Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xero

    nagyúr

    válasz erdoke #148 üzenetére

    Mac is, de én élből kikapcsolom. Napokig kell úgy állnia egy jó aksival, hogy hibernáljon.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz erdoke #148 üzenetére

    Hát nekem már kétszer merült úgy le, hogy egyáltalán be sem lehetett kapcsolni, csak miután rádugtam töltőre. Lehet ezt is gépe válogatja :)

  • assemble

    addikt

    válasz erdoke #160 üzenetére

    Nem is mondtam hogy ilyesmit akart volna bebizonyítani a cikk, csak hogy alapjaiban hülyeségnek találom hogy valaki ekkora energiát öl bele, hogy olyan dolgokat meg tudjon vele csinálni, amit más gépekkel alapból meg tudna csinálni.

    "ez a hónap vicce."
    Tényleg? Én semmi vicceset nem látok benne. Ha legalább egy konkrét példát tudnál mondani amit a dobozból kivéve nem lehet megcsinálni pl egy Transformer táblával mint amit itt az iPad-del hosszú hekkelések után, akkor lehet hogy még én is elmosolyodnék rajta, így viszont csak máson tudok elmosolyodni. Hogy az eladási adatokat pedig hogy sikerült idekeverni, azt már meg se próbálom felfogni.

  • NathanCullen

    senior tag

    válasz erdoke #164 üzenetére

    Nem tudom, milyen alapon vársz el konkrétumokat, miközben idejössz, és konkrétumok nélküli kinyilatkoztatásokat teszel.

    Ennyi...

    assemble

    mondj legalább egy konkrét példát ami miatt az, vagy ne mondj ilyen homályos semmit mondó állításokat.

    Mint fentebb említették... Talán te mondtál konkrét példát?

    Egy Androidos táblagép legfeljebb egy közepes bicikli lenne, ami egy komoly versenyen már nem állja meg a helyét.

    Szerinted tehát az Android közepesen kivált egy notebookot, de az iPad még annyit sem ér, mint az android tablet. Jó humorod van... :DDD

    Használtam már iPhone-t és iPad-et is Media Markt-ban, tehát ne jöjjön senki se ezzel. - fcsabika1

  • assemble

    addikt

    válasz erdoke #164 üzenetére

    Kb kizárólag konkrétumokat írtam, csak te észre sem veszed, úgy tűnik csak azt látod a hozzászólásaimban, amit te bele akarsz látni.

    Én semmi olyat nem állítottam amihez konkrétumok kellenének. Egy teljesen általános állítást mondtam, hogy ezeket amiket itt több oldal hekkelés és tízezres kiegészítők vásárlása után összehoztak, vagy még úgy sem sikerült, sok tablet a dobozból kivéve mind tudja. Konkrétumok kellenek? Billentyűzet, egér támogatás, hdmi kimenet, stb. Gyakorlatilag minden, ahogy mondtam. Csak a cikket kéne elolvasni. Egy TF Prime ezeket mind alapból tudja pl.
    "Ugyanezt tapasztaltam profi képszerkesztő alkalmazások terén, gyakorlatilag tabletre optimalizált nem létezik, illetve vannak vackok. "
    Vackok mint pl a Photoshop? Ami megjegyzem legalább fél évvel előbb kijött, mint iPad-ra.
    Gondolom ez ennek tudható be: "mivel droidos tabletem nem volt", így viszont valljuk be: nincs is miről beszélni. Ez mondjuk valószínűleg a másik 2 kollegára is érvényes legalább ennyire.

    Maggie: ez nem konkrét példa. Ennyi erővel itt [link] is vannak programok százezrei, amik iPad-on nem futnak, Androidos tableten viszont futnak.
    Az iOS 3rd party programokra vonatkozó korlátoltsága miatt alapból teljesen alkalmatlan munkára, akármilyen programok lehetnének is rá. A fájlrendszerból nem tudsz kiolvasni egy fájlt, itt tartanak, ennyit tudnak. Halott dolog az egész. Alapvetően kb semmi olyanra nem képesek ami komolyabb munkáknál a legalapvetőbb feltétel.

    NathanCullen:
    "Szerinted tehát az Android közepesen kivált egy notebookot"
    Semmi ilyesmit nem mondtam még csak közelítőleg sem. Így pedig itt szintén nincs miről beszélni.

  • assemble

    addikt

    válasz erdoke #175 üzenetére

    Tipikus példája a félrebeszélésnek. Ahelyett hogy elismernéd hogy ezt tényleg nem tudja (mondjuk nincs mit elismerni mert tényekről beszélünk), nekiállsz megmagyarázni hogy neked miért nincs rá szükséged (tipikus iSheep viselkedés), sőt, még megmagyarázod, hogy tulajdonképpen még jobb is így hogy alkalmatlan ilyenekre az iOS. Fantasztikus.
    Mellesleg memóriakártyát sem tudsz alapból rádugni (+1 fail), plusz mellesleg mit csinálsz ha épp nem képeket, hanem doksikat vagy bármi mást akarsz szerkeszteni, akkor milyen helyre másolod ahol több program is elérheti? Sehova, mert nincs ilyen.
    Semminek nem kéne így működnie, és profi szinteken nem is fog soha.

    A Windows RT szerintem a történelem egyik legnagyobb bukása lesz az inkompatibilis programjaival, buta programjaival, ráerőltetett internet explorerrel, stb. De erre több szót ne vesztegessünk, majd pár év múlva meglátjuk hogy alakult, de ilyenekben nem szoktam tévedni.

    brumi1024: erről van szó, pont ezt magyaráztam.
    Mondjuk a második felével nem értek egyet, ez is tipikusan a "nem tudja akkor nem is kell" bullshit duma, aztán amikor jön majd a következő iAkármi ami semmi mással nem tud többet mint hogy erősebb az előzőnél (erre elég sok példa volt már), akkor is ott lesz előtte a kigyózó sor, akkor bezzeg hirtelen fontos lesz az erős vas. Szánalom.

    NathanCullen: de, Prime-hoz alapból van billentyűzet. Árulnak olyat is amihez nincs, az igaz, de nyilván nem arról beszéltem. Hogy a Galaxy Tab hogy jön ide azt már meg se merem kérdezni. A HDMI-vel kapcsolatban: ez hazugság, amelyiken mini HDMI van, oda nem kell semmilyen átalakító és közvetlenül rá lehet dugni a tv-re, bárhova. Egér nincs rajta? Felesleges. És nem azért felesleges mert tényleg azt gondolod hogy irodai munkára felesleges egér, mert ennél nagyobb ökörséget talán nem is mondhatnál. Hanem azért felesleges, mert az istenített eszközöd nem képes rá, és amire az nem képes, az bizony mind felesleges. Aztán amikor x év múlva mégis támogatni fogja akkor hirtelen már nem lesz felesleges. Tudjuk, láttuk, hallottuk. És továbbra is szánalmasnak tartjuk :U

    "Te miről beszélsz? Mit akarsz kiolvasni és minek?"
    Lásd: fent. Nem tud valamit? Akkor felesleges. Mert az elképzelhetetlen, hogy valamilyen munka során egy programmal meg akarnék nyitni egy fájlt valahonnan. Ez már extrém felhasználás, ezért felesleges. Nem írnám le harmadszorra is, hogy szánalmas, ha nem lenne az, de sajnos az, így kénytelen vagyok: szánalmas.

    Az utolsóhoz pedig: arról beszélünk már x ideje hogy miért kínszenvedést egy iPad-et munkaeszköznek használni. De ezt a cikk is önmagában bizonyítja az 5 oldalas leírással, ami után és sok több tízezres kiegészítő vásárlása után még mindig nem tartasz ott, mint más tabletekkel a dobozból kivéve.

    [ Szerkesztve ]

  • z0d1AK

    veterán

    válasz erdoke #167 üzenetére

    Ha volna magyar kiosztása, akkor erősen elgondolkodnek rajta. Angollal sajna nem a legjobb cikket írni.
    Amúgy próbáltam mar, abszolút megnyerő a cucc.

    [ Szerkesztve ]

    | Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

  • Tim82

    nagyúr

    válasz erdoke #175 üzenetére

    Mennyivel egyszerűbb lenne a DMG1050069 és hasonló nevű fájlokat keresgetni a fájlkezelőben. LOL

    Oké, ahogy látom, az az apróság nem jutott el hozzád, hogy egy normálisabb Android-os fájlkezelő (pl. az Astro) ilyenkor a fájlnév mellett kis képet is mutat, így nem kell csak a fájlnév alapján kitalálnod, hogy valóban azt a bizonyos képet keresed a memóriakártyáról...

    Csúnya és demagóg fail volt mindenesetre.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz erdoke #196 üzenetére

    Egy bökés rá, majd egy a "vissza" gombra, ha valamiért meg kellene néznem nagyobban. Megerőltető számodra, tudom. Bár én általában nem 30 majdnem egyforma kép közül választom ki a nekem kellőt.

    Van még valami? Vagy csak a szokásos "így-gagyi-a-droid-meg-úgy-bezzeg-az-ipad" kör van? Meglehetősen fárasztó lehet állandóan ebben a gondolatkörben keringeni. :P

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz erdoke #198 üzenetére

    Megtörtént, de konkrétan az általad írt, szerintem elfogult féligazságra reagáltam. Ezt az sem menti, hogy milyen és mekkora trollkodásra írod válaszul.

    Nem áll szándékomban az iPad-et szidni amúgy, csak azért, mert nekem kevésbé felel meg, mint Galaxy Tab P1000 usernek... De ugyan már, ha valami mellett/ellen érvelünk, ne csúsztatással tegyük azz és utána ne indokoljuk azzal, hogy "de a másik mekkora troll". :U

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • z0d1AK

    veterán

    válasz erdoke #194 üzenetére

    Ezt pontosan meg nem mondom, fel órát próba láttam az iPad 3-mal, ahhoz viszonyítva nem volt nehéz. A gépeles is könnyű volt, illetve hasznosak a felső sorban levő masodbillentyuk.

    Ami jó, hogy miután bele állítottam az iPadet akar emlegetettem is, nem esett ki, nagyon masszív volt.

    | Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

  • Tim82

    nagyúr

    válasz erdoke #202 üzenetére

    Saját elmondásod alapján is több gombnyomás plusz (alkalmazást indít, lépked oda-vissza, stb).

    Ha idézed a hozzászólásomat, akkor tedd pontosan: azt írtam, ha meg akarok nézni egy fotót nem bélyegképben, hanem normál méretben, akkor egyszer rábökök (a fájlkezelőben), majd visszalépek, miután megnéztem... Ez lehet, hogy egy fokkal bonyolultabb, mint az, ha automatikusan "elém van tolva", de nem igényel agysebészi végzettséget azért.

    Szerintem sokkal magától értetődőbb aktivitás szerint felépíteni egy bonyolult elektronikai eszköz működését/felületét, nem pedig évtizedes berögződésekhez ragaszkodni görcsösen. Pl: A természetes emberi kommunikációtól mi sem áll távolabb, mint az egér.

    Ebben egyetértek (mármint az egér és a kommunikáció kapcsán tett megjegyzéssel), de ha az évtizedes berögződéseknek köszönhetően az ember nagyjából ugyanolyan könnyedséggel használ valamit, mint ahogy "aktivitás szerint", a végeredmény szempontjából mindegy, melyik alapon használja könnyedén, nem gondolod? Én konkrétan három-négy érintésből csinálom meg ugyanazt, amit az iPad "elém tolna". Időben sincs másodpercekben mérhető különbség és valószínűleg inkább az akaratomnak megfelelően történik a művelet (hiszen pontosan azt a fájlt/képet találom meg, választom ki, mutatom meg stb., amelyiket szeretném - nincsen "elém tolva", viszont nagyon könnyen megtalálom és ehhez nem kell informatikai géniusznak lennem).

    Készséggel elhiszem, hogy számodra az iPad megoldása jobb (lehet, hogy nekem is kényelmesebb volna, nem ezért áll kevésbé kézre nekem az iPad, hanem az iTunes-hoz való kötöttségtől), de ettől még ne implikáljuk azt, hogy a fájlkezelős "három-négy érintésből érek el valamit"-megoldás annyira bonyolult és rossz megoldás lenne, hogy az átlag felhasználót megoldhatatlan feladat elé állítaná.

    NathanCullen: Ha esetleg feltűnt, én nem az "iPad-jó/rossz-Android-os tablet-jó/rossz" tengely mentén kívánok mozogni, nem is ezt tartom lényegesnek... :U

    Azt úgy mellesleg megjegyezném, hogy a topik témája alapján nem a magánterületed, pusztán azért, mert szerepel a címében az "iPad"-szó. Ami miatt én elolvastam és ami miatt itt vagyok, hogy nekem közben azon pörög az agyam (pusztán gondolatkísérleti alapon, mert nem tartom a tableteket produktív munkára teljes mértékben alkalmasnak), hogy hasonló tesztet egy átlagos, középkategóriás mondható Android-os tablettel is lehetne végezni, amely hasonló kapcsolódási lehetőségekkel rendelkezik, mint egy iPad (a megszokott wifi-n kívül BT, valamint HDMI). Szerintem szigorúan vett "irodai" felhasználásra Androidra szintén léteznek minőségi alkalmazások, amikkel a tesztben is említett feladatokat ugyanúgy el lehet végezni, de hasonlót már írtam korábban. Jelen pillanatban ezt a tesztet Android-os párdarab nélkül féllábúnak érzem.

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • assemble

    addikt

    válasz erdoke #202 üzenetére

    Szóval azt akarod mondani, hogy 20+ év fájlkezelő használata után BÁRMENNYIRE is megerőltető neked egy fájlkezelőt használni és tényleg lényegesen egyszerűbb ha aktivitás szerint kell kiválasztanod valamit? Mert ha igen, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz. De egyet elmondok: használtam hosszabb ideig iPhone-t, és legalább 10-szer annyi időt csesztem el azzal hogy a korlátozott rendszeren fájlokat mozgassak (hosszabb használat után is), mintha lett volna egy normális fájlkezelő amit használhattam volna, és amivel bármit 5 másodperc alatt el tudok intézni. Ennyit a szép, egyszerű koncepcióról. Megpróbáltam így, megpróbáltam úgy, aztán sokszor napok vagy hónapok után egyszerűen rá kellett eszmélnem, hogy amit meg akarok csinálni, arra az iOS egyszerűen alkalmatlan, kényszermegoldások vannak, amik 5-ször annyi időt elvesznek.

    Mellesleg mi van, ha pl egy képről azt akarod, hogy ne jelenlen meg a többi között, mert pl épp nem akarod hogy a többi között legyen, vagy pl mert épp privát? Mit csinálsz fájlkezelők nélkül? Csak mondom, hogy baromira nem véletlen, hogy a fájlkezelők elterjedtek, és baromira nem véletlen, hogy a mai napig is profi szinten mindenki ilyet használ, és fel se merül hogy mást használna. (egér/billentyűzet egyébként dettó, néhány speciális felhasználástól eltekintve, megnéznélek ha egy napig egér nélkül egy 30"-as monitoron tapizással kellene dolgoznod billentyűzet nélkül, sok gépeléssel, asszem a nap végére a kezed sem örülne neki és az agyad is felrobbanna)

    Amit egyszerűsítésnek hívsz, az legfeljebb egy számítástechnikai analfabétának egyszerűbb ténylegesen a fájlkezelők használatánál, és nekik is legfeljebb az első fél órában, utána szerintem főleg csak hátráltatná őket is. Most komolyan attól egyszerűbb hogy elrejti a fájlok neveit és magát a képeket látod? Szerinted ezt nem lehet megoldani ha már fájlokat is látsz? Elárulom: meg lehet, és kb az összes mai OS képes is rá bármilyen Windows-tól Linuxon át Androidig, bármi.

    Mellesleg az Android ezt a koncepciót teljesen általánosan megvalósítja a Content Provider-ekkel. Csak éppen lehetőséget ad a fájlkezelőkre és bármi másra IS és nem mondja meg, hogy mit KELL használnod, mindennél azt használhatod ami épp a kényelmesebb. És lám: ahol tényleg egyszerűbb az aktivitás szerinti használat (pl nevjegyet, fotót kell kiválasztani), megtehetem content providerekkel, máshol pedig ahol az a célszerűbb, fájlkezelőt is tudok használni. Ennyi. Nem erőltet rád semmi baromságot, engedi hogy úgy használd, ahogy neked jobb. Best of both worlds.

    Egyébként irónikus, hogy pont te élteted ezt a mindent végletekig agyonkorlátozó és agyonegyszerűsítő technológiát, amikor egy generációval ez előtt ha jól tudom pont a windows mobile-t istenítetted ugyanígy, ami kb pont a másik véglet volt, és aminél fájlkezelő, feladatkezelő, stb nélkül nem is tudtál elindulni. Ez önmagában is elég nagy ellentmondás.

  • Tim82

    nagyúr

    válasz erdoke #208 üzenetére

    Gyakorlatilag nem használok iTunes-t, így nyilván nem vagyok hozzá kötve.

    Én Magyarországon élek, ahol finoman fogalmazva jelenleg behatároltak a lehetőségeim online zene- és filmvásárlásokra, tehát számítógépről kell feltöltenem bármilyen nagyobb terjedelmű médiaanyagot tabletre. Ha iPad-et használnék, akkor így az iTunes megkerülhetetlen lenne (vagy jailbreak, persze).

    Az iTunes Windows-os verziója pedig számomra minden, csak nem kényelmes.

    Egyébként ahogy lentebb is írtam, tartozom egy bocsánatkéréssel az itteni második bekezdés miatt. :R

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • Tim82

    nagyúr

    válasz erdoke #210 üzenetére

    Én sajnos nem rendelkezem még komplett itthoni ökoszisztémával (NAS/médialejátszó hálózati eléréssel vagy valamilyen DLNA-képes smart TV stb.) és a tabletet jellemzően a lakástól távol használom gyakrabban 3G-vel/wifivel. De ez megint szubjektív preferenciák kérdése.

    *

    Elgondolkodtam amúgy a cikk kapcsán, hogy konkrétan az első generációs Samsung Galaxy Tab-ból mennyire lehet hasonló tesztre alkalmas alanyt faragni. Amiben kapásból hátrányt szenved, az a HDMI hiánya - ahhoz bizony dokkoló kell (bár ~ 30 USD szállítással eBay-ről). (Arról nem is beszélve, hogy egy átlagos irodában inkább DVI vagy D-SUB fog rendelkezésre állni, mint monitorcsatlakozó...)

    Office-jellegű alkalmazásból ott van pl. a Polaris Office, ami elég jónak mondható és amúgy iOS-ra is van (alternatívaként a Documents To Go, a QuickOffice vagy a Thinkfree Office, utóbbi van gyárilag a Tab-on), Dropbox és Sugarsync van Androidra is a felhő-alapú tároláshoz/szinkronizáláshoz, a Tab különösebb gond nélkül működik együtt BT billentyűzetekkel (én egy Logitech Cordless Mediaboard Pro-val próbálgattam a napokban). Sketchbook Pro is van (én valamelyik Google Play áruházas 1 dodós akcióban vettem meg a tabletre). Az iPad-del ellentétben az office-jellegű app-okat általában utólag kell letölteni a Google Play-ről, míg ott ugye rendelkezésre áll a Pages.

    Ami még meglehetősen hátrány, hogy egy 7" tablet nem rendelkezik önmagában akkora látható/áttekinthető területtel, ami igazán kényelmes volna huzamosabb produktív irodai használat esetén. Ha az olcsóbb droidos tabletek között általános 800*480-as felbontást vesszük alapul, a helyzet tovább rosszabbodik. A külső monitor használata melegen ajánlott így...

    Ami egyébként szerintem a cikk egyik hiányossága, az a vezeték nélküli nyomtatás lehetőségének megvizsgálása (lehetőleg anélkül, hogy valamilyen cloud-szolgáltatáson/PC-n át kellene küldeni a nyomtatandó dokumentumot). Bár ha jól rémlik, akkor minden magára valamit adó nyomtatógyártó biztosít klienset az elterjedtebb mobil/tablet OS-ek alá a wireless nyomtatóik használatához, illetve léteznek 3rd party megoldások (Android-on eddig a Printbot-ot találtam, mint ajánlottat).

    Úgy általában egyébként jó lenne megvizsgálni, hogy jelenleg egy tablet (és ezért is fontos, hogy milyen OS-en milyen lehetőségek vannak) milyen kompromisszumokkal tud kiváltani egy akármilyen desktop PC-t/laptopot alapvető irodai feladatok esetén. Ezért is volna jó egy cikksorozat a témában - szerintem.

    Amúgy most épp rábukkantam egy a témához kapcsolódó cikkre, talán érdemes belenézni.

    Xero: azért erősen vannak olyan vélekedések, hogy a "fragmentáció", mint az Android OS ellen szóló érv, túl van dimenzionálva. [link] Maga a cikk elfogult, de érdemes az egyik forrását elolvasni.

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • assemble

    addikt

    válasz erdoke #208 üzenetére

    "Már eleve az ötlet, hogy minden fájlt az eszközön kellene tartanom, teljesen horror. "

    KELLENE? Ezt hogy képzeljem el? A telefonod pisztolyt tart a fejedhez és megtiltja hogy bárhol máshol tárold a fájlaidat? Ezt ugye csak viccnek szántad?
    Mellesleg ez a KELL szó egy olyan, ami Androidon kvázi nem létezik (mindent úgy csinálhatsz ahogy kedved tartja), és amire az iOS kvázi épül teljesen.

    Normális navi nincs Androidra? Ez az év vicce kategóriában azt hiszem tényleg jogosan indulhatna.

    A fájlkezelők nékülözik az alapvető logikát? Mondod ezt miközben az iOS-t véded ahova kvázi kizárólag iTunes-sal lehet másolni dolgokat oda-vissza szinkronizálva aminek ha jó kedve van, csak osszekutyulja a dolgaidat, ha rossz kedve, elkezdi magától letörölni a cuccaidat a telefonodról mert fel akartál másolni rá egy zeneszámot? (többször megtörtént velem és az ismerőseimmel)

    A családtagjaid tényleg nem ismerik a fájl fogalmát és tényleg nehezükre esik fájlokat használni? Az iTunes idióta hóbortjait meg annyira kézenfekvő és kiismerni és könnyű használni?

    Ha ezekből csak az egyiket is komolyan gondoltad: Nincs több hozzászólni valóm, befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák