Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cairojack

    aktív tag

    válasz calocsay #117 üzenetére

    "Ezért a második forgatókönyvem az, hogy alaposan átírják a Nokia RT verziót"

    Ezzel csak az a baj, hogy az appkínálat nem lesz elég ahhoz, hogy megmentsa a platformot, annyira nehezen kezelhető, és béna az IOS/Dorid-hoz képest. Magát a kezelőfelületet meg nem írhatják át, az MS nem fogja engedni, mint ahogy az WP-hez sem nyúlhatnak hozzá.

    Lehet itt akár milyen faxa appot írni, nem lesz elég semmire, ha az ember kézbe veszi az RT-t, és alapvető műveleteket 5-ször nehezebb elvégezni rajta, mint egy Ipaden/akármin. A legtöbb ember, akinek a kezébe nyomtam a Surface-t, először belelkesedett, hogy mennyire egyben van a cucc fizikálisan, majd ledöbbent, hogy mekkora ratyi az OS, és pár perc alatt eldöntötte, hogy ennék az Ipadje/Nexusa trilliószor egyszerűbb, kényelmesebb, jobb.

    Szerintem, de ez csak a magánvéleményem, az MS akkor lehet sikeres a táblák piacán, ha leül végre a hátsójára, és úgy gyúrja át ezt a csempés koncepciót, hogy nulla IQ-val megáldott népek is 1 másodperc alatt használni tudják, méghozzá kényelmesen, intuitívan, és látványosan. És nagyon kell a személyre szabhatóság. Legyen az ikonok, szín, hang, háttér, minden fixem faxom funkció ki és bekapcsolhatósága. Az emberek utálják a megkötéseke. Ha ezt az MS nem lépi meg, nem fog tudni érdemi eredményt felmutatni a tablet piacon.

    Ha viszont ezt összeraknák, és még jól is áraznák, akkor pár éven belül felnőnének a konkurenciához, sőt, szerintem le is tudnák hagyni őket. De az úgy nem fog menni, hogyha egy szenvedős, személyre szabhatatlan, ergonómiai rémálmot akarnak az emberekre tukmálni, arany áron.

    Én sokat ostorozom az MS-t de pont azért mert 20 éve MS felhasználó vagyok, és nem akarok váltani. Akarnék én Windows-os tabletet, de amíg annyiba kerül, mint egy Ipad, és tized annyit tud, meg azt is szenvedve, addig nem kell.
    Szurkolok nekik. Semmi mást nem kell csinálniuk, mint írni egy vonzó OS-t, és a többi majd megy "magától". Erősen idézőjelben persze, de a használhatóság, és az ár a két kulcskérdés. Ebben a sorrendben.

    Jah és mint mondtam az RT- t el kell felejteni. Amíg nem képes X86-os progik futtatására, addig egy halott platform, főleg, hogy most az új Bay Trial Atommal, simán lehet már élvezhető teljes értékű Win-es tabletek kihozni, ARM áron (vagy csak pár dollárért többért). Így tehát az RT-nek nincs már értelme.

    4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

Új hozzászólás Aktív témák