Hirdetés

Hirdetés

Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz HUTCHDB #27795 üzenetére

    Én sem demó anyagokról való tesztelésről beszéltem, bocs, ha félreérthető voltam. Azokból természetszerűleg nem derül ki, hiszen többnyire eltúlzott, túlszaturált, túlélesített anyagokról van szó. Én japán-made szituációs referencia-videókhoz szoktam hangolni a TV-t, mert ilyen szempontból a mozifilmek sem megbízhatók, hiszen 99%-ban valamilyen, a valóságostól eltérő szűrőt vagy színképet alkalmaznak.

    Elképzelhető, hogy úgy van, ahogy írod, én csak a kalibrált eredményről tudok nyilatkozni, abban viszont egyértelműen a Pana mutatói jobbak - ezáltal nekem a kalibrált képe is jobban tetszik (hozzáteszem, hogy én mondjuk a kalibrálatlan képét is természetesebbnek érzem a Samsungénál). Még azt is elképzelhetőnek tartom, hogy a Samsung THX-módja jobban el van találva, mint a Pana-é - hiszen én is módosítottam a THX-mód beállításain a Pana esetében - de szerintem a készülékek méltatásánál arra kellene helyezni a hangsúlyt, hogy mit tudnak nyújtani kalibrálva és nem arra, hogy gyárilag melyik van jobban beállítva (bár kétségtelen, hogy laikusoknak ez is szempont lehet, de szerintem ebben kategóriában ez nem feltétlenül szempont, ezen készülékeket már nem feltétlenül a hozzá nem értők vásárolják).

    De ez meg csak az én személyes véleményem. :B

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Aktív témák