Hirdetés

Aktív témák

  • zippofcy

    senior tag

    válasz skoos #38516 üzenetére

    Az IPS panelesek már nem annyira szörnyűek mint a TNesek de nem hinném hogy az áruk versenyképes a plazmákéval, pláne nem akkor ha a képminőséget is nézzük. Ráadásul az LCDk sose fognak olyan szépen felskálázni mint a plazmák szóval pont hogy TV adásra rosszabbak.
    Mondanám hogy a polarizációs LG képe nem volt annyira borzalmas de pont SDt nem néztem rajta szóval lehet hogy az pont borzalmas ;]

    TV adásra az 1995-ös 55 centis 50 hz-es Trinitronom a legjobb.
    Hogy miért?
    1. TV adás 50hz-es. Ebből 100-at, 200-at csinálni lehet ugyan, de tuti csúnyább lesz az eredmény (mint pl. a zajszűrés, stb a plazmák menüjében)
    2. TV adások 99%-a 4:3-as. Persze lehet torzított képet nézni, de ki az aki pl. a DVDit 4:3-ba nézi? Na ugye.
    3. TV adások interlaces-ek. Ezt meg lehet ugyan progresszíven jeleníteni (plazma meg LCD) de lásd 1-es pontot.
    5. 50-60 centi az a CRT méret ahol még elég kicsik a "képpontok" ahhoz hogy szép legyen a kép, de már nem is egérmozi mint pl. a 90-es évek eleji Phillips monitorokon (Amiga, stb)
    6. Végül a feng shui szerint mind az 5-ös, mind a 9-es szerencseszám. 2 milliárd kínai nem tévedhet ;]

    :))

    [ Szerkesztve ]

    Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

Aktív témák