Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mrlujoak

    veterán

    válasz alamuszi #38 üzenetére

    Tök felesleges mély találgatásokba és spekulációkba belemenni, pláne, amikor még a hír értéke sem hírértékű :)

    Egyébként meg sajnos Mo. már lassan a Balkán lesz... Szigorúan OFF magánvélemény

    Ha a SONY kicsit is gondolkodik, megtartja a SE brandnevet, és max Japánban, a fő piacán kereszteli őket át csak SONY-ra...

    Az angol, olasz, német, osztrák SE bázis nagyon erős, és lássuk be a SONY egyéb termékeivel is jelentős piacot birtokolhat náluk.

    Remélhetőleg a telefon részleg is komolyabban kerül majd implementálásra a SONY márkaboltokba, és nem kell majd maszatolni ismét Sony(Ericsson) mintaboltok kialakításával... A szervizt nem is említve...

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • Timer

    veterán

    válasz alamuszi #42 üzenetére

    A menüfelépítést tekintve is jobban jártunk volna, ha a Sony mobilokban megismert körhintás dolgot fejlesztik tovább, bár tény, hogy a konvencionális (szerintem sokkal inkább Nokia ihletésű) SE menü is elég jól eltalált alternatívát kínált a finn S40-es platformmal szemben.

    Csatlakozók: szerintem a Sony-nak sem volt markáns érdeke ezekben a dolgokban kötni az ebet a karóhoz, mert a Sony "J" széria csatlakozói teljesen mások voltak emlékeim szerint, mint például a SE "K" sorozaté. Szóval ez maximum egál szituáció, nem a Sony sara. Hogy a 3,5 milliméteres csatit ki akarta, ki nem, jó kérdés, de nem hinném, hogy a Sony ellenezte, hiszen jó néhány saját márkás termékét juttathatta volna el így a felhasználókhoz. Ugyanakkor az is igaz, hogy MP3 lejátszót is gyártanak, a házon belüli konkurencia teremtése pedig nem éppen a sikeres üzleti modell része.

    Innováció: számomra egyértelmű, hogy az SE modellek védjegyének számító kiváló formatervezést, megbízhatóságot, multimédiára kihegyezett funkcionalitást nem a svédek tolták az üzletbe.

    A BRAVIA egyébként valós technológiát takar, nem csak marketing szöveg. Nyilvánvaló, hogy nem a hardver hasonlít egy tévééhez, de a szoftveres optimalizálás / fejlett képjavító eljárások alkalmazása miatt lehet tényleges kapcsolat a két termékvonal között. Az XPERIA-nál jogos a felvetésed, csupán egy brand, de a jelek szerint eléggé életképes. Nem gondolnám, hogy akármelyiket is felőrölték volna, lásd a legújabb Walkman mobil iránti elvárásokat, lelkesedést.

    Hozzátenném, nem vagyok SE fan, az aláírásom alapján is láthatod.

  • zombinyul

    addikt

    válasz alamuszi #48 üzenetére

    A Galaxy Mini nincs attól sehol. Se procira,se kijelzőre,se kamerára,se frissességre(2.2 vs 2.3),se semmire.A Galaxy Mini nem rossz telefon,de még az X8 mellett is gyengének bizonyul(sebességre,kijelzőre,üzemidőre).Viszont tény,korrekt árral bír(újonnan lehet kapni 24-ért T-Mobileosan...)
    És dehogyisnem,van konkurencia nélküli. Lásd a Playt,vagy az Arc,ami módfelett karcsú,elegáns,szép telefon. Nem nagyon láttam még hozzá foghatót.
    Az áruk pedig lehet mérsékelt. A kisebb árréssel való eladás több eladott terméket produkál(hat),így nagyobb a haszon(nem is beszélve arról,hogy minden eladott SE készülék -1 konkurens termék)... Plusz a szememben nagy jó pont,hogy ők nem erőltetnek olyan mókusvakító dolgokat,mint pl. a dupla magos procik. Jól hangzik,viszont gyakorlati haszna nincs,mivel az Android nem támogatja a dupla magos processzorokat.

    [ Szerkesztve ]

    Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

  • zombinyul

    addikt

    válasz alamuszi #53 üzenetére

    Nekem A2618S volt életem első mobilja,megvan a mai napig.Semmi baja.
    T10-esem nekem is volt. Cellahibás akku,más probléma nem akadt vele.csere,majd pöpec volt.
    Az R széria valóban agyonüthetetlen volt,nekem sajnos nem jutott belőle... De lehet bepótolom.:)
    K700-asom volt egész sokáig másod telefonnak. Valóban agyonüthetetlen. Törött kijelző lett a veszte,nem lett volna érdemes megcsináltatni... :( Plusz a joystick hamar megadta magát,bár egy kis WD40 csodákra képes.:)
    JogDial pedig volt Sony Ericssonban is. Elég a P1-et megemlítenem(de ha jól tudom,ez jutott a többi P szériás Sony Ericssonba is).

    Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

  • mrlujoak

    veterán

    válasz alamuszi #53 üzenetére

    "Na igen a JogDial az nagyon jó lett volna ha megjelenik az SE-kben, sajnos nem jelent meg."

    Tényleg?!

    Sony Ericsson P800, P900, P910, P990, P1 de még az M600-ban is ott volt...

    Timer:

    "A véleményemet ellenben fenntartom: a körhintás Sony menüvel (megfejelve a Jog Dial kényelmével) mind a mai napig jobban jártunk volna, de a jelenlegi megoldás is szerethető."

    A körhintás menü a W910 és kortársai idejében is visszaköszönt.
    Több olyan modell is napvilágot látott, amiben választható menüelrendezésként (többnyire független, gyári menüsök esetében) ahol volt a SONY modelljeiben megismert "körhintás" elrendezésre hajazó menü megjelenítés...

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz alamuszi #65 üzenetére

    Olvasol is?

    Az évtized második felétől... (2005-től (K750i, W900i, W800i...) Walkman Cyber-shot...)
    Ráadásul ha utánanéznél a dolgoknak, akkor láthatnád, hogy a nagy kamerás mobiljai a SE-nak mind Sony képérzékelő modullal kerültek a piacra.
    Ilyen a:

    K550i: Sony MCB750
    K750i: Sony KNC 201 15
    K790i/K800i: Sony MCB881
    K810i: Sony MCB881
    K850i: Sony MCB991

    W610i: Sony MCB750
    W800i: Sony KNC 201 15
    W810i: Sony KNC 201 15
    W900i: Sony KNC 201 15

    Ezek előtt és után OmniVision, Samsung Micron, Samsung Techwin (K770i), Micron (Flex), Foxconn, Agilent Technologies kameramodulok kerültek beléjük, majd mostanában ismét Sony szenzorok...

    A 2000-es évek elején az Ericssonnak nem kicsi likviditási problémái voltak, és bizony a Sony adta a zsét, a nevet, és a már addigra híresen jó Sony mobiltechnológi egy részét is.
    Lásd, pont a már tárgyalt JodDial is megjelent a P szériában...

    Az, hogy itthon a Sony piaci részesedése kicsi volt egyáltalán nem jelenti azt, hogy ne adott volna semmit...
    Így még mindig tartom az előző és most megerősített mondandóm.

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • mrlujoak

    veterán

    válasz alamuszi #65 üzenetére

    Szerk-re reag:

    " a Sony Ericsson, akkor gyakorlatilag a Sony-nak mint Mobiltelefongyártónak egy ütőképes mobiltelefonja sem volt. "

    MIVAAAN?! :Y

    Elég ha csak annyit írok, hogy SONY CMD-J6!

    6(!) soros, 4 színárnyalatú kijelző!
    harmonikus csengőhangok (gyakorlatilag a polifónikus közvetlen elődje)
    felvehető csengőhangok (élő "mp3" csengőhangok)
    JogDial
    Lítium Ion akkumulátor!!
    Kihangosító hangszóró
    WAP ! (igaz CSD de WAP!)

    Könnyű, kecses modell...

    Az akkori Nokia 3310/3330-as modellek elbújhattak mellette, de a többi prüttyögő modell is.

    Tudom, J6 volt az első telóm, és bizony mindenki a csodájára járt...(2001)
    De emellett a J5, Z5 sem sokkal kevesebb technikai spec-t tud felmutatni, ráadásul a későbbi J7 és J70 is elterjedt lett még itthon is... Aztán már a Sony Ericsson modellek jöttek...

    Szóval az idézett kijelentésed erős túlzás, és nem helytálló...

    [ Szerkesztve ]

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • c0p1

    tag

    válasz alamuszi #68 üzenetére

    Azert a k750 ott volt fotokeszitesben. 2005 ben nem igen volt ilyen jo kepessegu optika telefonban....

  • mrlujoak

    veterán

    válasz alamuszi #68 üzenetére

    Egyetlen egyszer sem vontam kétségbe illetve néztem le az Ericsson érdemeit, és technológiáját.
    (így okafogyott a linkelésed...)

    A K750i pedig épphogy úttörő volt a mobilvilágban, amikor 2005-ben bejelentették őket, a W800i és W900i társaságában.

    Addig AF-os, 2 Mpegapixeles fotófényes versenyző nem volt a piacon.

    A Sony szabadalmaztatott technológiái főképp 2005 után érvényesültek, míg Sony technológiát már az egyesülés után is adott.

    Ellenben amin Te fennakadtál, az az egyesüléskor adott TŐKE és nem elsősorban technológia...

    Mint már írtam fingot fűrészelünk, mert soha nem vontam kétségbe az Ericsson teljesítményét. Én örültem a legjobban amikor fuzionáltak, mert egy ütőképes párosnak látszottak. Csak 10 év után rá kellett jönni, a két vezetés nem jó dolog.

    Ennyi, és nem több. Az, hogy a felhozott példáim Neked nem jelentenek semmit, nem az én hibám.
    Mindemellett Sony szabványok és egyéb Sony licencek még csak szóba sem kerültek.

    Aránytalanul drága? A Sony J6-ost Vitamax csomagban vettem akkor 29.900 forintért, amikor a Pannonnál és a Westelnél a Nokiákat drágábban szórták...

    Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

  • zombinyul

    addikt

    válasz alamuszi #76 üzenetére

    +1

    Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

  • =Mentor=

    őstag

    válasz alamuszi #76 üzenetére

    Talán megszoktam ezért volt furcsa a másfajta menürendszer , de hogy logikátlan lett volna a Nokia menüje az finoman szólva nevetséges.

    (#80) Ricardo: Mivel a hírek (szabadalmakkal együtt) kivásárlásról szólnak, így valószínűtlen, hogy az Ericsson bármit is akarna önállóan csinálni. Ez sajnos inkább csak egy vágyálom részünkről.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák