Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alamuszi

    senior tag

    Nagyon nagyon sajnálnám, ha a föld legpatinásabb Mobilgyártója kivonulna a konzumer piacról. Mindig is szerettem az Ericssont. Még mindig van a családban egy T65, és egy R320. Zseniális telefonok, tíz éve megy az R320. Komoly minőség.

    :(

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Ricardo #36 üzenetére

    Sajnos a Sony nem tartja piacnak Magyarországot. A régebbi Sony telefonok legutolsó még Sony néven bemutatott verziói jelentek meg. Sajnos az Ericsson akkor tündökölt igazán, mikor Ericsson volt. Mióta SonyEricsson azóta sajnos mintha a csak csökkent volna a Brand értéke. A Sony sajnos nem adott sokat ehhez a fúzióhoz a pénzen illetve a design-on felül. Utána ugyan megjelent-ek a saját Brandek, mint a Walkman, vagy a Cybershot, de ezek, meg nem lettek annyira sikeresek, mint a legendás régi Ericssonok. Valamint már az elején is az Ericsson menüjét hardvereit technológiáján indult el a project. Európával szemben az SE Japánban benne van a top 5-ben.

    Nem csodálkoznék el rajta, hogyha a Sony a saját kis beltermelésébe fogna, mint a Panasonic, vagy a Sharp.

    Nagyon sajnálni fogom az Ericssont.

    (#37) mrlujoak

    Az a baj, hogy az Európai piac, csak a középkategóriában nagyon erős. Pláne a keleti blokk. A Sony pedig nem tartotta, ezt a régiót igazából piacnak. Sajnos annyira nem, hogy éppen 4 hónapja mentem be egy Sony nevével fémjelzett boltba az Árkádban és vettem egy e-Book-ot. A termék nagyszerű, de annyira lehetett érezni, hogy Magyarország a Balkán, hogy a szerviz lista egy gyűrött fénymásolat, a garanciapapír egy mezei blokk volt, használati utasítás pedig egy megírt TDK CD lemez volt. Komolytalan. Ebből az esetből kiindulva pedig nem vagyok túlzottan derűlátó.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Timer #41 üzenetére

    Ehhez képest az általad felsorolt modellek kivétel nélkül az Ericsson R320-al megjelent menüfelépítést tartalmazta, nekem rengeteg Ericssonom volt (388, 728. 868, 888, T10, T28, R320, T65), és SE is (t610, k700, k750, K800).

    Innentől kezdve milyen innovációról is van szó? A pénz rendben mert azt valóba a Sony tolta bele. Az Ericssonnak saját chiptervező, gyártó részlege van, nem is rossz, amiben felesben tulajdonos szintén. (ST Ericsson)

    Arról meg nem is beszélve, hogy gondolom az is az Ericsson hibája, hogy erőltették a fránya csatlakozójukat, amit szintén ugye a Sony-nak lehet köszönni gondolom, ami még valamikor K700i utáni váltás hozott, vagy éppen azt, hogy egy fránya 3,5-ös jack aljzatot sem sikerült az állítólagos nagyon bejáratot Walkman szériára rátenni.

    Nem tudom, de nekem a Cyber-shot vagy a Walkman nem hozott akkora áttörést, mint annak idején egy R320 R380, vagy egy SH888, közel sem. Arról nem is beszélve, hogy ezek közelebb álltak sima brandekhez mint valós termékekhez, ami tudta is volna azt amit ráírtak.

    Valamint annak nem volt sikeres, az Ericsson annak idején az első igazán sikeres Nokia telefontól, ami az 5110 volt, esetleg a 6110.

    A döglődő ló éppen annyira volt döglődő, hogy kihozta a saját korát évekkel megelőző R520-at, vagy éppen a T68-at, a P800-at, amire aztán rátették a SonyEricsson biletát, csakhát az már készen volt. Az pedig egy dolog, hogy éppen akkor égett le a gyáruk, de a döglődő ló, az kb annyira igaz, mint hogy Magyarország nem Nokiás nemzet.

    Xperia, Bravia? Hmmm.... Ezek márkanevek, de nem tudom mivel tudnak többet mint egy bármelyik vetélytárs, mert sztem semmiben. Annak ideján azért az ericsson igencsak komoly fejlesztésekkel jelent meg, ehhez képest a Sony adott brandeket, amiket, hozzáteszem a konkurencia felőrölt.

    Persze ez mind magánvélemény.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Timer #43 üzenetére

    Az a baj, hogy a Nokia S40-es menűje a béka feneke alatt sem volt mikor az Ericsson már ezt a menü elrendezést alkalmazta, tehát, az hogy Nokia illetésű sehogy nem állja meg a helyét annál inkább sem, mert a mobilkommunikációban az Ericsson a király ma is, az egy dolog, hogy nem a konzumer piacon, hanem az iparban, de előbb minden az iparban jelenik meg, majd a konzumer piacon.

    Ezt nem tudom mire írtad de az Ericsson alkalmazta ezt a menüt 1999-ben. Amikor a Nokia még az 5110.essel játszogatott, a repedős házzal, nikkel metán hybrid leesős akkumulátorával, fél kilós tömeggel. Mikor az Ericsson már Lithium-Ion, vagy Lithium-Polimer akkumulátort, Alumínium merevítésű házat, és nagy felbontású monocrome kijelzőket használt, negyed akkora tömeggel, mint egy 5110. (R320) Nem bántás hanem tény.

    A multimédiát pedig nem a Sony hanem maga a kor hozta magával. Az egyesülésük ideje alatt egy telefon sem volt szerelve 8 MP-es kamerával, 8 GB-os memóriával, vagy éppen komoly lejátszószoftverekkel. Valamint ami sikeres volt pl az én K700-amban is, az a strapabírósága volt, de ez mind egy Ericsson tulajdonságai, mint inkább egy Sony készüléké. Az pedig, hogy itt a Walkman, vagy a CyberShot ezek nem sokat mondanak egy olyan embernek aki látott, már egy SE K750, K800, Nokia 5310-et, vagy egy Nokia 6230, 6234-et, ami majdnem ugyanazt tudta ezen feliratok nélkül is.

    A BRAVIA valóban egy technológia, de az a telefonoknál láthatóan semmit nem jelent nem oda gyártották.

    Melyik Walkman mobilra gondolsz, igazából semmi értelme ma már a Walkman márkajelzésnek, mivel a mai Android, vagy IOS telefonokra tökelegével lehet lejátszókat telepíteni, amik simán helyettesítik a Walkman mobilok bármely funkcióját. Valamint a konkurencia sem alszik. Onnantól kezdve pedig, hogy a konkurenciának is megvan a saját brand-je. hogy ezt éppen Galayy-nak, vagy éppen Desire-nek, vagy éppen másnak hívják.

    A piac dönt majd erről.

    És ez is magánvélemény.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz zombinyul #47 üzenetére

    Nem beszéltem ellene, az Xperia Mini az egyetlen olyan termékük, ami konkurencia nélküliek, de csak a Qwerty-sek. Ez tény, verhetetlenek. De sajnos máshol nem virítanak. Az egyetlen dolog amik a csúcskategóriás Androidos SE-k mellett szólnak az az ár. nem drágák, ami furcsa ismerve a Sony gazdaságpolitikáját.

    Nekem is tettszik az új 3"-os Xperia mini Pro, tényleg jó készülék, és tényleg komoly dolgokat tartalmaz. A sima már nem ilyen jó, ha megnézek egy Galaxy Mini-t,. meg az árát is.

    "Se a Galaxy,se az Optimus,se semmi nincs sehol mint Brand,az Xperiahoz."

    Hmmm... Akkor már csak egy kérdésem lenne, az SE jelenleg nincs benne a TOP 5-ben, ellenben a Samsung, LG, Apple, ZTE igen. Szóval neked lehet, hogy nagyon tettszik az Xperia, de az erős túlzás, hogy Se a Galaxy,se az Optimus,se semmi nincs sehol mint Brand,az Xperiahoz

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz zombinyul #49 üzenetére

    Majd ha a piac téged igazol (én nem mondom hogy engem igazolna), akkor majd visszatérünk erre a vitára. Szerintem.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Timer #50 üzenetére

    Az Ericsson R, T, és SH szériái voltak igazán jók, a többi nem feltétlenül, Az általad említett nagy eséllyel A2618S vagy A2628, na igen sokaknak nagyon hasonló tapasztalatai voltak mint neked.

    Nekem is volt T10-em, nem volt vele bajom, az igazán nagy ágyú a T39m volt a flipes telefonok közül.
    Az R320, R520, R380, R310, ezek nagyon komoly minőséggel rendelkeztek. A régiek közül, az SH868, 888 ezek elődje szintén agyonverhetetlen volt, és nem volt buta.

    A nagy felbontású Monocrome kijelzőt értsd az utolsó generációs R szériára (R320, R520, R380), Valamint az egyesülés előtti T szériára. (pl T65.)

    Az én K700i-met is még anyukám használja. Agyonüthetetlen.

    [link]

    Itt látni valamit egy T65 menüjéből.

    Na igen a JogDial az nagyon jó lett volna ha megjelenik az SE-kben, sajnos nem jelent meg.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz mrlujoak #57 üzenetére

    Igen ott valóban ott volt a JogDial.

    Az Eredeti Ericsson menü sztem sokkal logikusabb volt mint a Sony menüje, mindjárt minden átláthatóan egy helyen volt, nem kellett keresgélni mint az első generációs S40-es Nokiákban. Ránéztél az ikonsorra felül, és tudtad merre menj.

    Logikus, és okos menü sztem.

    Persze ez is magánvélemény.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz mrlujoak #64 üzenetére

    A technológiát pont hogy nem a Sony adta, a sony nagyon kis hal volt az Ericsson mellett, mondhatni sehol nem volt.

    A mobil technológia tetején 2000 környékén az Ericsson volt, ezért picit vicces ez a mondat.

    Arról nem is beszélve, hogy mikor megalakult a Sony Ericsson, akkor gyakorlatilag a Sony-nak mint Mobiltelefongyártónak egy ütőképes mobiltelefonja sem volt. Az is biztosan nagy véletlen, hogy a P800, T68, azaz az első SE telefonoknak az Ericsson technológia volt az alapja, de az is tuti véletlen lehet, hogy az R320-ban megjelent menüelrendezéssel kerültek piacra az SE telefonok, Az Ericsson töltőrendszerével, valamint vezérlőrendszerrel. A pénzben egyetértünk.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz mrlujoak #66 üzenetére

    Én olvasok, de te ezek szerint már arra nem emlékszel, amit előzőleg írtál:

    "Na ez az, ami már terhes az egyébként 10 évvel ezelőtt pénzt, nevet és technológiát adó SONY-nak..."

    Tehát akkor az évtized közepétől? Akkor ki írt valamit félre én? :)

    Tényleg milyen igazad van, mikor egyesültek nem voltak még elterjedve a kamerás modulok, tehát nem kerülhetett volna bele, ez tény, de gondolom ezzel sincs semmi problémád, még jó, hogy nem a Samsungtól vagy mástól vették a képérzékelőt legelőször, utána bezzeg, ha a Sony is gyártott.

    A k550i, K750i-t nem nevezném akkora nagy kamerás mobilnak, de a többit már megjelenésükkor sem volt akkora nagy újítást hozó kamerák, szóval ha nem lennél ennyire arrogáns akkor lehet hogy nem kellene így beszélgetni.

    "Ezek előtt és után OmniVision, Samsung Micron, Samsung Techwin (K770i), Micron (Flex), Foxconn, Agilent Technologies kameramodulok kerültek beléjük, majd mostanában ismét Sony szenzorok..."

    Tipikus Sony gazdaságpolitika, ha nincs haszon, akkor olcsóbban veszünk, mert az is megfelel. Igaz a Sony érzékelőkkel sem ez volt a legerősebb pontja a telefonoknak.

    "A 2000-es évek elején az Ericssonnak nem kicsi likviditási problémái voltak, és bizony a Sony adta a zsét, a nevet, és a már addigra híresen jó Sony mobiltechnológi egy részét is."

    Mondj létszi egy jó mobiltechnológiai részt, de ne a JogDial-t, mert az nem mondanám egettörő újdonságnak.

    "Az, hogy itthon a Sony piaci részesedése kicsi volt egyáltalán nem jelenti azt, hogy ne adott volna semmit..."

    És a világon sehol sem, mikor is az Ericsson technológiában az első, bevétel szerint pedig a harmadik volt a Nokia, és a Motorola mögött, de tuti a Nokia, Siemens is biztosan azért küldtek Hackerereket, meg végeztek ipari kémkedést az Ericssonnál, mert a Sony-nak akkora technológiája volt. (emlékszel még erre gondolom)

    Meg gondolom azért első számú mobiltechnológiai cég az Ericsson még ma is, mert a Sony mögötte van.

    Nem arról van szó, hogy a Sony nem adott semmit, hanem arról, ha annyira fasza lett volna a Sony amennyire nem volt az, akkor nem az Ericsson technológiáját használja fel, hanem a sajátját, ja hogy a béka segge alatt sem volt az Ericssonhoz képest.

    Szerintem nézz utána mielőtt ilyeneket leírsz ráadásul úgy saját szavaidnak ellent mondasz. Lásd fentebb.

    Persze ez magánvélemény.

    UI: Abba azért belegondoltál, hogy az Ericssonnak 40 éves tapasztalata van a mobiltechnológia terén, a Sony-nak mennyi is, az első szereplő volt ezen a piacon, az első amiről telefonáltak, az első amiről SMS-t küldtek, és lehetne sorolni, de valóban technológiában az Ericsson alig van otthon.

    [link]

    Sztem olvasgass, mielőtt ilyenek írsz.

    De emellett a J5, Z5 sem sokkal kevesebb technikai spec-t tud felmutatni, ráadásul a későbbi J7 és J70 is elterjedt lett még itthon is... Aztán már a Sony Ericsson modellek jöttek...

    Igen de nem azért jártak a csodájára mert annyira komoly volt hanem max azért, mert SONY volt ráírva, amúgy aránytalanul drága volt, és közel sem tudott annyit, mint a csúcsmobilok. Tudod az a baj, hogy amiket felsoroltál, akb 5 - 7 modell, ekkor már a legtöbb nagy gyártó kb 15 ször ennyi modellt sorakoztattak fel.

    Senki nem mondta, hogy a Sony gyenge volt, de közel nem akkora mint Te beállítod, ha akkora lett volna, akkor nem a Nokia, Motorola, Ericsson hármas lett volna a piacvezető, hanem a Sony, ez mint tudjuk nem így volt.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz mrlujoak #67 üzenetére

    Kérlek ne akard azt a Sony-t összehasonlítani egy Ericsson R520-al, vagy egy T68-al, mert akkor már nem csak én fogom azt mondani, hogy nem igaz amit te leírsz.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz mrlujoak #72 üzenetére

    Ebben az Esetben egyetértünk. :)

    A Nokiák mindig is túl voltak árazva. Nem véletlen Magyarország Nokiás nemzet. Ezen nem is akadtam fenn, mert igazad van. Ellenben amit leírtam azt fenn is tartom.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz =Mentor= #74 üzenetére

    Az összes Nokia telefonhoz szokott jó magyar ember ezt mondta, de nem nem volt egyszerűbb, hanem megszoktad a Nokia Logikátlan menüjét, és ezért volt neked könnyebb. És nehogy azt mond, hogy teljesen véletlen pont egy Nokia telefont kezdtél emlegetni a menüvel kapcsolatban, persze, mert a Magyar nemzet nokiás nemzet még ma is. És azt is nagyon jól tudjuk, hogy ennél a nemzetnél röghöz kötöttebb, nem sok van a világban, ha egyszer megszokott valamit, akkor onnan egy Rába Steiger-el sem lehet odébb rángatni, attól függetlenül, hogy neki az jó vagy sem.

    A svéd nemzeti öntudat ilyenkor hol van? Szerintem meg kéne próbálni újra önállóan Ericsson néven telefonokat kiadni a szabadalmaktól való szabadulás helyett...

    +1

    (#75) Ricardo

    Azt én is.

    [ Szerkesztve ]

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz Ricardo #80 üzenetére

    Ez így van, én is nagyon el tudnám viselni ha megint lenne Ericsson.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

  • alamuszi

    senior tag

    válasz =Mentor= #83 üzenetére

    Ha ránézel egy készülék menüjére, és tudod merre indulj, és nem azért mert ismered, hanem azért mert egyértelműen jelzik az ikonok a felirat a bármi, hogy ember itt találod, akkor az logikus menürendszer, de ha egy menürendszerben azért indulsz valamerre mert már megszokásból tudod, hogy ott van, vagy mert megnézted a használati utasításban, akkor ott a logikus elrendezésnek nem nevezném, hanem megszokás kérdése. Kb ennyi.
    A Nokia menük akkor váltak igazán átláthatóvá mikor megjelent az S40 2002-ben.

    Sajnos igen ez nagy baj lenne, ha megvenné az Ericsson szabványait egy SONY, nem is tudom van-e még egy cég akinek annyi szabványa van a mobiltechnológiai piacon, mint az Ericssonnak, sztem nincs.

    Mindenki jobban járna, ha csak licencelné.

    "Technológiai problémák nem fordulnak elő az Apple készülékeinél." - Ulkesh

Új hozzászólás Aktív témák