Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • R1per2

    tag

    Sziasztok, plasma tv-t szeretnék venni 50 colos átmérőben 200k forint körül.
    Elolvastam az első hsz-t, és az alapján nekem is megfelelne egy HD ready Panasonic, mint pl. TX-P50C10E vagy TX-PF50X10.
    Azonban egy LG márkájú 50PS3000 terméket most szintén 200k forintért árulnak több helyen is, és ez szintén 50colos, de full HD.

    Mi a véleményetek, melyik éri meg jobban?

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    válasz gyu666 #10756 üzenetére

    Panasonicra esküszik mindenki.
    Kérdés, hogy emiatt vegyek inkább HD ready Panát, vagy FULL HD LG-t? Az áruk ugyanaz.

  • R1per2

    tag

    válasz gyu666 #10758 üzenetére

    Érdekel a véleményetek, köszönöm a segítséget.
    Sokakat kérdezek meg erről, aztán majd kialakul melyik legyen.
    Egyelőre mindenki mást mond, van aki szerint már ne vegye csak full hd-sat mert megbánom, más mindenképp lcd-t ajánl a plazma nagy fogyasztása miatt, stb.

  • R1per2

    tag

    válasz DM-Fan #10773 üzenetére

    Végigjártam pár boltot, beszélgettem az eladókkal és vásárlókkal is.
    A döntésem közel véglegessé vált a full hd-s plazma LG mellett, ami most rendkívül akciós áron kapható pár boltban.
    http://www.edigital.hu/Plazma_televizio/Panasonic_TX-P37X10Y_plazma_televizio-p46310.html?gclid=CJL5pYXvmqACFQQ53godzVrqdA#none

    Arra jutottunk többségében, hogy a 200k forintos árkategóriában a plazma többet tud nyújtani. Gondolok itt arra, hogy 127cm-es átmérővel full hd-s felbontást ad.
    Azonban fontos szempont a kihasználtság is, az én igényeimet nem tudja jobban kielégíteni egy LCD, mert az én otthon többnyire nem használom ki az előnyeit, és nem veszem észre a plazma hátrányait, ezért fölöslegesen fizetnék pluszban érte.

    Ha arról lenne szó, hogy 300-400k forintot fordítanék rá, mindenképp LCD-t választanék, mert abban az árkategóriában a plazmák már kevesebbet nyújtanak egyértelműen, az a technológia elavult és nem fejleszthető olyan mértékben, mint az LCD, illetve az új LED.

    Köszönöm a segítséget, és ha van még erről véleményetek, mindenképp kíváncsi vagyok rájuk!

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    válasz DM-Fan #10777 üzenetére

    bocsánat, többet nem mondom akkor, én teljesen laikus vagyok, nekem az eladók mondták ezt róla, bocsánat! :(

    Rosszat linkeltem de már nem tudom szerkeszteni, erre gondoltam:
    http://electro-store.hu/index.php?open_product_name=LG%20%2050PS3000

  • R1per2

    tag

    válasz gyu666 #10794 üzenetére

    Szívem szerint szeretném, ha igazad(igazatok) lenne. Hiszen úgy döntöttem, hogy én is plazma tulajdonos leszek.
    Full HD-s LG vs. HD ready Panasonic 50 colban a dilemma, amit majd felold az idő, mert az első mellett tettem le a voksomat, pedig a másikat javasoltátok.
    Pénteken veszem át, majd beszámolok a laikus tapasztalataimról, ha érdekel valakit, és ha tönkremegy rövid időn belül, mindenképp megírom, hogy más ne essen az én hibámba.
    De ne történjen így csak azért, hogy igazatok legyen :N

    Hálás vagyok a segítségetekért, több és hasznosabb infót kaptam itt, mint az összes boltban az eladóktól.

  • R1per2

    tag

    Megérkezett a drága LG50 PS3000!
    196,500ft + kemény 1000ft kiszállítási díj. Érte se kellett így mennem.
    Plusz ajándék 1.3-as hdmi kábel 5000ft értékben, pedig megrendelésnél még nem is volt róla szó.
    Tegnap auchanban ugyanezt a készüléket 280-ér láttam.

    Így néz ki jelenleg a szobámban:
    http://img4.tar.hu/riper/img/73451944.jpg#3

    Valami komód kerül majd alá valamikor, bár így mélyen jobban tetszik.

  • R1per2

    tag

    Első benyomások, tök általános kezdő dolgokat írok, amikre biztosan megvan a válasz már, úgyhogy bocsi előre is ha fárasztalak titeket:

    TV üzemmód: itt nem sokat tud a készülék tenni, valamiért sok magyar csatorna nagyon gagyi minőségű, a német rtl viszont baromi szép.
    A képernyő arányát próbáltam beállítani. Sajnos nem találtam rajta olyan üzemmódot, hogy teljes képernyőre széthúzza a 4:3-as képet úgy, hogy a közepét meghagyja normálnak, és csak a széleket húzza meg. Nincs is ilyen funkció? Mert az nagy kár lenne!
    A másik, hogy amikor olyan csatornára lépek, ahol szélesvásznú a kép, ott automatikusan ránagyít és jó képet csinál belőle. Ez történt a német rtl-en, viszont sok más csatornán, főleg magyarokon semmit nem reagál, hagyja széthúzva a képet, közben meg alul-felül fekete sáv van.
    Nem ismeri fel a TV ezeket, mert gyenge minőségű az adás?

    Vidanetnél van valami teljesen alap csomagom egyelőre.

    Számítógép üzemmód: rátettem monitornak, fasza képe van, a sima buta avikat nézve is nekem már nagy élmény ekkora képernyőn.
    Most töltök 720p minőségű filmet kipróbálásra, aztán 1080-ast.

    DVD és bluray: van hdmi kábelem, viszont nincs egyik lejátszóm sem még, lemezem meg pláne, úgyhogy erről nem tudok nyilatkozni.
    Viszont a kérdésem, hogy ezek megegyeznek minőségben egy 720p-s mkv filmmel a gépről, illetve az utóbbi 1080p-s?
    Azt mondták, hogy csak 720p a max. amit gépről monitorkábellel át tud vinni.

  • R1per2

    tag

    Na kezd körvonalazódni a kérdésem, tehát pontosítok:
    TV-s kérdés megoldódik, miután nem analóg, hanem digi tv-t fogok nézni.

    Gépre kötve: sima monitor kábellel van rákötve, sajna nincs hdmi kimenetem, ezért az 1080p-t elfelejthetem így, de nem para.
    Most a 720p izgat először:
    Letöltöttem egy 1 gigás 24 sorozat egyik részét tesztnek, mkv-s kiterjesztésű.
    Nem volt átütő a siker, összehasonlítottam egy defying gravity 370megás avi kiterjesztésű videóval, és ugyanolyan a minősége.
    És van sok más avi filmem nagyon jó méretben, aminek HD felbontása van, egyszerű dvdrip vagy HDTV van a nevükbe írva.

    Akkor mi a különbség az mkv és avi között, ha mindkettő 720p HD? Azon kívül, hogy az mkv 3x akkora. Mert a képükben nem nagyon látom a különbséget.

    HDMI kábellel szebb képet kapnék 720p-ben is már? Ez adhatja a minőségi különbséget?

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    válasz Seb3s #11051 üzenetére

    "sztem mindenképp szerezz be egy hdmi-s vga-t, vagy média lejátszót."

    Ok, rgb az kevés lesz, ha 720p + felbontású videókat akarok nézni, bármit ügyeskedek.
    A kérdés már csak ez: htpc vagy db lejátszó? Ez utóbbi jóval olcsóbb, viszont ha 2-3 év múlva új kodek vagy akármi van, a hardveres lejátszóval szopás lesz.

  • R1per2

    tag

    válasz DM-Fan #11057 üzenetére

    LG BD-350
    http://digitalko.hu/index.php?o=0&lh=10&rendez=markanev,%20nev&epo=10&oldal=1&lg_bd350_bluray_lejatszo&id=818&kat=16
    Ahol vettem a tv-t is, van 5k ft-os kedvezményem.

    Ez tud mindent, amire szükségem lehet?
    Elsősorban arra gondolok, hogy usb-n keresztül játszok le mkv-t.

  • R1per2

    tag

    válasz DM-Fan #11068 üzenetére

    "Most akkor BD-lejátszót akarsz, vagy médialejátszót?"
    :F Nem is tudom a különbséget a kettő között.
    Bd lejátszó tud olvasni dvd-t meg bluray lemezeket is, nemtom

  • R1per2

    tag

    válasz DM-Fan #11083 üzenetére

    A bd lejátszó usb bemenete nem elég jó arra, hogy adathordozóról játszak le filmet rajta? Egyelőre ez lenne az elsődleges funkciója.
    Csak mert lehet hogy ez később változni fog, és lemezeket is szeretnék lejátszani.

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    válasz szp1 #11087 üzenetére

    Létezik a kettő kombinációja, de ritka.

    miért? A média lejátszó tulajdonságait beletenni egy db lejátszóba nem lehet nagy dolog. Ilyen kéne pedig nekem.

  • R1per2

    tag

    miben veszem észre a különbséget a hdmi és a monitor kábel között hd és full hd felbontású filmeken?

  • R1per2

    tag

    megnéztem pár filmet mostanában, és TV-ztem is az új 127centis plazmámon.
    Nekem az a tapasztalatom, hogy a netről töltött sorozatok többsége pont jó, vagy csak egy kis fekete csík van a széleken. A tv-k már vegyesen adják őket, és sajnos főleg a magyar csatornák nem küldik el a kép méretet, ezért manuálisan kell nagyítanom, hogy kitöltse a képet.
    Mivel szeretném kímélni, főleg az első pár hónapban a TV-met, nem akarok, csak teljes kitöltéssel filmet nézni, azt is lehetőleg 16 sárga karika nélkül...
    Overscan minden problémát megold, a kis levágás az oldaláról egyszer sem zavart 16:9-en. Feliratot feljebb állítod, hogy láthasd, illetve a széleket összébb teszed, ha képernyőn kívülr kerülne, bár ilyen még nekem nem volt, csak egy fél betűig néha.
    4:3-as filmet meg nézek szétnyújtva, nem zavaró, sőt a nagyobb méret - ha csak nyújtás miatt is - kellemesebb volt, mint nélküle.

