Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    Topikgazda

    válasz oil120 #75680 üzenetére

    "bár tudom, hogy a panelek eltérhetnek egymástól, de azért talán alapjaiban mégis hasonlóak lehetnek a beállításaik."

    Hát, sajnos abszolút nem! Nekem pl. a hunspikey kolléga által hosszú hetek alatt kiizzadott értékek baromi hideg, kékes képet adtak, pedig mindkettőnknek 65VT60-unk van. Rászabadultam én is a sajátomra és sok órai munkával kihoztam egy teljesen más set-up-ot és ezzel nekem is közel tökéletes. Árgus szemekkel vizslattam a greyscale steps-et és próbáltam olyan homogénné és finom átmenetűvé tenni, amilyenné csak tudtam. Ezt mindenkinek magának kell kiszenvednie, csak nem biztos, hogy műszer nélkül elég jó a szeme hozzá. A kontraszt-fényerő beállítás abszolút csak a jéghegy csúcsa, az csak a csúcsfehéret és a feketeszintet hivatott beállítani, a színhelyesség összehozása a kemény dió, ehhez kell a greyscale és az IRE-értékek kitartó b*sztatása, ami műszer nélkül idegőrlő és iszonyatosan jó szem/színlátás kell hozzá. Enélkül semmit nem ér a fehér/fekete behangolása, az csak a gomb a kabáthoz és a kép karakterisztikájának csak egy kis szegmense.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák