Hirdetés

Aktív témák

  • Lacika_

    aktív tag

    válasz ProdyG #22386 üzenetére

    Floating Black a jelenség neve, [link]
    panasonic tud róla, szerintük ez nem hiba hanem feature
    fogyasztáscsökkentés és az extra sötét jelenetek miatt kapcsolgatják a cellák energiaszintjét,
    ezzel csak az a baj, hogy 1 lépcsőben világosodik ki a fekete és 1 másodperc késleltetéssel.

    Ha egy sötétebb jelenet után jön egy olyan ami több világos részt is tartalmaz (eléri azt a köszöböt az egész kép fényereje ahol kapcsolni fog), - de továbbra is fekete a kép egy része - akkor 1 mp mulva hirtelen látni a feketeszint megugrását a jelenet fekete részein, vagy ha szélesvásznú a film akkor a fekete csíkokon látványos.

    [youtube g20 floating black]

    nem is lenne zavaró, ha a küszöb elérésekor(ami általában kameraváltásoknál van) egyből változtatná a fekete szintet, de 1 másodperc után teszi, ezért jól látható
    pedig ez javítható lenne firmwarében

    van még egy trükk, a fényérzékelőt be kell csapni, lámpával megvilágítva(elég egy LED is) megemeli a feketeszintet így nem tud ugrálni, de így folyton világosabb lesz (de talán még sötétebb mint egy LCD)
    a fényérzékelő kikapcsolt ECO módnál is megemeli a fekete szintet, ha fényt kap
    éppen ezért csak sötét szobában van floating black jelenség

    Amig nem tudtam a dologról azt hittem a gép hülyült meg, vagy a kmplayer, de pendriveról lejátszva egy tipikus jelenetet a tv médiaplayerével is előjött a jelenség.
    LCD-n lejátszva pedig nem.

    Plazma: floating black, foszfor lag, villogás(pixel dithering)
    LCD: világos fekete, utánhuzás, kis kontraszt

    de én a plazma mellett vagyok p42g20-am volt, csak a magas inputlag miatt adtam el (30-40 ms)

    ha megint lesz 5 év gar. ezek a jelöltek:

    p50g20 standard: 47ms gamemode: 17ms (állítólag)
    p42v20 standard: 23ms gamemode: 20ms (több tesztoldalon is 20ms körül)
    p42x20 standard: 17ms gamemode: 20ms (állítólag)
    p42gt20 17-30ms

    g10-es lenne az igazi 10ms laggal, de már nem kapni (bár annak meg a foszforlagja durva)

Aktív témák