Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brumi1024

    veterán

    válasz NathanCullen #78 üzenetére

    Nekem csak a nem konzisztens elnevezésekkel van gondom. Valamelyik évben van mid, van amelyikben nincs, ennél sokkal egyszerűbben fel lehet sorolni néhány más gyártónak a termékpalettáját. És ilyen ráncfelvarrásoknak, hogy nem core i7-2635qm hanem i7-2675qm van benne(200mhz különbség) szerintem felesleges ugyanolyan szintű újabb nevet adni, mint ha pl sandy-ivy váltás lenne.

  • exabit

    tag

    válasz NathanCullen #88 üzenetére

    Azért jobb a számos rendszer, mert abban a legtöbb esetben van logika. Ebben az esetben sokkal hamarabb át fogjuk látni a különbséget az egyes termékek között. Ezért mindenképpen hasznosabb mint a semmitmondó jelölések (early, mid, dátum) mert ezek között semmilyen összefüggés nem állapítható meg (csak hogy újabb vagy régebbi)
    Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy lássam inkább mit veszek meg és ne kelljen kéregetnem holmi szériaszámokat mint valami koldus. Ha viszont a szériaszámot nem lehet megkerülni és ehhez jön hozzá az early, mid stb jelölés akkor elmondhatjuk, hogy ez a rendszer ha lehet még bonyolultabb.

  • brumi1024

    veterán

    válasz NathanCullen #88 üzenetére

    Ja csak ebből nem tudom, hogy a 13-as, 15-ös, vagy esetleg a 17-es modellről van szó, másrészt hosszú(hp: 8560p/w, 8460p/w, 8760p/w, lenovo: t420, t520, dell: e6420, e6520...sokkal tömörebbek, többet mondóak), harmadrészt az apró frissítések is ilyen nevet kapnak, csak úgy mint a fontosabbak...

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz NathanCullen #97 üzenetére

    Csak egy egyszerű példa... Szeretnék használt Macbook Pro-t venni. Egy adott típust. Mivel a jelölésük nem szabványos, ezért rengeteg hirdetés fajtával fogok találkozni. Valahol csak MacBook Pro lesz évjárattal, valahol elhagyott mid, late stb, valahol csak tulajdonságok. Nekiállok minden hirdetésnél végigkérdezni a szériaszámokat, hogy tuti az a modell-e amit én keresek. Főleg, ha nem vagyok benne teljesen biztos melyik modell mit jelent, mivel nem vagyok fanatikus. Hát beleőszülök, és inkább besétálok venni egy újat (Ha USA-ban élnék, és 500-at keresnék)

    Ezzel ellentétben, tudom, hogy egy Lenovo T520-at szeretnék, akkor csak és kizárólag Lenovo T520-ak fognak kijönni a keresési listámon. Ráadásul, az ember vizuális típus, sokszor a betű-szám logikus típusjelzések sokkal jobban megmaradnak, mint egy évszám-időszak.

    Ez az egész csupán egy marketing fogás, hogy a MacBook Pro csak egy féle legyen, és ha nem vagy járatos a témában, akkor rákeresve a MacBook Pro-ra mindig az aktuális modell jöjjön ki. Jól példázza a dolgot, hogy én pl most hallok először erről az évszám+ early, mid, late számozásról. Pedig nézegettem Apple új gépeket néha, mégsem szembesültem ezzel soha, semmiféle tesztből, honlapról...

    [ Szerkesztve ]

  • Syl

    nagyúr

    válasz NathanCullen #102 üzenetére

    Sokáig a Windows-t is évszámokkal azonosították, mégsem jelentett senkinek sem problémát a kiderítése, melyik mit tud, mi van benne.

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • rudi

    nagyúr

    válasz NathanCullen #102 üzenetére

    Tény, hogy mindennek utána kell járni, ha pontosan azonosítani akarod. Viszont ha megtanulsz egy számsort kezelni, hogy melyik karaktere a modellszéria, melyik a méret és melyik a platform azonosítója, akkor viszont már elég gyorsan képbe tudod magad hozni. Sokan megszólták kitt az Acer-t de mutatok egy példát:

    Aspire 5733-384G32MN-Szürke

    - Aspire mint konzumer gép
    - az 5-ös a kijelző mérete, 15"
    - 733 a széria
    - a 38 a Core i3-380-as proci
    - a 4G a 4 GB memória
    - a 32 a 320 GB-os merevlemez
    - az M-et nem tudom
    - az N-az N-es Wi-Fi
    - és ha az első 4 szám után van G, akkor diszkrét VGA-van, egyébként, IGP