    Ideje lenne már minden csatornán bevezetni standard 16:9-et...

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    válasz DM-Fan #11191 üzenetére

    Tarantino legújabb filmje, az Inglourius Basterds is valami ilyesmi 2.76:1 méretű lehet.
    Ezt már úgy kezeltem, hogy kicsit összébb húztam 2.35:1-re, ami még nem igazán észrevehető, és úgy nagyítottam rá. Ez a szélesség már tényleg túlzás.

  • R1per2

    tag

    válasz DM-Fan #11205 üzenetére

    Lehet igazad van, ízlések és pofonok.
    152centis TV lett volna a szívem csücske, de annyit egy TV-ért nem adok ki.
    Viszont egy bejáratós plazmánál úgy olvastam nem a legszerencsésebb fekete csíkkal filmet nézni. Legalábbis ha vigyázol rá, és minimalizálni akarod az esélyét, az előforduló hibáknak.
    Ezért az overscan.

    2.75:1
    http://generationfilm.files.wordpress.com/2009/06/ben-hur_chariot_race.jpg

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    válasz Vajga #11210 üzenetére

    igen, ez megközelítés kérdése, hogy a szélesebb nagyobb, mert a magasabb is nagyobb, pedig kevésbé széles vásznú, lehet növelni a függőleges magasságot is arányosan a szélességhez.
    A csúcs a 2.87:1 volt
    How the West Was Won
    http://www.in70mm.com/news/2002/west/images/htwww_3.jpg

  • R1per2

    tag

    LG50 PS3000

    Következő a helyzet:
    Rgb kábellel tudom laptopra kötni, és ilyen full hd képet ad az egyik rajzfilmről:
    http://img4.tar.hu/riper/img/73570849.jpg#3

    Én hanyatt estem tőle, nem találtam rajta semmilyen hibát.
    Viszont néhány egyéb sample-nél egy kicsit szakadozott a lejátszás, a régi gépem egyáltalán nem birkózik meg vele, az újnál nem feltűnő, de ez sem kábel, hanem proci gyengeség lehet.
    Szomszédtól kértem kölcsön egy dvi-hdmi kábelt, ami csak a régi gépembe megy bele, laptoba nincs kimenet :( és rossz volt valami rajta, sötét volt a kép és gyenge, elfelejtettem megkérdezni, de szerintem az nem 1.3-as, és a használati útmutató azt mondja csak az fog rendesen működni.

    Volt még egy kis reménysugár az usb-re, de most látom csak, hogy ez nem játszik le videókat, 40k-val drágább példány viszont igen. Mielőtt felkötöttem volna magam, olvasom, hogy az is csak HD divX-et tud, azaz gondolom full hd mkv-t nem.
    Akkor pedig mindegy, azt a régi gépem is lejátszik.
    Pedig milyen egyszerű is lenne csak usb-t használni, se kábel, se lejátszó, csak feltöltöm rá a filmet, rádugom és megy minden.

    Nagyon érdekelne még is mit tud többet az a hdmi kábel az rgb-nél, miben venném észre a különbséget, mielőtt vennék egyet.

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    válasz vasii #11242 üzenetére

    Azt olvasom, hogy az usb 2.0 full hd-t nem visz rendesen.
    Viszont a TV usbjére kötött, és az rgb kábellel összekötött pcről nézett 720p-s film minősége ugyanolyan, vagy az usb jobb?

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    Azt olvastam, hogy a plazma feketéje tényleg fekete az lcd-vel ellentétben.
    Egyelőre nem ezt tapasztalom, nekem pont fordított az eddigi benyomásom.
    Éjszakai (teljesen sötét) filmnézés közben figyeltem meg ezt először, és most össze is hasonlítottam.

    A monitoromon megjelenő fekete sötétebb, közelebb áll az amúgy fekete kerethez, mint a plazma TV, ami inkább szürkésebb.
    Háttérfénynél ez nyilvánvaló, hisz tükröződik:
    http://img4.tar.hu/riper/img/73696369.jpg#3

    De sötétben sem válik jobbá az lcd-hez képest:
    http://img4.tar.hu/riper/img/73696368.jpg#3

    Ha a fényképen nem is jön át, szabad szemmel világosabb a plazma feketéje.

    Negatív tapasztalat még a sötét színeknél, hogy nincs átmenet közöttük a plazmán.
    Erős pixeles határ húzódik egy fekete és egy árnyalatnyival világosabb fekete között, hasonlóan egyéb sötét színeknél is.
    http://img4.tar.hu/riper/img/73696367.jpg#3 (a fénykép még fel is erősíti, a kék és fekete pixelek láthatók erősen elkülönülve egy amúgy teljesen fekete színnél, az lcd monitoron ilyet egyáltalán nem látok).
    Ez utóbbi hiba lehet csak az analóg kábel hibája, hdmi-vel megoldódna.

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    LG 50PS3000
    Megnéztem a Planet Earth Mountains című epizódját 720p-ben. Ez nagyon alkalmas volt a fehér színek tesztelésére.
    Beállításokat kalibrálva azt tapasztalom, hogy a "mozi" színkezelés mellé 100-ra felhúzott kontrasztarány adja egyértelműen a legszebb képet mindenféle műsorhoz. Persze lehetne biztosan még pontosítani, aki ért hozzá, adjon tippeket, mit állítsak még át rajta.
    Mindenesetre a többi gyári beállításfajta sokkal fakóbb és sötétebb, ennél végre láthattam igazi fehér színeket is, nagyon meg vagyok vele elégedve, bizonyos részeknél a szobámat jobban bevilágította a kép, mintha felkapcsolom a lámpát :)
    Be kell valljam, hogy néha azt érzem, hogy a kép részleteinek csodálása közben elfárad a szemem, és fárasztónak hat ide-oda ugrálni a tekintetemmel, mert a kép akkora, hogy csak így tudom bepásztázni rendesen. Olyan 3.5-4m távolságról nézem. No persze nem bántam meg, hogy 50 colos ettől függetlenül, főleg amikor szélesvásznú anyag miatt kisebb a képátló.
    Negatívum azonban továbbra is, hogy a sötét színeket nem kezeli szépen. Nem azt mondom, hogy zavaró, csak hiányzik az a részletesség, ami erősebb fények mellett jön ki.
    Az elsötétülő színekben közelebbről pixelhatárokat látok a színárnyalatok között, és a fekete sem olyan igazán mély, mint amit elvárnék.

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    válasz Seb3s #11485 üzenetére

    Az optimális beállításokat a normál profilra alapozva a következő helyen találtuk meg: kontraszt 100, fényerő 46, képélesség 82, színtelítettség 59, színhőmérséklet közepes, dinamikus kontraszt ki, dinamikus szín ki, zajcsökkentés ki, gamma közepes. Ezekkel a beállításokkal a színhőmérséklet 6320 K-s lett, a fényerő 177 cd/m² a fekete 0,09 cd/m² a kontrasztarány pedig 1966:1-hez.

    Kipróbáltam a cikkben leírt beállításokat, és nagyon tetszik így!
    Nekem semmit nem mondanak amúgy ezek a szavak mit jelentenek :F a kontraszt beállításokat variálják többnyire ahogy látom.

    A sötét részek is szépek, nagyon közelről kell néznem, ha hibákat keresek rajta. :R

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    válasz DM-Fan #11498 üzenetére

    Az biztos, hogy ennyiből nem kapsz korrektebb 50"-os fullHD plazmát
    LG50 ps3000 nem jó alternatíva? Vagy csöbörből vödörbe? :(

  • R1per2

    tag

    válasz bgabor6 #11525 üzenetére

    Az első hsz-ben benne van a lényeg miért. 42" fölött ilyen árkategóriában jobban jársz a plazmával az esetek döntő többségében.

  • R1per2

    tag

    Engem ez a fórum győzött meg a plazma tv vásárlásáról, a környezetemben a többség az eladókkal együtt mind az lcd-t favorizálták.
    Tegnap ps3-aztam, és nagyon tetszett a látvány, szerintem nagyon fontos a méret, talán mindennél fontosabb.
    Ha nem egy kis hálószobába veszel tv-t, mindenképp a "nagyobb jobb" elvet ajánlanám. Ha tehettem volna 58" tv-t vásárolok.

    Máshol lcd tv-ket látva még inkább megerősödött bennem ez, persze lehet ha másképp döntök, arról győzöm meg magam.

    Az, hogy Panasonic HD ready vagy olcsóbb márkájú full HD a jobb, érzelmi kérdés. Valójában tényleg nincs akkora előnye a nagyobb felbontásnak normál körülmények között, de ugyanúgy ellenérv lehet az, hogy más meg a képminőség különbségét nem veszi észre, vagy fontosabbnak tartja, hogy tudja a full hd-t. (amúgy is otthon nem kell két tv-t egymás mellett hasonlítgatni, az fog tetszeni amit megvettél).

    Úgyhogy az én részemről mindenképp inkább egy 50" plazmát javasolnék 42" LCD-vel szemben.

    (200k ft körüli árkategóriáról beszélve)

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    válasz imi68 #30973 üzenetére

    Immár közel 1 éve vettem meg az LG50 PS3000-es plazma tv-met. Kértem tanácsot, és elolvastam az első hsz-t, még sem hallgattam a szakértőkre, hanem a saját fejem után mentem. Minél többet kapni a lehető legkevesebbért (50col és fullHD, de 200k-n belül).
    Az eltelt idő alatt sokat gondolkoztam, hogy megbántam e a döntésem. Nehéz objektív véleményt mondanom, mert nem látom mellette más tv képminőségét.
    Önmagában nagyon elégedett vagyok vele, a képminőség amit nyújt, számomra bőven kielégítő, és amikor néha HD-s anyagokat nézek rajta, mindig csodálom az "új" technológiát és hatalmas képátlót.
    Amit viszont ennyi idő távlatában tapasztaltam felhasználóként, hogy bizony ebben a 4-5méteres nézési távolságból NEM lehet felismerni a 720p és 1080p közti különbséget, akármennyire fürkészem, pedig nem vagyok szemüveges. Csak 2m távolságon belül veszem észre az eltérést, és akár 1 méter közelségbe kell állni ahhoz, hogy igazán rácsodálkozzak a fullHD élmény részletgazdagságára, távolabb egyszerűen 99%-ban ugyanolyan élmény a sima HD is.
    Ebből kiindulva azt kell mondjam, hogy nem érdemes költeni pluszt a nagyobb felbontásért még 50 col méretben sem. Ha tényleg annyival jobb képminőséget tapasztalunk egy Panasonicnál, inkább vegyük meg azt HDreadyben, mint LG-t vagy Samut fullHD-ban. Buta szubjektív érzés viszont, amit a full HD megléte ad, bizony feledtetheti a gyengébb minőséget, amikor büszkén megmutatod a vendégnek 1méter közelből az 1080p-s anyagot... :F
    Amit semmiképp nem adnék alább, az a méret, vagyis 127cm. És még ez is kevés... én már 152cm-esről álmodozom... :) ha majd kb. 4-5 év múlva új TV-t veszek.

    Láttam közel 400k ft-os lcd tv-t is egy ismerősnél, és elég kiábrándító volt a képe, analóg adásnál sokkal rosszabb, digitális anyagoknál pedig furcsa képet adott. Persze nagyon éles volt és részletgazdag színek, de olyan "műanyagos" volt, mintha a film amit látunk, mind ilyen kék vagy zöld háttérrel készült volna, és utólag nyomták volna oda számítógépes rajzzal. Bizony én azt tapasztalom, hogy TV-ben plazma szebb képet ad, mint egy lcd, pláne ha egy árkategóriáról beszélünk, én biztosan plazmát vennék akkor is, ha sokkal több pénzt költenék TV-re.

    Visszatérve az LG-re, ami kérdés még szokott felmerülni:

    Tükröződés: jelentős! Ez a legzavaróbb, hogy csak beárnyékolt ablaknál lehet nézni tv-t, bár ez az én hibám is, mert ablakkal szemben van a TV-m, aki ablakhoz teszi gondolom ez a probléma nem fordul elő.

    Ghost: kicsit zavaró, és nem a logóknál jelentkezik, hanem amikor felirattal nézek filmet, a fehér betűk ghostolnak, és sötétebb jeleneteknél, amikor épp nincs szöveg, látszódik két halvány csík. PS3-at használok, játékoknál semmi ghostot nem tapasztaltam, a logók ghostjai tényleg percen belül kimosódnak, nem venni észre őket.

    Összegezve, akinek 200k ft-ja van, és nem olyan igényes, ínyenc, mint a komolyabb tesztelők és szakértők, nem fognak csalódni az olcsóbb márkákban sem.

    u.i.:neten keresgélve most is 200k ft-ért látom ezt a típust, pedig azt gondoltam ez 1 év alatt azért csökkenni fog, érdekes.

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    válasz szp1 #31021 üzenetére

    ha most vennék TV-t, tutira ezt venném meg:
    http://www.digitall.hu/webshop/index.php?site=autoview&id=205377

  • R1per2

    tag

    válasz madgie #31030 üzenetére

    Látod, mennyire eltérőek az igények, ezért nem is lehet kategorikusan kijelenteni egy készülékről, hogy jobb ár/érték arányban, hiszen az értékek emberenként eltérőek.

    Lehet kapni 300k keretből egy gagyibb 3D-s tv-t, de akinek a 3D a mindene, annak az fog kelleni.
    Van aki a méretre és full hd-re megy (mint én) és inkább megveszi a LG-t 60"-ban, mint egy kisebb 3D-set, vagy jobb minőségű Panát, mert a különbséget jelentéktelennek tartja (és nem érdekli a 3D jelenlegi technológiával).
    Aki pedig igazán ínyenc, az nem ad alább a Pioneernél vagy Panasonicnál, és ebből a keretből inkább vesz egy kisebb méretűt, de annak a képe legyen tökéletes.
    És akkor nem beszéltünk az LCD-LED pártiakról, akik soha nem vennének plazmát, mert nekik jobban bejön azoknak a plasztikusabb, élesebb képe, és idegenkednek a vélelmezett magasabb fogyasztástól és előforduló ghostoktól és tükröződéstől.

    Nem lehet egyik véleményre sem azt mondani, hogy hülyeség, az én érvem fontosabb, hiszen mindenkinél mást jelent.

    :R

  • R1per2

    tag

    válasz baliska #31062 üzenetére

    csinos, bár akkor nézne ki igazán jól, ha a TV szélessége, mérete megegyezne az alatta lévő komódéval :)) nálam is az a 10" hiányzik :U
    Tükröződésem tökéletesen látszik most, hogy elhúztam a függönyt.

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    válasz [-HERO-] #31649 üzenetére

    [link]
    Én ezt venném meg, ha most vásárolnék tv-t. Nekem is LG-m van ps3000, és meg vagyok vele elégedve.

  • R1per2

    tag

    50" plazmán 1 méter távolságra ülök le lábfeltéttel, és nézek full hd-s filmeket, épp az Avatart.
    2 dolgot kell megjegyezzek erről:
    1. egy TV nem lehet túl nagy, ilyen közelségben sem érzem túl nagynak!
    2. szebb a látvány számomra, mint a moziban...

  • R1per2

    tag

    válasz BBéci #31707 üzenetére

    jó, nem voltam pontos, lehet 1.5 méter, nem mozgatom a fejem közben, de akkor is nagyon közel ülök, és így a legjobb az elém táruló látvány full hd-ben 50colos plazmán. A szemet viszont tényleg terheli rendesen.
    Éppen ezért a kanapémhoz, ami 4 méter távolságban van a TV-től egy 150" plazma felelne meg... [link] ha megnézed itt is a fotel 4méter távolságban lehet tőle.

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    válasz BBéci #31713 üzenetére

    Persze nyilván nem vennék ennyiért, de ha fél milla alatt lenne egy ilyen tv, biztosan megvenném, és kerítenék neki helyet a szobámban, el tudnék vele lenni. Nem mondanám, hogy "túl nagy" és nekem ilyen nem kell. Mert igazából a kanapémból ez pont jó, teljes látványt nyújtana.

    Sajnos lemaradtam a projektoros témáról, mik az előnyei, hátrányai, képminősége, de keresek topikot és utána olvasok.

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    válasz pana81 #31727 üzenetére

    Kéne rajta lennie vga kimenetnek, ami a laptopodon is van, de ezt nem látok rajta. Amivel nem is lenne gond, ha DVI kimenete lenne, mert azt egy átalakítóval vga-vá lehet csinálni, de a tv-n az sincsen, csak hdmi.
    Ha létezik olyan, hogy hdmi-vga átalakító, akkor talán van megoldás, nem tudom. Keress google, én nézegettem, és első blikkre nem találtam.
    Én is laptopra volt kötve próbáltam vga kábellel a tv-m(azon van vga kimenet is), de azt tudnod kell, hogy az analóg összeköttetés rosszabb minőségű képet fog adni, mint a digitális, úgyhogy igazán ez nem erre való.
    Úgyhogy annyira ne bánd, ha ez nem fog működni bemenet hiánya miatt.
    Megoldás egy új asztali gép (vagy noti) olyan vga-val, amin van mindenféle bemenet :))

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    válasz Dorian #31741 üzenetére

    én is pont ez a c530-ast akartam megvenni először, megnéztem a boltban és engem zavart a ricegése, feltűnő volt, ezért választottam az LG-t ugyanebben az árkategóriában, amin nem tapasztaltam ezt

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    válasz BaLee #31804 üzenetére

    Szerintem azért van még szempont, amit figyelembe kell venni, mint pl. a vibrálás, ami a plazma tv-ket jellemzi, és van akiket zavar, vagy a piszkosabb fehér szín, az lcd világosabb fehéret ad(én legalábbis összehasonlítva képeket ezt láttam, de filmnézés közben ez nem tűnt fel).
    Nomeg az is, hova kerül milyen felhasználásra a tv. Otthon többnyire este, sötétben nézik, de aki más célokra veszi, pl. boltban reklámfelületnek, vagy simán csak napközben, fényes helységben használja többet, a tükröződés miatt rosszabb választás lehet a plazma.

  • R1per2

    tag

    válasz gban #32111 üzenetére

    Korrekt.

    Mondjuk az árak beszédesek, ami drágább, annak jobbnak kell lennie - elvileg.
    Bár olvastam már érdekes dolgokat erről a témáról is, amikor ugyanolyan terméket 3x adnak kell különböző néven és árakkal, hogy minél szélesebb réteget célozzanak meg (olcsó májereket és a márkabuzikat is). Pl. kozmetikai termékek, cipők, és műszaki cikkek, mint porszívok (direkt letesztelték őket, mivel tud többet a drágább, és az elvileg legmárkásabb gyengébben teljesített, mint a középkategória)
    Szal a műszaki cikkeknél is meglévő jelenség, hogy egy kész terméket szándékosan butítanak le(akár plusz költséggel), hogy olcsóbb kategóriával jöhessen ki, miközben az alapgép megmaradhat drágábbnak.
    TV-nél is előfordulhat.

    Az igazán jó válasz egy kérdésre az, ha egy megnevezett TV árából kapsz e ugyanannyiért egy jobb minőségűt. Ha valaki samut plazmát nézett ki magának, nem lesz pénze panára, max. egy lg-t ajánlhat az ember helyette ugyanannyiért, ami esetleg jobban megéri, mert többet tud, vagy megbízhatóbb. Ugyanígy fordítva.

  • R1per2

    tag

    válasz ZEN1TH #32192 üzenetére

    Érdekes, én is ugyanezt tapasztaltam! Egyetlen eladó vélekedett csak másképp, ahogy végigjártam a boltokat.

    Más: napfényben ahogy elhaladtam a tv mellett észrevettem egy hosszabb csíkot. Először azt hittem csak macskaszőr, de egy papírlappal kotorászva sajnos karcolást diagnosztizáltam. De hogy a francba került rá, az rejtély. Macska nem tud ilyen hosszút ilyen magasan csinálni :(( szíven ütött a dolog, bár valójában nem észrevehető, pláne nem bekapcsolt állapotban.
    Sokszor elhangzott kérdés biztosan: tisztítani a legegyszerűbben lcd és plazma képernyőt mivel érdemes? Mire kell figyelni?

  • R1per2

    tag

    válasz gyuromoj #32526 üzenetére

    Nem tudjátok hogy miért van hogy ha átteszem a windowst a TV-re, akkor kilóg a kép a kijelzőről?!

    Ezt az én tv-m is csinálja, de ha "levágás nélkül"-re állítom a tv képet, akkor jó.
    Eredeti kép, meg 16:9-nél levágja. Pedig 1920x1080, nem értem.

  • R1per2

    tag

    válasz DM-Fan #32532 üzenetére

    Gigabyte GTX570 1280MB - NVIDIA
    Beállításoknál a gépen nem tudom mihez nyúljak, adott a felbontás.
    Tv-m lg ps3000, és ott a "levágás nélkül" beállításnál jó lesz, mint írtam.
    Csak furcsa, hogy a "16:9" vagy "eredeti kép" is 1920x1080 16:9, elvileg nem kéne különbségnek lennie a "levágás nélküli" módnál. Lehet az előbbiek alapból overscannelnek, ahogy írod, és így lehet variálni a beállításokkal.

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    válasz DM-Fan #32532 üzenetére

    vga kártya beállításoknál lehet választani, hogy automatikus, túlnyújtás, zsugorítás, vagy "ne jelentse" opció van.
    Mindet kipróbáltam, és mindnél túlnyúlik. Kézzel görgetővel tudom módosítani, és akkor csökken a felbontás. De én azt nem akarom.

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    válasz DM-Fan #32537 üzenetére

    "levágás nélkül" teljesen jó minden beállításnál, nem nyúlik túl, úgyhogy ilyen egyszerű nekem a megoldás

  • R1per2

    tag

    ha már ebben a topikban járok:
    vettem házimozi rendszert a tv-hez, bár nem költöttem rá sokat, eddig nem volt, és nagyon élvezem az 5.1-es térhangzást, számomra pont megfelelő ilyen árért a minősége ebbe az 1szobás panelba. Nagyon megdobja a tv-nézés élményét. A hangfalak tökéletes elhelyezése miatt még a szobát is átalakítottam emiatt, rájöttem, hogy már rég meg kellett volna ezt tennem. Eddig hosszába volt a nézési távolság, ami már közel 5méter. Múltkor írtam is, hogy full hd-s filmhez odahúztam közvetlen a tv elé a széket, hogy maximálisan élvezhessem a képfelbontást. így viszont ez is megoldódott, 2.5 méterre csökkent a nézési távolság a kanapé beforgatással, és tv áthelyezéssel. Egyáltalán nem nagy ide az 50", merem ajánlani másoknak is, hogy ha módjuk van rá gondolkodjanak ebben.

    Wifis egérrel használom monitorként, és nézek filmet a gépről, vagy akár youtube-ról. Ilyen közel még simán el lehet olvasni a böngésző betűit is.



    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    válasz DM-Fan #32544 üzenetére

    Köszi!
    Túlzás igényesnek nevezni az ikea bútorokat :D de azért nem is ebben a lakásban tervezek megöregedni, arra a pár évre meg minek drágábbat, ha majd elköltözöm később úgy is más fog kelleni, azt mehetnek ezek a kukába.
    Ja az erősítő tetszik nagyon, mondták, hogy bővíthető is nagyobb hangfalakra később.

    A hdmi kábel a géptől ugye el van vezetve az erősítőig, ami nem kis út. Ez megy át a szőnyeg alatt. Kanapé mögött körbe meg a koax. (képen még nem, először a szőnyeg alatt vittem azt is, de 10méteres a kábel, körbe is tud menni kanapé mögött, ablak mellett, áttettem)
    A malac pedig szépen takarja a csúnya zsinórokat :)) 15 éve a szobámban porosodott már és a szívemhez nőtt, elhoztam otthonról, ahogy elköltöztem.

    így néz ki a szgép felé a szoba:

    (a kis malac a komódon már házavatóra kapott ajándék, nem röhögni! ki is dobom a francba :D )

    Hogy on is legyek: diginetes előfizetésem van, és szeretnék majd digitális tv-re is előfizetni. Sajnos még nincs bekötve az épületbe, de azt mondták idén biztosan lesz, valszeg nyáron már.
    Arra vagyok kíváncsi, hogyan is működnek ezek, a hd adások (mint a duna tv, atv, sporttévék) ugyanolyan szép képet adnak majd, meg dts hangokkal, mint a netről letöltött hd filmek? Izgalmasnak hangzik, mert ami most van analóg, az borzalmas. A mezei adások is, mint a retekklub teljesen letisztult árnyékmentes lesz? Úgy megnéznék egy ilyet.

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    Letöltöttem az ice age 3-at 1080p, bd formátumban, és érdekes tapasztalatom van a lejátszásánál:
    1. kmplayer: szaggat
    2. mpchc: kicsit szaggat
    3. windows media player: szépen fut a monitoromon

    Plazmán viszont villódzik a kép, elsősorban gyors képmozgásoknál, vízszintes csíkozódás a képben. Mindezt nem a forrás produkálja, mert ha visszatekerek, másképp hibádzik a kép mindig, egyszer jobban, máskor kevésbé, illetve kis ablakban egyáltalán. Egyből az ugrott be, hogy nem elég gyors a hdmi kábeleknél valami, ezért szétszedtem őket és kipróbáltam, hogy a monitoromra kötöm a hdmi-hdmi(mini slot) kábelt, nem az erősítőre (ráadásul közte van egy hosszabbító toldás is, meg az erősítő is).
    így is ugyanez volt a jelenség.
    Eléggé leszűkíthettem a kört erre a bizonyos kábelre, ezt ajándékba kaptam még valamihez, talán a monitorhoz, a többi hdmi kábelnél odafigyeltem, hogy jobb minőségű legyen, kellően vastag. Ez véknyabb és könnyebben is hajlik, bár nem túl hosszú.
    Az a baj, hogy az ilyen mini végű hdmi kábeleknél nincs nagy választék, találni itt is vastagabb, jobb minőségűt? Csak ez megy bele a vga-ba sajnos, nincs rajta nagy hdmi kimenet, átalakító meg nem fér bele, próbáltam. Media marktban lehet kérni egy próbát erre, hogy kibontom? Mert ha az új is ugyanezt csinálja, akkor visszavinném... lehet nem is a kábellel van a gond, és minden hdmi kábel ezt csinálja, csak a dvi nem. Ki tudja... :F
    Van egy batmanem is bluray formátumban (m2ts), azt a media player le sem játssza, viszont a kmplayer meg az mpchc teljesen szépen. Pedig az is 37 giga, gondolhatnám, hogy annál is jelentkeznie kéne ennek a hibának, ott még sem.

    Megnéztem direkt minden full hd-s filmemet, hogy villódzik e a kép, de egyiknél sem találkoztam vele. Vagyis mindegyiknél úgy, hogy a kép legalján húzódik gyors mozgásoknál, mintha lemaradna ott a kép. De ez biztosan a forrás hibája, mert a monitoron is ugyanúgy csinálja, meg kis ablakban is. Ha fekete sáv van alul felül, mert nem 16:9, akkor nem látszik a feketén ez (és nem csúszik fel a filmkép aljára).
    Ez mi lehet?

    [ Szerkesztve ]

  • R1per2

    tag

    válasz bgabesz75 #32577 üzenetére

    Nekem akkor produkált hasonlót Pana50x20 amikor klón módban a monitor volt az 1. a tv pedig a 2-s jelölésű. Ahogy a tv-t jelöltem 1-nek egyből tökéletes lett a kép. Bár nekem nem villogott viszont idegesítően becsíkozott.

    Nekem is becsíkozódik, amikor a kép gyorsan mozog. És az az érdekes, hogy visszahúzva a monitorra a képet, ott nem csíkozódik, az dvi-al van rákötve. Ezért gondoltam, hogy a hdmi összekötéssel van a gond, mert hdmi-re cserélve a dvi-t a monitoron, csíkozódott ugyanúgy rajta. A monitor elsődlegessége nem befolyásol nekem semmit.

    De igazából bolhát csinálok az elefántból, mert mpchc lejátssza hibátlanul! Csak az angol nyelven indítja, és nem értem hogy kell átállítani magyar szinkronra :)

    A jelenség érdekes mindenesetre, mégis ennél az adott filmnél mi a baja a hdmi kábellel a sima media playernek.

    A másik kérdésem viszont még mindig áll, mi az a csíkozódás a kép alján? Az minden filmen, minden lejátszónál egyformán van monitoron is, amikor ps3-al játszottam le, akkor is volt, mozgóképnél látszik esősorban, kockásodik vagy hogy mondjam, mintha elcsúszna. Ha kizoomolom persze nem látszik, vagy fekete csíknál sem szélesvásznún. Ezt a forrás produkálja gondolom.

Aktív témák