Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    nagyúr

    válasz gbors #6161 üzenetére

    Nem akarok belevau, de ezt a részét én sem értem: ki mondta, hogy valaki azonos teljesítményt akar leadni?:B Ez egy teljesen fals előfeltétel szerintem. Eleve azért teker lassabban, mert lassabban megy, ergo kevesebb munkát végez egységnyi idő alatt, tehát definíció szerint kisebb teljesítményt ad le.:K És mivel lassabban megy, ezért kevesebb a közegellenállás is (ami mint közismert négyzetesen változik a sebességgel, így jelentős lehet a különbség), azaz nem csak, hogy eleve kevesebb teljesítmény kell, de még összességében is kevesebb munkát kell végeznie, hogy eljusson A-ból B-be.:R Ezek amúgy remekül modellezhetők a szimulátoron.:D Kicsit az a vicc jut eszembe erről, amikor a tevehajcsár elkezdi azért hajtani a tevét, hogy a menetszél majd jobban hűtse... Amikor meg szegény teve ettől megdöglik, akkor kérdezi: "Mi van, kis tevém? Megfagytál?":))

    A viccet konkrétan arra értem, hogy sajnos nekem is fáj a térdem, ha biciklizek... De biztos nem azzal gyógykezelném, hogy elkezdek hajtani, mint az őrült.:D Egyszer sikerült csúnyán begyulladnia (monoton tekerés, gyors tempóval, edzőteremben), és azóta se lett 100%-os: eltekergek én alacsony fordulaton (~60), de az kurvaélet, hogy nem tudok úgy pörgetni, mint a versenyzők, illetve ha közlekedés/kirándulás a cél, akkor én bizony nem is akarok.:N Pedelecnél meg pont hogy nem kell akkora nyomaték térdből, nem?:F Elkalimpál az ember "térdkímélően", a többit a motor hozzárakja... Ja, hogy gyorsabban nyírja a láncot, tányért, mindent? Zag schon: én vagyok a bringáért, vagy a bringa van értem?:B Szerintem az a nem mindegy, hogy sporteszköz, vagy közlekedési/rekreációs. Párom sporteszközként használja, de ő olyan emelkedőkön teker fel ahol én meg se próbálnék... 30 éves MTB-k, semmi elektronika. De erősen gondolkodtam a motorizáláson, mert akkor legalább tudnék vele tartani én is: nem azért, mert ne tudnék beledögleni egyszer. Csak nem akarok. Hiszen én se leszek fiatalabb.:R

    https://hardverapro.hu/apro/ibike_mono_adventure_3000w_sok_extraval_elado/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák