Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    Érdekes és hasznos cikk, elismerésem.

    Azt szeretném hozzáfűzni, hogy bár lehet elemezni, hogy milyen módon érdemes optimalizálni az SSD-t, enélkül is érezhetően megdobhatja egy számítógép teljesítményét. Én egy második generációs Intel MLC SSD-t vettem a laptopomba, amint elérhető volt Európában. A partíciók 512 KB-os határra igazításán kívül semmit nem optimalizáltam, sem időm, sem kedvem babusgatni az SSD-t, azért vettem, hogy használjam. A Linux gyakorlatilag napi 24 órában fut, és olyan intenzitással löki a logfile-okat a háttértárra, ahogyan korábban is, ráadásul titkosított az egész, TRIM-ről szó sem lehet, és viszonylag intenzív használatnak van kitéve, a 4 GB RAM mellett is szokott 1 GB-nyi adat ülni a swapben.

    Mindezzel együtt, tehát az SSD-t rendesen abuzálva is, érezhetően gyorsabb, mint a merevlemez volt, megnyitok egy GIMP-et mondjuk, és csak úgy pattan. Nem látom sok értelmét, hogy azon filozofáljunk, vajon "gyorsabb-e, mint drágább", mert azt a fajta gyorsulást, amelyet egy SSD okoz pl. laptopban, semmi mással nem lehet elérni. Gyors és drága, akinek jól jön a plusz sebesség, annak mindenképpen hasznos - még optimalizálás nélkül is.

    [ Szerkesztve ]

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák