerelési minőséget veszem figyelembe. Kedvencem az ASUS aki szerintem fröccsöntött játékkatonákat hasznosít újra ami a gépházat illeti.

    Ami az új gépek nagy húzóereje az a garancia. Elég sok márka fordult meg a kezem alatt és még csak amikor sörrel locsoltam meg a billentyűzetet (nem szomjas állapotban) akkor küldték vissza hogy nem javítható garanciában mert "folyadék került a gépbe". Amúgy még az elejtés miatt meghalt HDD-t is cserélték záros határidőn belül (lenovo), a kitörő zsanért is javították (acer), a "nem kapcsol be" hibát is (asus), sőt még a beszakadt billentyűzetgombot is (hp). Szóval akinek megér 50-60 ezret hogy egy régi "talán jó" gépet vegyen és inkább levásárolja a garancia árát alkatrészekben és szerelőknél, az tegye meg. Nemrég futottam bele egy ilyen vételbe és buktam 40 ezret, mert 3 hónap után tönkre ment. Még szerencse hogy csak ennyit és nem többet nyeltem be. 60-nál már ütemesen vertem volna a fejem a falba.

    "én nem akarlak meggyőzni róla, hogy használt gépet vegyél. "
    Nem is tudnál. A makacsság az egyik jó tulajdonságom ;]
    Viccet félre téve, sajnos mindenki a saját kárán tanul. Én túl sokszor futottam bele használt gépes hibákba (telefon, porszívó, tv, laptop, vga, alaplap, rota-kapa) így inkább ráfizetek akár 60-100-ezret is ha tudom a baj első jelére cserélik. Az más hogy a garis, de elromló gépekkel is megjártam már párszor, de ott mindig cserélték a készüléket, vagy visszakaptam a pénzem.

    "Elég, ha az ismerőseimet meggyőzöm róla, mert tudom, hogy így kevesebb gondom lesz velük, mint ha valami szart vennének."
    Így van. Majd ha tudsz csendes, usb3-as 5ghz-s(wifi) laptopot ami szerinted jó még használtan is, akkor írj egy PÜ-t, mert érdekel ;)

    "(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

Új hozzászólás Aktív témák