    Aki ezt egyszer megjegyzi, annak már nem kell Apple-féle netes azonosító mondjuk az Aspire 5750 - 2434G50MN gép pontos leírásához, de aki tudja, hogy mi van a late 2007-es MacBookban az lófüttyöt nem tud az összes többi modellről. Nyilván erre nem sok mindenkinek van szüksége, de tény, hogy az Apple nevezéktanát teljesen be kell magolnod, vagy netes segítség kell, ha akarod tudni, hogy pontosan mivel van dolgod. Ellenben a legtöbb notebookgyártónál elég megismerni a nevezéktan logikáját és akkor jó esetben a komplett, gyakran 10-20 szériás modellpalettáról tudod, hogy kb. micsoda.

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • brumi1024

    veterán

    válasz NathanCullen #97 üzenetére

    Én a te példádra mondtam, hogy leírtad a Macbookod nevét, de valahogy a 13" lemaradt. Nemrég vettünk egy Macbook Pro 15-öt, viszont ha azonosítani szeretném akkor ezt el kell mondanom: Macbook Pro 15" 2011 late. Ugyanezt el tudom mondani egy Thinkpad/Elitebook/Latitude esetében 4-5 karakterben: t520/8560p/e6520. Azt ne mondd, hogy ez nem egyszerűbb. Azért 3 gép(gépenként 1-2 variáns) esetén még talán működik nehézkesen ez a névadás, de több gép esetén mi lenne? Káosz.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz NathanCullen #102 üzenetére

    Pedig azt hittem ismerem az apple gépeket eléggé. Általános érdeklődésem van az Mac-ek iránt, gyakornoki helyemen 10 iMac Pro volt, csak hogy fogalmam sincs milyen modell és mi volt benne. Az Apple szerint ez nem is lényeges. Minden működik, minden flottul megy, kit érdekel milyen VGA van benne. Az iMac mint termék egy masszaként él a fejemben, és egy kisebb kutatást kéne végeznem most, hogy melyik modellben mi van. Az átlag user pont így van. Ezért tudnak neki olyan gépet eladni Mac néven, amire lehet nincs is szüksége stb, csak a legújabb...

    A honlapjukon is csak annyi van, hogy az Új MacBook Pro. Ennyi.
    Ha használt gépet akarnék venni, nem tudnék keresni és szűrni egy adott modellre, mert nincs szabványos számozásuk (látható amiket linkeltem) Keresőszavakkal ki kell szűrnöm, melyik spec lesz majd jó. Persze az Apple nem a használt piac barátja, vegyél újat.

    Azt is tudnád, hogy melyik a Late 2011 MacBook Pro 13, ugyanúgy, ahogy tudod pl. Lenovo T520-at.

    Mint átlagos érdeklődő, semmi kedvem tudni fanatikusként, hogy melyikben mi van. Mivel ez nem hivatalos azonosító, így meg főleg nem. A T520 egy hivatalos, szabványos jelölése az adott modellnek. Legalább ebben segít laikusként a dolog...Adatbázisos gondolkozás szempontjából kész agyrém a Mac-ek általánosítása.

    Ezt akarják most bevezeti az iPadnál, talán iPhone-nál is. Ha rákeresek majd, hogy iPad, akkor majd az új modell fog mindig kijönni. Pedig én nem tudnék különbséget tenni 1-2-3 között, pedig volt a kezemben iPad. Ugyan úgy néz ki mindegyik.

    Szvsz egyszerűen egy jó brand fogás, és kicsit érzem benne a vásárlók előtti ködösítést, rejtett üzenetet, hogy a Macbook Pro csak is a legújabb modell. Ne a saját Mac-művelt szemeddel nézd a dolgot, hanem átlagos érdeklődőként.

    Számomra idegen ez a fajta általánosítás, összemosás. Szeretek logikusan és "adatbázis" alapon gondolkozni, ahol mindent pontosan azonosít valami szabványszerűen. Persze a célközönségnek ez teljesen mindegy. Csak jól nézzen ki, működjön flottul, és ha bemegy a boltba, kér egy Macbook Pro-t, akkor kapjon egy Macbook Pro-t.

    Nekem ennyi a véleményem, nem szeretném tovább ragozni. Kinek a pap, kinek a papné :)

    [ Szerkesztve ]

  • MC Pite

    veterán

    válasz NathanCullen #119 üzenetére

    Pontosítok: Én a második részében otthonra gondoltam.
    Egy kezes telefont nem cserélem le egy 7-10 colos dögre; ha meg igen (mert komolyabb dolgot kell csinálni vele), akkor ne egy ...buta eszköz legyen...
    (Brazos alapú 11,6" Thinkpad ráadásul annyiba kerül mint egy drágább andoidos tablet, a windowsos, almás tabletek árának 2/3áért vettem én is.)

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • Stargun!

    tag

    válasz NathanCullen #153 üzenetére

    ;) Valóban, ezt elhibáztam. Akkor nyilván csak viccből írják oda mindig elé, hogy "New", értem. Tehát még magyarázkodniuk kell, hogy ez nem is a típusjelölés része, "csak úgy odaírtuk". Világos.

    A hibáid sántítanak, mivel azon termékek esetében MINDEN ESETBEN van valamilyen típusjelölés is. Egyszerűen fel nem foghatom, hogy az emberiség által már igen hosszú idő óta használt számozott verziójelöléssel mi a baj? Persze Apple-ék háza táján bármire lehet számítani, sőt az ellenkezőjére is. Szerintem maradhatunk a HYPad elvezésnél, az talán jobb.

    Kieg: iPadavan

    [ Szerkesztve ]

  • assemble

    addikt

    válasz NathanCullen #162 üzenetére

    "Ez konkrétan hülyeség."
    Lásd: előző kommentem. Vagy mondj legalább egy konkrét példát ami miatt az, vagy ne mondj ilyen homályos semmit mondó állításokat.

    "És szerinted az iPad a tricikli, az android meg a verseny bicikli. Sok hülye ember mégis triciklit vesz..."
    Ha irodai gépről van szó, mint írtam, egy rendes 15"-os laptop lenne igazából a minimum, és még az se lenne éppen versenybicikli, maximum egy viszonylag gyors bringa. Egy Androidos táblagép legfeljebb egy közepes bicikli lenne, ami egy komoly versenyen már nem állja meg a helyét. Az iPad-re a tricikli példa pedig szerintem továbbra is találó, az az a fajta gép amivel bármit csinálhatsz, bármennyi pénzt költhetsz fejlesztésre, a legjobb amit elérhetsz, hogy nem röhögnek ki hogy egy versenyen elindulsz vele, de esélyed nincs hogy ne a legvégén kelljen kullognod a sornak. Ugyanannyira való egy iPad üzleti felhasználásra, munkára, mint egy tricikli a tour de france-ra, ezt így szerintem mondhatjuk.

    [ Szerkesztve ]

  • assemble

    addikt

    válasz NathanCullen #169 üzenetére

    Aha, én égetem magam, amikor pont az előbb bizonyítottad be, hogy abszolút nem bírtad értelmezni amit mondtam. Pedig nem hiszem hogy olyan összetett mondatokat írtam volna, egy átlagos óvodásnak sem hiszem hogy nehezére esne őket felfogni.
    Dobozból kivéve nincs rajta se bill, se hdmi kimenet nincs magán a cuccon, se egér támogatás nincs, és még csak nem is lehet.

    Az nem konkrétum, hogy SEMELYIK 3rd party program nem képes arra, hogy kiolvasson egy fájlt? Akkor mi a konkrétum? :D

    Szerintem inkább neked kéne utánaolvasni a témának. És amíg így teszel, beszámolhatná hogy mennyi ideig használtál TF Prime-ot, ha már ennyire képben vagy benne. A kollegáiddal együtt. Fogalmatok nincs miről beszéltek. Sok pénzt kiadtatok egy cuccér ami MUNKÁRA teljesen alkalmatlan és most foggal körömmel véditek a védhetetlen. Kognitív disszonancia a négyzeten.

    [ Szerkesztve ]

  • brumi1024

    veterán

    válasz NathanCullen #179 üzenetére

    Felesleges foglalkozni vele, csapong össze vissza, az egyik hozzászólásban még ellenérvként hozza fel a következő hozzászólásának érvét, tök logikátlan amit ír, csak trollkodik...

  • assemble

    addikt

    válasz NathanCullen #179 üzenetére

    "Azért felesleges, mert senki nem irodai munkára veszi. Nehéz megérteni. Itt egyszerűen arról volt szó, hogy lehet néhány irodai dologra használni. Nem pedig arról, hogy arra való. Szándékosan hajtod a baromságot. Nem akarjuk irodai munkára használni, tehát egér sem kell."

    "Nem, nem akarjuk irodai munkára használni. "

    Ezek szerint ez akkor mégis világos amiről beszéltem, a lényeg nagyjából ez lett volna. Ahogy te is írtad: csak akkor mondhatod hogy pl nem szempont az egér, ha nem irodai felhasználásra, munkára használod. Már pedig az egész topic, az egész cikk az ilyen felhasználásról szólt.
    Szóval erről az egész irodai munkára alakításról ennyi lett volna a véleményem: Kár a gőzért, aki ilyet akar, talál sokkal egyszerűbb, sokkal több igényt kielégítő, sokkal olcsóbb és praktikusabb megoldást. Nézni is rossz, hogy mennyi pénzt és energiát ölnek bele hogy egy olyan valamennyire használható eszköz legyen belőle, aminél sokkal jobbakat is kapni dobozból kivéve. Egyszerűen a legkevésbé sem erre való, ezért szerintem nem érdemes erőltetni. Ennyi.

  • assemble

    addikt

    válasz NathanCullen #185 üzenetére

    "Igen van, egy notebook."
    Ebben egyetértünk.
    " Más tablet nem jobb, nem praktikusabb nála,"
    Ebben viszont baromira nem értünk egyet. Ha már tabletet akar az ember ilyen célra használni, egy TF Prime vagy hasonló cucc SOKKAL praktikusabb, kényelmesebb, és jobb megoldás rá, mint egy iPad, és szerintem már kellően hosszan leírtam, hogy miért, ha nem lenne ez magától is teljesen egyértelmű.
    A többit meg felesleges már tovább ragozni.

  • assemble

    addikt

    válasz NathanCullen #187 üzenetére

    "Majd ha lesz egy épkézláb indokod, hogy miért, majd oszd meg velünk."

    Oké, majd ha azt az 5 darabot sikerült értelmezni, amit írtam, addig viszont feleslegesnek érzem hogy többet felsoroljak :D
    "nincs HDMI", "nem támogatja a bill.-t" - ilyeneket pl így ebben a formában soha nem mondtam, egyiket sem. (a többi pedig szimplán tényszerűen igaz, amire simán azt mondtad hogy kamu - no comment)
    Amíg tényleg itt tartunk, hogy szöveget sem tudsz értelmezni, én veled befejeztem a társalgást.

    De megnyugtatlak: ha akarnám, estig tudnám sorolni hogy még miért alkalmatlanabb munkára, mint pl egy TF Prime. Csak az előbbiek miatt semmi értelmét nem látom, így lezártnak tekintem a témát, és nem fogok többet reagálni a szándékos félremagyarázásaidra. (ami biztosan szándékos, így az is irónikus, hogy te próbáltad meg másokra rásütni a troll jelzőt - epic fail.)

  • assemble

    addikt

    válasz NathanCullen #190 üzenetére

    Pontosan, bárki visszaolvashatja hogy mit írtam, és meggyőződhet róla hogy mennyire nem vagy képes szavakat, mondatokat értelmezni, mert ezeket így ebben a formában soha nem mondtam. Az pedig hogy ezt még most se látod be, csak téged jellemez, képes vagy teljesen hülyét csinálni magadból, és azzal hogy úgy csinálsz mintha nem lennél képes értelmezni a mondatokat, fel lennél mentve az alól, hogy tudomásul vedd amit ténylegesen írtam és ne hazudozzál továbbra is és próbálj olyanokat a számba adni amiket sosem mondtam.
    Részemről lezárva.

    [moderálva]

    [ Módosította: 7 ]

  • Tim82

    nagyúr

    válasz NathanCullen #205 üzenetére

    Hanem hogy beleköss valakibe, aki leírta hogy hogyan jeleníti meg az iOS a képeket. És ez neked nem tetszett, nem értesz vele egyet, mert szerinted ezzel az iPad fel van magasztolva, az Android meg lefikázva:

    Értem, azzal van problémád, hogy más is kifejti a véleményét, ami nem egyezik azzal, amit a topikban látni szeretnél - ha már megmagyarázod, hogy én miért vagyok itt, akkor remélem, nem haragszol, ha én is megmagyarázom, te miért. :) Leírtam az Erdoke-nek szóló utolsó bekezdésben itt, hogy mi volt a gondom, nekem azok után teljesen mindegy, milyen hátsó szándékot, illetve összeesküvés-elméletet akarsz belemagyarázni az ott egyértelműen leírtakon túl.

    Erdoke-től amúgy többször láttam gúnyos kontextusban implikálva, hogy Android-os tablet nem lehet jó, nem működhet jól, csak sokkal bonyolultabb logikával/logikátlanul, vacakok az app-ok stb. (példa, ami amúgy tök jól megmutatja, milyen az, amikor egy "Apple-hívő" átmegy egy nem Apple-topikba), úgyhogy talán némi joggal feltételeztem róla, hogy most is ebben a gondolatkörben mozog. De utána pontosabban elmagyarázta, mire is gondolt, az érveit én el is tudom fogadni, még ha nem is értek vele egyet - de ez már megint a felhasználói preferenciák szubjektív kérdéséhez vezet, ami alapján objektív értékítéletet alkotni meglehetősen kétes dolog.

    És ezek alapján annyiban igazad van, hogy mivel a korábbi fórumos megnyilvánulásai alapján előítéletekkel olvastam a hozzászólását és ennek megfelelően reagáltam (ami a megfogalmazásban kitűnik), ezért tartozom neki egy bocsánatkéréssel. :R

    "Jelen pillanatban ezt a tesztet Android-os párdarab nélkül féllábúnak érzem." - Na erről van szó, itt van a kutya elásva. Ez a valódi ok, ami miatt te itt vagy...

    Pontosan, visszaolvasva megtalálod (amit gondolom, nem tettél meg). [link] [link]... Sőt, ha például a Blackberry PlayBook sokkal sikeresebb és elterjedtebb lenne, mint amilyen jelenleg (tehát releváns része használná a felhasználóknak), akkor képzeld, azt is mondanám, hogy arról is kellene hasonló teszt... :U

    De ha szeretnél még valamit megmagyarázni, hogy mit miért csinálok, mi a motivációm stb., hajrá. :K

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz NathanCullen #211 üzenetére

    Ha te véleménynek nevezed azt, hogy bejössz egy iPadról szóló topikban, megmagyarázni, hogy a másik felhasználó csak azért használja az adott gyári megoldást, mert "a szokásos így-gagyi-a-droid-meg-úgy-bezzeg-az-ipad" kör van", akkor megértelek...

    Megértem, hogy nehezedre esik elolvasni a többi dolgot, amit írtam, de azért egyszer megpróbálhatod. Látom, te tényleg "csak arra" tudsz gondolni, úgy meg, finoman fogalmazva, alkalmatlan vagy bármiféle vitára, illetve véleményütköztetésre.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz NathanCullen #220 üzenetére

    Ha továbbra is csak szelektív olvasásra vagy képes, illetve nem látsz ki a szemellenződ mögül, akkor továbbra is egyfolytában igazolod a veled kapcsolatos állításomat, miszerint alkalmatlan vagy vitapartnernek. Majd ha valóban trollkodni látsz engem az iOS-szal kapcsolatban és nem csak a fentiek miatt olvasod bele, akkor igazad lesz. Jelzem, nem fogsz rá példát találni (soha nem volt okom rá, hogy szükségét érezzem bármiféle Apple/OS X/iOS haterkedésnek) a mostani "alkalmon" kívül és a reakciók alapján te vagy az egyetlen, akinek a mostani "alkalomból" "trollkodást" sikerült leszűrnie, de ne zavartasd magad.

    Továbbra is kíváncsi lennék egyébként, mi alapján tartod a topikot a magánterületednek. :)

    Tőlem egyébként nyugodtan mehetsz Android-os topikokba, ha már kötelező jelleggel csak ellentétpárokban gondolkodsz, az árnyaltabb vélemények pedig nem jutnak át a szűrődön. Az olyan belemagyarázásokon, miszerint én bármit is "megtiltanék" neked, meg kifejezetten jót mosolygok. :)

    Xero: létező probléma, ezt nem is lehet letagadni, ellenben nagyon sokszor kényelmes kibúvó fejlesztőknek és erre utal a cikk.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz NathanCullen #230 üzenetére

    Az feltűnt, hogy Ren Hoek nekem válaszolt és arra fakadtál ki? Ebből szerinted nyilvánvalóan tudnom kellene, hogy Te akkor assemble-re gondolsz, mint "barátjára". Ez fail és nem nekem, btw., hacsak nem kellene gondolatolvasónak lennem a tök logikus következtetés helyett, miszerint engem találsz be.

    Amúgy abból, hogy előadtad, hogy mit keresnek itt az "Android-fanok", hiszem ez egy "iPad-topik" szerinted. Szerintem pedig egy cikk topikja, amelyek a tabletek irodai használhatóságát boncolgatja több-kevesebb sikerrel, az iPad-et használva példaként (és épp ezért kellene a másik, tablet-eken elterjedt OS-ra alapozva egy folytatás). De ahogy leírtad, szerinted ez is trollkodás, hiszen minek ilyet felvetni egy "iPad-topikban", nem igaz? (Az sem zavar téged, gondolom, hogy még a vitánk előtt felvetettem ezt itt és Rudi válaszolta is, hogy amennyiben lesz rá igény, lehet róla szó.)

    Az az apróság is megvolt, hogy akit érintett, annak elnézését kértem a valóban pikírt és a további hozzászólásai tükrében nem igazságos megjegyzésemért? Ami ráadásul neki szólt, de te majdhogynem komplett összeesküvés-elméletet alkottál mögé, a "már-megint-jönnek-a-gonosz-droid-fanok-széttrollkodni-az-ipad-topikomat" alapvetésből kiindulva?

    Nos, ezért nem tartalak vitára alkalmasnak.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz NathanCullen #235 üzenetére

    Köszönöm, hogy megerősítetted és igazoltad a rólad alkotott véleményemet. Tanulságos volt, főleg ilyen gyenge érvelés mellett, amit leírtál. Mindenesetre ha annyi minimális belátás sincsen benned, hogy beismerd, hogy te hibáztál és csak ész nélküli vagdalkozásra vagy képes, az tényleg nem az én gondom. :)

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz NathanCullen #237 üzenetére

    Igen, pontosan ez. :K

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Dilikutya

    félisten

    válasz NathanCullen #251 üzenetére

    Nem egy dologról beszélünk. Az iPad egy kompakt, egybegép, elvileg mindene van - csak ha már külön billentyűzet, egér megy mellé, akkor belátjuk, hogy a perifériái szart sem érnek.

    Mire jó neked ekkora felbontású kijelző ekkora méretben?

    És igen: emberek milliói vesznek baromságot. A tablet olyan a számítástechnikában, mintha te szőrt növesztenél, és visszamásznál a fára.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz NathanCullen #253 üzenetére

    Attól, hogy a Microsoft az asztali operációs rendszerét is ennek a buta koncepciónak rendeli alá, hadd ne örüljek, az nem innovatív, csak visszafejlődik.
    Amúgy meg akar a halál ilyen kis kütyükön bármit is csinálni - videót nézni kicsi, dolgozni, böngészni szintén. Sznob faszság egy zsák pénzért. A GPS jó dolog, de olyan van olcsóbban is, az iPad-ban meg talán az nincs is.
    A netbookra is mondták, hogy az a jövő, ma meg bohóckodni senki se veszi már. De az legalább használható munkára, mert van rajta USB, LAN, Bluetooth és Wifi is, meg persze touchpad és "qwerty" billentyűzet.
    De a tableten ugyebár ilyenek nem nagyon szoktak a Bluetooth és Wifi kivételével lenni, és az OS-nek hála ott se használhatóak túl jól, ahol előny lenne a kis méretből adódó hordozhatóság. Netbook pl. jól használható vonalkódolvasóval leltározáshoz, ezt old meg iPad-on - szöveget szerkeszteni nem nagy munka, de legalább körülményes, mást meg nem tud.
    Magánemberként meg PC egy normális monitorral - otthoni munkára, filmezésre, böngészésre, játékra. Baromság egy 7 colos kijelzőn lesni a Facebook-ot buszozás közben.

    Az egész tablet mizériát jól jellemzi az aláírásod.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz NathanCullen #257 üzenetére

    Számtalan dolog van, amit megvehetnék, mégsem teszem. Ilyen például az elemes műbráner és igen, az iPad is. 10 colos, nabumm. Számomra az még munkához elégtelen, filmet nézni szintén.
    Az meg, hogy buszon, meg szabad wifin a parkban netezgessek, értelmetlen.
    Netbook nem játékra való, kicsi, kényelmetlen hozzá. És azért megnézném én, mire képes újabb játékokkal egy netbook.

    Magyarázhatod a baromságaidat, de attól még ezeknek a készülékeknek értelme nem sok van azt kivéve, ahol jól jön a kis méret, a hordozhatóság, és nem zavar a kezelőfelület.

    Magáncélra faszág egész fizetést (esetleg anyuét, apuét) rákölteni.

    Ford Mustang-ot nem tudok venni, de elismerem, hogy jó lenne...

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák