Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Még régebben csak teszt célból összeraktam raid0 rendszert 2db 320gb-s 1 lemezes SamuF1-kel. Érezhetően gyorsult a rendszer tőle, így a mai napig szépen üzemel. Adatvesztés eddig egyszer történt az én hibámból. (Win beta telepítése hibás raid driverrel) Illetve 2x esett szét szintén saját hibából, de biosból összeraktam hiba nélkül (ubuntu szedte szét véletlenül) Természetesen csak rendszer és olyan adatok vannak rajta amik nélkülözhetőek vagy több másolatban megvannak. Alaplap csere is történt de hasonló raid vezérlő miatt nem volt adatvesztésem se.
    Játékok alatt egyértelműen érezni hogy gyorsabb a betöltés mint egy vincsiről. Bootolás ideje nem rövidült látványosan. File-műveletek gyorsabbak nagy fileoknál.
    Akkoriban 10500Ft volt 1db 320gb-s, ebből vettem kettőt. (egy 640-es került akkoriban 16e-be, így kb 4eFt-al drágább a raid0 rendszer és szerintem a többletárhoz képest gyorsabb)
    Ha lenne rá lehetőségem kipróbálnám a raid0-t 4 vincsivel is, igaz nem lesz akkora gyorsulás mint 2 esetén.

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák