Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz assemble #159 üzenetére

    A cikk szerintem nem azért született, hogy bebizonyítsa, az iPad irodai munkára való. Ha te ilyet olvastál, akkor komoly gondjaid vannak a szövegértéssel.

    Ami pedig a Transformer Prime-ot illeti, mind a 3 alkalmazást próbáltak, amit a pár nvidiás játékon kívül rá optimalizáltak? :P
    "a dobozból kivéve mindent tud" ROTFL, ez a hónap vicce.:)) Valószínűleg pont ezért vesz 100 táblagép vásárló közül 65 iPadet, 20 Kindle Fire-t, 10 olcsó kínait, és a maradék 5 Samsungot, Asust, Toshibát és a többit...

    A legjobb aláírás a héten

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz assemble #159 üzenetére

    Szóval aki komolyan akar dolgozni és hordozható eszközt akar, egy közepes méretű (15" +) laptop a minimum.

    Majdnem. Vesz egy 12-14"-os laptopot. Amúgy igazad van, aki komolyan akar dolgozni, laptopot vesz.

    Ha pedig mindenképpen olyat akar ami táblagép is (ennél a pontnál az igazán komoly munkát igazából már el lehet felejteni szerintem), vesz pl egy Asus Transformer Prime-ot (vagy Infinity-t, vagy Padfone-t, stb)

    Persze. Aki komoly munkát akar, és fontos, hogy legyen érintőképernyő, az vesz egy táblagéppé alakítható laptopot.

    ami a dobozból kivéve mindent tud, és sokkal többet, mint egy iPad valaha tudhat akár 5 oldalnyi hekkelés után is.

    Ez konkrétan hülyeség.

    Szóval lehet egy triciklivel is indulni a tour de france-on ha eléggé átalakítja az ember, de nem egyszerűbb egy normális biciklivel indulni?

    És szerinted az iPad a tricikli, az android meg a verseny bicikli. Sok hülye ember mégis triciklit vesz...

    Aki komoly gépet akar, az laptopot vesz. Aki egy jó táblagépet, ami néhány irodai funkciót is képes ellátni, az iPad-et. Viszont nem erre tervezték, a cikk sem ezt akarja bebizonyítani, amire viszont tervezték, ott az iPad a legjobb...

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • erdoke

    titán

    válasz assemble #163 üzenetére

    Nem tudom, milyen alapon vársz el konkrétumokat, miközben idejössz, és konkrétumok nélküli kinyilatkoztatásokat teszel. :F
    Én 14 hónapja használok iPadet munkára is, úgyhogy nagyjából tisztában vagyok a korlátaival. Mégis, ha csak tehetem, nem a laptophoz vagy a telefonhoz nyúlok, hanem a tablethez.

    Amit üzleti vonalon össze tudok hasonlítani iPad és Android között, az elég limitált, mivel droidos tabletem nem volt, csak másokét nyomkodtam. Egy Pocket Informant mind kinézetre, mind működésre vicc androidos telefonon az iPadeshez képest, robotos tabletre pedig nincs is, csak az eleve sokkal gagyibb telefonos felnagyítva... Ugyanezt tapasztaltam profi képszerkesztő alkalmazások terén, gyakorlatilag tabletre optimalizált nem létezik, illetve vannak vackok. Másoktól hallottam, hogy zene szerkesztő/keverő appokkal ugyanez a helyzet.
    Irodai alkalmazásból legalább 5-6 féle jobb minőségű, iPadre fejlesztett létezik, Transformerre viszont nem tudom, mert ennek nem néztem utána. Legutóbb droidosok rinyáltak, hogy már nem sokat kell várni valamelyik free projekt minőségi (?) termékére, de kb. hasonlóan "megbízható" pletykák vannak MS Office iOS verziójáról...

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • madgie

    titán

    válasz assemble #163 üzenetére

    Egy konkrét példát? Válogass, van pár ezer olyan app, aminek a közelébe sem szagol egy átlagos félgagyi androidos progi.

    (csak hogy pár konkrét példa is legyen: garageband, imovie, iphoto, snapseed)

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz assemble #168 üzenetére

    Konkrétumok kellenek? Billentyűzet, egér támogatás, hdmi kimenet, stb.

    Nézz már utána, mielőtt hülyeségeket beszélsz, csak magadat égeted... Nincs bill. meg HDMI, szerinted... Nézz utána inkább, majd utána gyere vissza fikázni.

    Egér? Minek? Mellesleg magad mondtad, hogy komolyabb dolgokhoz laptop kell, abban ott az egér.

    Az iOS 3rd party programokra vonatkozó korlátoltsága miatt alapból teljesen alkalmatlan munkára, akármilyen programok lehetnének is rá.

    A Store-ban fent van minden. A warez meg marad Pistikének, meg a haverjainak...

    A fájlrendszerból nem tudsz kiolvasni egy fájlt, itt tartanak, ennyit tudnak. Halott dolog az egész. Alapvetően kb semmi olyanra nem képesek ami komolyabb munkáknál a legalapvetőbb feltétel.

    Megint vagdalózol. Konkrétumot nem írsz, valószínűleg, mert nem is tudnál, ha akarnál sem. Vagy ha tudsz is, az nem is úgy van, ahogy te elképzeled...

    Menj, olvass utána a témának, mit tud, mit nem, aztán gyere vissza, osztani az észt. Akkor mikor van is mit osztogatnod...

    Még a HDMI dologhoz: Látszik, hogy a cikket sem olvastad el, mert alapból ilyen hülyeséget nem állítottál volna:

    A megfelelő átalakítók (előbb HDMI kimenet, majd HDMI-DVI átalakító) beiktatása után nekiálltunk volna a keresni a megfelelő beállítási pontot, de a tablet képének klónja egyből, mindenféle kérdezés és megerősítés nélkül megjelent az LCD monitor natív, 1600x1200 pixeles felbontásán, olyan jó minőségben, amilyet egy modern desktop VGA-tól kapunk.

    [ Szerkesztve ]

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • brumi1024

    veterán

    válasz assemble #168 üzenetére

    Abban igazad van, hogy ezeket a dolgokat alapból tudja néhány android tablet, de valakinek nem ez a prioritás. Az is tény, hogy iOS-re több a minőségibbnek ható alkalmazás, illetve amik mindkét platformon megtalálhatóak általában azok közül is szebbek, igényesebbek az iOS variánsok. Én pedig inkább választanám a minőségibb appstore-t és a szebb kijelzőt(az új ( ;] ) iPad esetében), mint az egértámogatást(HDMI-t az iPadek is tudnak, billentyűzet meg a tf primehoz is feláras).

  • erdoke

    titán

    válasz assemble #168 üzenetére

    Billentyűzet: Bármelyik szabvány BT működik, a #167-ben linkelt szerintem a legjobb megoldás tablethez, amit eddig láttam.
    Egér: Ha az alkalmazás érintésre optimalizált, akkor nincs rá szükség. Bizonyos dolgokat jobban meg lehet csinálni több ujjal, mint egy egérrel. Ja, hogy androidos tabletre alig van ilyen alkalmazás? Akkor bizony muszáj egeret cipelni és vele xarakodni...
    HDMI: kell egy átalakító, de ha vékony a tablet, eleve szükség van rá, mert nem fér el benne a normál HDMI port.

    A Photoshop iPadre korántsem a legjobb fénykép szerkesztő alkalmazás, sőt, sokkal jobbak vannak. Persze ezt nehéz elképzelni csak a GPlay gagyi áradatát ismerve. Emellett nem vagyok benne biztos, hogy Androidon a Photoshop egyáltalán tabletre optimalizált. Felnagyított telefonos alkalmazásokra pillantást se vetnék, ugyanis az ujjaim nem igazán nőnek a kijelzővel...
    Az, hogy fut egy program, gyakorlatilag semmit nem jelent, attól még nyugodtan gagyi a kinézete és a működése is. Mint ahogy tényleg az Androidon az alkalmazások nagy többsége tableten futtatva. Legalábbis amit én láttam iPad után, az szinte mind az volt.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • brumi1024

    veterán

    válasz assemble #172 üzenetére

    Az nem konkrétum, hogy SEMELYIK 3rd party program nem képes arra, hogy kiolvasson egy fájlt? Akkor mi a konkrétum?

    Ez hülyeség. példa

    A billentyűzetre: most nem tök mindegy, hogy a dobozba belepaszírozzák és 20k-val többet fizetsz érte, vagy megveszed külön, vásárláskor? A másik meg, hogy magyarázod, hogy nem vált ki semelyik tábla egy laptopot, de azt hozod fel hátránynak, hogy nincs hdmi támogatás alapból, nincs egér...stb. Ki a francot érdekel? Próbáltál már sportkocsival szántani? Esetleg traktorral gyorsulási versenyre benevezni? :W

    [ Szerkesztve ]

  • erdoke

    titán

    válasz assemble #172 üzenetére

    Ebből a fájl kiolvasásból látszik, mennyire gagyi másolat még az androidos tablet. Nem azon kellene küzdeni, hogy a PC-hez minél inkább hasonlóan működjön (egér, fájlkezelő, stb), hanem azon, minél egyszerűbben meg tudjam rajta oldani azokat a dolgokat, amit szeretnék. Akar a hóhér fájlokkal bajlódni, amikor a fényképező memóriakártyáját rádugom. Képeket akarok válogatni, majd átmásolni. Erre tökéletes a kártya csatlakoztatásakor magától felbukkanó miniatűr ablak, ahol 1-1 tapival kiválasztom a képeket (vagy az összest), majd az előre megjelenített gombokkal megadom, hogy mozgassa vagy másolja. Mennyivel egyszerűbb lenne a DMG1050069 és hasonló nevű fájlokat keresgetni a fájlkezelőben. LOL :DDD
    És igen, az összes alkalmazás látja a képeket, még azt se kell megmutatnom nekik, hogy hol keressék.
    Mindennek így kellene működnie, ám nagyrészt a fejlesztőkön működik, hogyan sikerül megoldani. Az irodai alkalmazások is folyamatosan haladnak ebbe az irányba, és bizonyára nagy löketet fog adni a területnek a Windows RT és a hozzá tartozó, érintés vezérelt Office.

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • brumi1024

    veterán

    válasz assemble #174 üzenetére

    Megintcsak az a véleményem mint az előző hozzászólásomba beleírtam. Miért akarnék megnyitni egy tetszőleges fájlrendszerből egy tetszőlegest fájlt? Nem arra való. Ez tartalomfogyasztásra és korlátozottan szerkesztésre való. Ezzel nem fogsz i8085-ös mikroprocesszor emuláló programot írni, ahogy nem fogsz a belső rendszerében sem turkálni. Amire kell arra meg van alkalmazás.

    Ami lényeges lenne, abban már nem olyan jók az androidos tabletek. Pl TF Prime->3g modem? Fejlesztik a processzort, a gpu-t, de minek? Az új iPad tökéletesen elvan a 2 maggal sokkal komolyabb kijelzővel.

    [ Szerkesztve ]

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz assemble #172 üzenetére

    Dobozból kivéve nincs rajta se bill,

    A Prime-on sincs, csak ha plusz pénzért azt veszed, amelyikhez adnak. Tehát megint hülyeséget beszélsz. Mellesleg a Galaxy Tabon sincs bill., meg a többin sem. Menj máshova is trollkodni, itt már bebizonyítottad, hogy nem tudsz semmit az iPadről, de még a többi tabletről sem.

    se hdmi kimenet nincs magán a cuccon

    Teljes méretű csatlakozó egyiken sincs. Mindegyikhez kell átalakító, akkor kit érdekel, hogy HDMI vagy sem az a kimenet, akkor is köthető erre is HDMI. Miért hátrány, hogy nincs rajta? Semmi hátránya nincs.

    se egér támogatás nincs, és még csak nem is lehet.

    És még csak nem is kell, mert teljesen felesleges.

    hogy kiolvasson egy fájlt?

    Te miről beszélsz? Mit akarsz kiolvasni és minek?

    Sok pénzt kiadtatok egy cuccér ami MUNKÁRA teljesen alkalmatlan és most foggal körömmel véditek a védhetetlen

    Már megint hülyeséget beszélsz. 1.: Ki mondta, hogy mi vettünk? 2.: Ki mondta, hogy ha vettünk is, munkára vettük? Mikor pont arról volt szó, hogy munkára laptop kell... Na ez a kognitív disszonancia.

    [ Szerkesztve ]

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz assemble #178 üzenetére

    Hülyeségeket beszélsz, trollkodsz... Amit eddig leírtál minden hülyeség volt, félig sincs valóságtartalma. Elmondták már szászor, de csak azért is folytatod, mindig újabb valótlanságokat hozol fel. Ha nem tetszik, mi a fenének kell idejönni, és bizonygatni, hogy szar? De őszintén! Erre tudsz válaszolni?

    A HDMI-vel kapcsolatban: ez hazugság, amelyiken mini HDMI van, oda nem kell semmilyen átalakító és közvetlenül rá lehet dugni a tv-re, bárhova.

    Bocs, kábel kell hozzá. Az iPadhez is, és már köthető is bárhova...

    És nem azért felesleges mert tényleg azt gondolod hogy irodai munkára felesleges egér, mert ennél nagyobb ökörséget talán nem is mondhatnál.

    Azért felesleges, mert senki nem irodai munkára veszi. Nehéz megérteni. Itt egyszerűen arról volt szó, hogy lehet néhány irodai dologra használni. Nem pedig arról, hogy arra való. Szándékosan hajtod a baromságot. Nem akarjuk irodai munkára használni, tehát egér sem kell. De ezen találtál fogást, ezen lovagolsz, mert máson nem is tudsz...

    És a következő baromságodra válaszolva: Nem, nem akarjuk irodai munkára használni. Azutáni hülyeségedre a válasz: Nem, nem akarjuk irodai munkára használni...

    mit csinálsz ha épp nem képeket, hanem doksikat vagy bármi mást akarsz szerkeszteni, akkor milyen helyre másolod ahol több program is elérheti?

    Leírták, szándékosan nem akartad észrevenni:

    brumi1024 válasza: "példa"

    erdoke válasza: "És igen, az összes alkalmazás látja a képeket, még azt se kell megmutatnom nekik, hogy hol keressék." (a többi program magától megkeresi a fájlokat, ez nem android...)

    [ Szerkesztve ]

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz assemble #182 üzenetére

    Ahogy te is írtad: csak akkor mondhatod hogy pl nem szempont az egér, ha nem irodai felhasználásra, munkára használod.

    Irodai felhasználásra sem nagy gond, mert az alkalmazások is teljesen ujjal való kezelésre vannak optimalizálva, felesleges az egér. Most őszintén, mire használnád az egeret???

    Már pedig az egész topic, az egész cikk az ilyen felhasználásról szólt.

    A cikk arról szólt, hogyha szükséges néhány irodai használat, hogyan lehet megoldani, nem pedig arról, hogy iPadet kell irodai használatra venni. Sőt semmilyen tabletet nem kell arra venni. Tehát csak azt muatta be, hogy miket ajánlanak, ha irodai funkciókról van szó tableten. Persze ezzel belegázoltak az Androidosok lelkébe, mert mindezt egy Apple terméken mutatták be, nem egy androidoson...

    Kár a gőzért, aki ilyet akar, talál sokkal egyszerűbb, sokkal több igényt kielégítő, sokkal olcsóbb és praktikusabb megoldást.

    Igen van, egy notebook. Más tablet nem jobb, nem praktikusabb nála, csak egy subnotebook. Már az előző hozzászólásomban előre válaszoltam: Nem irodai felhasználásra veszik az emberek. Szándékosan nem érted meg, csak lovagolsz rajta...

    Egyszerűen a legkevésbé sem erre való, ezért szerintem nem érdemes erőltetni. Ennyi.

    Lassan érted meg, ez már egyértelmű. Senki nem erőlteti. Senki nem irodai felhasználásra veszi, csak megoldható rajta az is.

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz assemble #186 üzenetére

    Ha már tabletet akar az ember ilyen célra használni, egy TF Prime vagy hasonló cucc SOKKAL praktikusabb, kényelmesebb, és jobb megoldás rá, mint egy iPad, és szerintem már kellően hosszan leírtam, hogy miért

    Nem. Leírtál sok hülyeséget, amikről azt hitted, hogy nem tudja az iPad, holott bőven tudja, sok esetben sokkal jobban, mint a Prime, és el akarod hitetni másokkal, hogy az mégis csak jobb.

    Majd ha lesz egy épkézláb indokod, hogy miért, majd oszd meg velünk. Az ilyen: "nincs HDMI", "nem támogatja a bill.-t", "nincs egér", "nem olvassák a fájlokat a programok", "gyárilag nem adnak hozzá bill.-t" stb. kamu példák nem fognak senkit meggyűzni, mert tudja mindenki, hogy nem igazak. Egyedül egér nincs, mert nem is kell, nincs mire használni. Mellékesen iPaden direkt arra készített, ujjal való használatra készített programok vannak...

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • madgie

    titán

    válasz assemble #186 üzenetére

    Veled csak az s baj, hogy fingod nincs az iPad-es appokról, ellenben finom kis troll vagy. Semmi baj, csak ne mantrázd folyamatosan a szemellenzős szöveget légyszi (ebben a topikban legalábbis ne).

    Appokról már írtam lentebb, nekem eleve van droid, ios, meg win is itthon, ezt azért, azt meg amazért szeretem. Tabletben nem kéne az iPad-en kívűl más jelenleg, mert mindenhol máshol a desktop szokásokat és felhasználói felületet akarják rád erőltetni, ami nagyon nem oda való. Nem kell egyetérteni, használd csak az egérre optimailzált programokat tableten...

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz assemble #188 üzenetére

    "nincs HDMI", "nem támogatja a bill.-t" így ebben a formában soha nem mondtam, egyiket sem.

    Nem a fenéket, nem törlődnek a hsz.-ek, bárki visszaolvashat... Csak kiderült, hogy mégis tudja, aztán szépen jó troll szokás szerint csöndben maradtál. :DDD

    De megnyugtatlak: ha akarnám, estig tudnám sorolni hogy még miért alkalmatlanabb munkára, mint pl egy TF Prime.

    Persze, persze... Ezt is elhisszük neked. Biztos tudnád, csak most valahogy egy fél nap alatt egyetlen egyet sem sikerült. Ellenben a hülyeségeket tudtad sorolni, hogy nincs HDMI, nem olvassák az alkalmazások a fájlokat, nincs billenytűzet támogatás stb... :DDD

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz assemble #191 üzenetére

    * "nincs HDMI", "nem támogatja a bill.-t" - ilyeneket pl így ebben a formában soha nem mondtam, egyiket sem." - assemble


    assemble

    2012-05-27 12:08:20
    Irodai használatra szerintem teljesen alkalmatlan egy iOS eszköz a nyilvánvaló korlátoltságai miatt szoftveres és hardveres téren is.

    vesz pl egy Asus Transformer Prime-ot (vagy Infinity-t, vagy Padfone-t, stb), ami a dobozból kivéve mindent tud, és sokkal többet, mint egy iPad valaha tudhat akár 5 oldalnyi hekkelés után is.

    2012-05-27 16:29:30
    * ezeket amiket itt több oldal hekkelés és tízezres kiegészítők vásárlása után összehoztak, vagy még úgy sem sikerült, sok tablet a dobozból kivéve mind tudja. Konkrétumok kellenek? Billentyűzet, egér támogatás, hdmi kimenet, stb.

    A fájlrendszerból nem tudsz kiolvasni egy fájlt, itt tartanak, ennyit tudnak. Halott dolog az egész.

    2012-05-27 16:54:07
    Ez ki tud olvasni a fájlrendszerből tetszőleges felhasználói fájlt?
    Biztosan nem, ahogy semmilyen 3rd party app nem tud és nem is tudhat ilyet iOS-en.

    2012-05-27 17:53:47
    doksikat vagy bármi mást akarsz szerkeszteni, akkor milyen helyre másolod ahol több program is elérheti? Sehova, mert nincs ilyen.

    [ Szerkesztve ]

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • Xero

    nagyúr

    válasz assemble #188 üzenetére

    Csak, hogy tisztázzuk a dolgot, amit itt leművelsz annak a nagy része netto marhaság és egyszerű trollkodás.

    Az pedig, hogy nem látod be azt az egyszerű tényt, hogy az App Store tablet kínálata sokkal komolyabb és használhatóbb mint a Google Play azonos típusú termékekre szánt kínálata, egyszerű tájékozatlanságra utal.

    Már többen megjegyezték, hogy az ilyen-olyan nagyított app-ek közel sem hozzák azt az élményt és kényelmet ami elvárható lenne.

    Mindenkinek jobb lenne, ha szépen elfelejtenéd ezt a topicot.

    [ Szerkesztve ]

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz assemble #206 üzenetére

    Csak éppen lehetőséget ad a fájlkezelőkre és bármi másra IS és nem mondja meg, hogy mit KELL használnod, mindennél azt használhatod ami épp a kényelmesebb.

    Már megint hülyeséget beszélsz. Nem csak az Android ad lehetőséget fájlkezelőre, hanem az iOS is. Pl.: iFiles
    És nehogy azzal gyere, hogy miért nincs alapból, mert Androidon sincs alapból... Az Android is úgy lett megalkotva, hogy te ne használj fájlkezelőt. Csak éppen lehetőséget ad rá, ahogyan az iOS is.

    Folyamatosan olyan állításokat teszel, ami teljesen hülyeség, nem igaz. Mielőtt beírod, nemhogy utána néznél...

    Szerinted ezt nem lehet megoldani ha már fájlokat is látsz? Elárulom: meg lehet, és kb az összes mai OS képes is rá bármilyen Windows-tól Linuxon át Androidig, bármi.

    Igen, az iOS és az OS X is. Csak éppen eddig fogalmad sem volt róla... :)

    Tim82

    hogy más is kifejti a véleményét, ami nem egyezik azzal, amit a topikban látni szeretnél

    Ha te véleménynek nevezed azt, hogy bejössz egy iPadról szóló topikban, megmagyarázni, hogy a másik felhasználó csak azért használja az adott gyári megoldást, mert "a szokásos így-gagyi-a-droid-meg-úgy-bezzeg-az-ipad" kör van", akkor megértelek...

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • brumi1024

    veterán

    válasz assemble #206 üzenetére

    Továbbra is ez egy tablet. Általában az emberek tényleg nem fájlokkal akarnak bohóckodni, hanem képeket, dokumentumokat zenéket akarnak látni, és ezt egy tartalomfogyasztásra való eszközön tényleg így a legegyszerűbb. Zenét akarsz hallgatni? Megnyitod a zenelejátszót. Nem kell megkeresni a hangfájlokat, amik aztán valószínűleg valami barom fájlnévvel szerepelnek tök máshol ahol keresnéd, a zenelejátszó szépen rendezi id tagek alapján. Hasonlóan a képeknél, engem nem az érdekel, hogy imgp014203.jpg, hanem a kép maga, amire ott a stílusos galéria. Azt pedig senki nem mondta, hogy laptopon/desktopon nem kell fájlkezelő.

    (Az egérre: pl általános felhasználásra(nem játék) egy jó touchpad(amit eddig csak mbp-n láttam) sokkal kényelmesebb, mint egy egér. Macbookon nem is használok mást, pedig kifjejezetten kényelmes, és pontos egerem van.)

    Ja és mielőtt tovább hangoztatnátok az iSheep dolgot: androidos telefont használok, már vagy 2 éve(így átlátom a hátrányait, pl az sgsre 2 év alatt nem jött ki hibáltan rom), PC-t, csak használok mellettük napi szinten iPadet és MBP-t is. Így azt hiszem objektíven össze tudom hasonlítani a kettőt.

    [ Szerkesztve ]

  • Xero

    nagyúr

    válasz assemble #206 üzenetére

    Én asztali gépen és a laptopon is az adott programokból érem el a fileokat és nem a fileokon keresztül indítom a softwaret a legtöbb esetben.
    Zene - iTunes
    Film - Plex
    Fotó-videó - iPhoto
    Vágandó videó - FCPX
    Fejlesztési project - Xcode

    Nyilván vannak olyan dolgok amiket nem lehet, vagy nem kényelmes így megoldani, de az iPad nem is erre való. A fentebb felsorolt programok pedig lefedik az átalgos felhasználói igények 90%-át.

    A probléma az, hogy vagy nem tudod, vagy pedig nem akarod megérteni ennek a logikáját.

    szerk: Egyébként kit érdekel az a marha nagy szabadság, ha rettentő sok szeméttel és szegmentál platformmal jár együtt? A mai világban egy mobil eszközre a vásárlók nem első sorban informatikai cikként tekintenek, hanem egyszerű elektronikai termékként, mint egy BR lejátszó, vagy egy TV. Ott sem érdekli őket, hogy hogyan működik, vagy mi a háttere. Menjen hibátlanul, amit kínál azt tökéletesen hajtsa végre. Ennyi a lényeg.

    [ Szerkesztve ]

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz assemble #221 üzenetére

    Mondod ezt miközben az iOS-t véded ahova kvázi kizárólag iTunes-sal lehet másolni dolgokat oda-vissza

    Ez baromság. :D

    ha jó kedve van, csak osszekutyulja a dolgaidat, ha rossz kedve, elkezdi magától letörölni a cuccaidat a telefonodról mert fel akartál másolni rá egy zeneszámot? (többször megtörtént velem és az ismerőseimmel)

    Bocs, de: :DDD

    Végig hülyeséget hordasz össze. Eddig egy valós dolgot nem írtál. Semmi sem úgy van, ahogy te elképzeled, ott a Google, barátkozz vele, írd be a baromságaidat, mielőtt ide leírod.

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • fazr

    senior tag

    válasz assemble #221 üzenetére

    Folyamatosan innen-onnan hallott tévhitekkel vagdalózol.
    Kicsit kezd unalmas lenni, hogy minden hozzászólásodban valótlan dolgokat állítasz.

    [ Szerkesztve ]

  • Xero

    nagyúr

    válasz assemble #221 üzenetére

    "iTunes-sal lehet másolni dolgokat oda-vissza szinkronizálva aminek ha jó kedve van, csak osszekutyulja a dolgaidat, ha rossz kedve, elkezdi magától letörölni a cuccaidat a telefonodról mert fel akartál másolni rá egy zeneszámot? (többször megtörtént velem és az ismerőseimmel)"

    User error. Nem értesz hozzá.

    "Az iTunes idióta hóbortjait meg annyira kézenfekvő és kiismerni és könnyű használni?"

    Még is mi az idióta benne?

    "Mondod ezt miközben az iOS-t véded ahova kvázi kizárólag iTunes-sal lehet másolni dolgokat oda-vissza.... "

    Valóban?

    [ Szerkesztve ]

  • erdoke

    titán

    válasz assemble #221 üzenetére

    Nem bánom, ha elolvasod, amit írok, és csak után kezdesz hőbörögni... :U
    1. Senki nem használ iTunest a családban, pedig van itthon 3 iPad és egy iPhone is.
    2. Éppen ezért nem csak iTunes-zal lehet fájlokat másolni, bár a klasszikus értelemben senki nem is másol fájlokat.
    3. Mutass egy TopMap alapú K-Eu + TK navigációt, ami már legalabb fél éve letölthető GPlayről.

    A legjobb aláírás a héten

  • Xero

    nagyúr

    válasz assemble #229 üzenetére

    Az iTunes teljesen logikusan rendszerezi és szinkronizálja az ott tárolt és azon keresztül elérhető adatokat. Ha valamit a Te szándékodon kívül csinál és nem érted, hogy miért, akkor ne is haragudj de nem értesz hozzá.

    Viszont ha konkrét példával tudsz élni az állításod mellett, ami valóban a sw hibája, azt mondom ok. Addig viszont egyszerűen csak dobálózol továbbra is a saját gondolataiddal, ami az én meglátásom szerint a hozzá nem értésből fakad.

    "Nyomatékosan hangsúlyozom sokadszorra, hogy ez a szemlélet teljes mértékben megvalósítható Androidon és más OS-eken is ahol fájlkezelők is vannak. Tehát amit csináltok, az lényegében az, hogy amellett érveltek, hogy a fájlkezelők lehetőségének a hiánya, a korlátozása egy előny. Ennyi a lényeg, az összes többi mellébeszélés. És mivel ez önmagában egy baromság, erre az egész témára nem is vagyok hajlandó több szót fecsérelni."

    Már leírtam, de úgy néz ki a tényeket hajlamos vagy ignorálni. Az Apple termékek alapvető szemlélete nagyon sok esetben (Mac-en is már réges-régen), hogy a tartalom érhető el a cél-software-ből, így tudod hol kell keresned, rádásul ez a cél-software képes plusz információt is adni az adott kategóriában szereplő fileokról (exif adatok, tagek, ID3, stb). Ennek ugyebár az ellentéte a Te általad is favorizált (és sok szempontból nehézkesebb) file kezelős megoldás, ahol ömlesztve kapod a fileokat és később nyitogatod őket.

    A mellébeszélés és a bullshit generátor jelen esetben a Te oldaladon van.

    [ Szerkesztve ]

  • erdoke

    titán

    válasz assemble #229 üzenetére

    Az nem elég, ha százszor leírod, mennyire vagy tisztában vele, ha a mondandód többi része ékesen bizonyítja, hogy fingod sincs róla. Sőt, elég ovis meggyőzési módszernek tűnik.
    Ahogy mondtam korábban (apropó, értelmezve olvasás megy?), WiFi-n keresztül át lehet másolni bármelyik irányban dolgokat, de a többször említett QuickOffice vagy DocumentsToGo is tud iTunes nélkül dokumentumot másolni. Azt mondjuk nem igazán értem, miért ragaszkodsz az USB-hez, ha kábel nélkül gyorsabban megoldható. :F
    Ha a gyári lejátszóba csak iTunes-zal lehet másolni (ezzel nem vagyok tisztában, nem igazán használom), akkor választok másik lejátszót, van tengernyi.

    Esetleg ugorj el pl. a bu.mp oldalára, ha egy friss megoldást akarsz látni (egyelőre csak) képek másolására.

    A legjobb aláírás a héten

  • brumi1024

    veterán

    válasz assemble #229 üzenetére

    Jó lenne ha értelmeznéd is amit írtak neked, nem csak további baromságokat írnál válaszul. 3 rendkívül bonyolult szó: nem erre való. Meg lehet oldani, de minek? Tök jó, hogy androidon ennyi mindent meg lehet oldani, de semmit sem elég jól. Inkább tudjon kevesebb dolgot, de működjön tökéletesen, mint kelljen szenvedni, mert lassú, nem úgy működik ahogy kellene...stb. A felfogásoddal van gond, továbbra is, ez nem számítógép, ez céleszköz. Sportkocsival se mész szántani, pedig abban ugyanúgy van ülés, kormány meg motor...

    Ja igen a megjegyzésedre meg: mutass 1 embert aki nem tudott telefonálni, mert rosszul fogta a telefont...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák