Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz tusi_ #33998 üzenetére

    "Villog, mint egy 50hz-s CRT. Persze csak nagy fényerejű jeleneteknél, de aki erre háklis, az messzire kerülje el a tv-t."

    Gondolom jól sz@rrá húztátok a kontrasztot, mer' méne. Miért gondolom ezt? Mert pont láttam 42G20-at, meg jó pár egyéb plazmát, nem villog jobban a Pana, mint bármelyik más. Ja, meg lehet 24 Hz-en volt PC-n meghajtva, ott világos állóképnél jó hogy látod a villogást...

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz tusi_ #33998 üzenetére

    Gőzöm nincs, hogyan sikerült ilyen hibajelenségeket produkáltatni a G20-szal. Nekem egy 50"-os van a falamon már negyedik hónapja és nem cserélném el, maximum csak egy V20/VT20-ra. Pedig nem az első plazmám és a sajátjaimon felül is láttam/látok eleget.

    Mi az, hogy villog? Amennyiben normálisan be van állítva a TV és a meghajtó eszköz, akkor a floating black-et is minimalizálni lehet, egyébként meg 100 Hz-en megy, semmivel nem villog jobban, mint bármelyik másik gyártó azonos évjáratbeli plazmája (nagy fényerejű jelenetnél, eltúlzott kontraszttal nem tudsz olyan plazmát mutatni, ami ne villogna látványosan). Ha mégis úgy látszik, akkor nincs rendesen beállítva, vagy olyan üzemmódban szemlélted épp, ahol ez látványosabb (ahogy minden más TV-n is) ahogy madgie kolléga is jelezte.

    A feketeszint csökkenése meg a 2009-es modellévben volt aktuális a Pana-nál, a tavalyi szériánál több user által készített kalibrálási jegyzék szerint is olyan elhanyagolható a fekete világosodása, hogy a műszer is épphogy csak jelzi, szemmel kvázi észrevehetetlen. Linkeltem erről korábban mérési táblázatot és diagramot is.

    Az LGPK350-hez hasonlítani meg egyenesen vicc, nem viccből írtam, hogy az csak integethet, minden téren jóval gyengébb készülék. Nem azért írom, mert G20-am van, fordítva: azért vettem G20-at, mert így van.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz tusi_ #34027 üzenetére

    Azt hiszem egy kicsit többet láttam sötétben a G20-at, mint Te (javíts ki, ha tévedek). Semmilyen jellegű olyan villogást nem tapasztalok rajta, amit más plazmán ne tapasztalnék. Konkrétan még egyszer sem vettem észre zavaró villogást, pedig jópár filmet, TV-műsort megnéztem már rajta SD-ben is, HD-ben is, különböző forrásokról. De szerintem ezt meg tudja erősíteni a többi G20 tulajdonos topictárs is.

    A színei nem tökéletesek még kalibrálva sem? Na, erre már végképp kíváncsi lennék, hogy honnan szedted! Forrást meg tudsz jelölni? Konkrétan az egyik legjobb színhűségű TV a szegmensben, csak a V20 és VT20 van fölötte. Pont az LG az, aminek pocsék a színvilága, ezt minden, a TV-hez valamennyire értő felhasználó is megmondja neked, aki látta már a két márkát egymás mellett.

    Nem tudom milyen környezetben láttad csak hajszálakkal jobbnak a PK350-et (gyanítom nem sötét szobában), de eléggé mostohának kellett lennie. Bizonyos környezetben még egy középkategóriás LCD-nek is tud szebb képe lenni, mint akár egy Kuro-nak, csak jellemzően az ember nem ilyen környezetben néz otthon filmet.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz tusi_ #34030 üzenetére

    "Persze, hogy többet láttad, mivel azt vetted és kénytelen vagy nézni."

    Még egyszer hangsúlyozom: nem azért dicsérem a G20-at, mert azt vettem, hanem fordítva. Nem vagyok kénytelen nézni, ha rossznak találnám, már rég túladtam volna rajta, de eszem ágában sincs, mert fantasztikusan jó készülék.

    "Ha a Panán játszol a gammával, vagy kontraszt fényerő értékekkel, hogy végpontozzad, nagyon csúnyán elmásznak a színek és nem lehet visszaállítani, kékes zöldes lesz a képe."

    Ez már aztán tényleg akkora blődség, hogy csak röhögni tudok rajta. Nap mint nap játszok PS3-mal a G20-on és csodálatos képe van, minden tekintetben. Már miért másznának el a színek? Hogyan? Kékes zöldes képe lesz? Pfff... nagyon selejtes példányt láthattál.

    Nem ócsárolom az LG-t, csak elmondom róla, amit a teszterek is leírtak. De még mindig nem linkeltél forrást, ami alapján azt mondod, hogy az LG jobbnak találtatott a Pana-nál színhűségben. Mondjuk ezek után már nagyon kíváncsi vagyok rá.

    "Na az 5080. Az egy jó kis tv."

    Ja. Mennyiért is? Potom 900 eFt-ért. Annyiért lehet is!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • Johnny Cage

    addikt

    válasz tusi_ #34030 üzenetére

    "ha már ócsárolod az LG-t, akkor pont a színeiben veri külföldi teszteken IS a G20-t"

    na hadd lássuk azokat a külföldi teszteket! link?

    [ Szerkesztve ]

  • formax

    tag

    válasz tusi_ #34058 üzenetére

    Hohó!, azt mondtad, előkeresed a linkeket! Gyerünk, gyerünk! :DD

    formax

  • szp1

    addikt

    válasz tusi_ #34060 üzenetére

    "If you are the type of videophile who routinely turns down the color saturation to make various sources more palatable, then the G25’s presentation would appeal more to you. On the other hand, lovers of rich and vibrant color tones would be more attracted to the PK550’s picture.'"

    Itt a lényeg : ízlés kérdése......azt viszont írja a csávó, hogy a G25 talán az egyik legjobb PDP amit valaha látott.

    Magánvéleményem: az LG sokat fejlődött a 2010-es szériánál, régebben írtam is, hogy meglepően jól nézett ki BD anyaggal a PK350-es. ( ellentétben a Q 1xxx stb. típusokkal, amik tényleg nem jöttek be nekem ).
    Azért a G20-tól még messze van, lehet egy-két paraméterben közelítgeti, de általános képminőségben nem egy kategória. Igaz, árban sem.
    Persze én nem vagyok "kalibrátor szakember" mint a blogger, csak egy mezei nézelődő. Mint a TV vásárlók zöme.

    [ Szerkesztve ]

    Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

  • R1per2

    tag

    válasz tusi_ #34062 üzenetére

    egyetértek!

    Az elnevezések mit takarnak? Mint PK meg PS aztán a számok. Pl. az én ps3000-em miben más, mint a pk350?
    Emlékszem mikor vásároltam, volt ps8000 50ezer ft-al drágábban a 3000-nél, az eladó azt mondta, hogy csak a beépített usb-s lejátszó a különbség, képe ugyanaz.
    ps3000-et meg már nem is találni szinte, de az ára alig csökkent, 200k volt 1 éve is.

    [ Szerkesztve ]

  • Johnny Cage

    addikt

    válasz tusi_ #34067 üzenetére

    a letakarásról jutott eszembe: LG-nél is van flouting black?

  • madgie

    titán

    válasz tusi_ #34067 üzenetére

    LG-m van, értsd már meg, nem védem a Panát, vagy ilyesmi.

    Persze ettől vakteszten simán bebukhatja bárki az eredményt, persze ha nem csak szimpla kitakarósdit játszunk, hanem megnézzük a ghosting/phosphor trail-t, azért kibukhat ez-az.

  • madgie

    titán

    válasz tusi_ #34072 üzenetére

    "Ghosting elég erős az LG/Samunál az avforumon egy srác nem bírta ki a C6500 ghostját és Pana G-20 t vett helyette.
    Az LG-nél is elég erős, nálam ott marad a menü ghostja 10 mp megjelenítés után is. Tv logó nincs, mert nem nézek tv-t :)"

    Pont erre gondoltam én is, G20-on egy deka ghostingot nem láttam, az én LG-men már elég, ha háromszor megnézem filmnézés közben, hol jár (wide film, így a fekete sávban van a lejátszóprogram vezérlője) és ott figyel a film címe, vagy a pause gomb helye.

    Egyébként lassan az asszony is megtanulja, ha valamiért hosszabb ideig állítjuk le a filmet, akkor reflexből átkapcsol tévéadásra, hadd legyen egyenletes terhelés alatt a panel :)

  • madgie

    titán

    válasz tusi_ #34074 üzenetére

    Nemtom, talán szűk egy éves.

    szerk: retekklub nem nagyon (tartós) ghostol ezen sem, hála a sok reklámnak :D

    szerk 2: Más: tegnap a Duna tévén pár ünnepi adás HD-ben ment. Hű, de jól nézett ki :)

    [ Szerkesztve ]

  • szp1

    addikt

    válasz tusi_ #34076 üzenetére

    Az F1 alatt sokkal áttetszőbb a retek logója és a jobb oldalon van. Emiatt ne aggódj.

    Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz tusi_ #34060 üzenetére

    Mondjuk ha már a színhűségnél tartunk, akkor pont az általad linkelt cikk is azt emeli ki, hogy a G25 színei sokkal inkább naturálisak, míg az LG színei művibbek és vibrálóbbak, ahogy azt mindig is mondtam magam is. A mért kontraszt csak egy dolog, az a pár százas eltérés képminőséget messze nem befolyásolja annyira, mint az egyéb tényezők.

    Most linkelhetnem a hdtvtest.co.uk tesztjének konklúzióját is az LG 50PK590-ről:

    "It’s been a while since we reviewed an LG Plasma HDTV here at HDTVTest, and since then, the company has taken both forward and backward steps with its plasma range. The black level performance of the 50PK590 is considerably better than previous LG Plasmas (which portrayed dark scenes with an unmistakable greyish mist), but unwanted video processing now means that 1080p HD material doesn’t look as naturally detailed as it does on the best Plasma screens. Additionally, input lag has taken a turn for the worse, which will irritate gamers.

    With this said, LG forcing unwanted Sharpening on HD video signals is going to mean little for average consumers who just want a large-screen TV for a comparatively small amount of money. The trouble here is that a large Plasma TV is more likely to appeal to videophiles who will be annoyed by the artefacts that this process causes. In such a fiercely competitive market, we can’t understand why LG’s engineers would deliberately shoot themselves in the foot with this sort of meddling."

    Meg is jegyzik a cikk végén, hogy csak Qualified Recommendation-t kapott, nem véletlenül, míg a Pana 2010-es plazmái (42G20, 50S20, 50V20) kivétel nélkül Highly Recommended-et, az 50VT20 pedig Reference Level minősítést kaptak. El lehet olvasni a teszteket, hogy miért.

    Pedig az említett oldalt mindennek nevezném, csak elfogultnak nem és elég nagy nevek tesztelnek ott.

    Persze - ahogy priviben is írtam neked - , lehet vitatkozni azon, hogy kinek mi számít jobban, kinek mi kevésbé, kinek melyik hiba fér bele és kinek melyik nem, mint ahogy azon is el lehet lamentálni, hogy kinek mi a jó ár/érték arány, mert ugye ez is rendkívül szubjektív, mert ugye mihez képest, hiszen az emberek anyagi lehetőségei is eltérnek. Én továbbra is ki merem jelenteni, hogy a Panasonic gyártja jelenleg a legjobb képminőséget adó plazmatévéket. Ezzel lehet vitatkozni, de a komolyabb tesztek is ezt támasztják alá és az videofilek között is azok vannak többségben, akik ezt mondják. Nyilvánvalóan az ízlésbeli eltérések is közrejátszhatnak és nyilván minden TV-ről elő lehet kukázni lehúzó tesztet is, meg dicsőítőt is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz tusi_ #34067 üzenetére

    Hidd el, vannak olyan jellegzetes stílusjegyei minden márkának, amikről simán felismerhető. Én merem állítani, hogy számomra nem lenne kihívás egy vakteszten megmondani, hogy melyik az LG, melyik a Samsung és melyik a Pana. Ha kellően sok TV-t láttál már, akkor bőven látható a különbség, még kalibrált kijelzőknél is.

    A floating black más gyártóknál való meglétét én is meg tudom erősíteni, láttam már LG plazmát is produkálni a jelenséget.

    A foszforlag a Pana-nál eléggé panel és típusfüggő. Ilyen szempontból például a 2008-as PX80-asom volt az etalon eddig, azon tényleg semmilyen foszforlag nem volt látható, semmilyen forrásról hajtva sem, ellenben a G20-on látom néha.

    A vaktesztes cikket én is olvastam, a legtöbben tényleg egy Sharp Aquos-t tartottak legszebbnek. A legtöbben egyébként a HD-Ready és a fullHD között sem tudnak különbséget tenni, több esetben előbbit mondják kellemesebbnek. Mondjuk a Sharp TV sikerén nem is csodálkozom: HD-anyaggal hajtva brutál dolgokra képes némelyik Sharp LCD (más gyártóé is), viszont SD-anyagnál rögtön elvéreznek, ezért tartom rugalmasabb és jobban ajánlható technológiának a plazmát, mert az mindkettő forrás esetén remekel.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Aktív témák