Hirdetés

Hirdetés

  • Amazon Fire TV Stick 4K Max

    lo A Müncheni Országos Bíróság helybenhagyta a Nokia keresetét. A panasz szerint jogsértést követett el az Amazon. mert...

  • Érkezik a Redmi Watch 5 Lite

    ma Szeptember 25-én Indiában lesz az aktivitáskövető premierje, és lehet, hogy marad is azon a piacon.

Új hozzászólás Aktív témák

  • sepsi0

    őstag

    válasz divan #15475 üzenetére

    Köszönöm, megnézem. :R
    Mondjuk tegnap MCvel másoltam át 1TB anyagot, kibírtam.

    Ezt mindenkinek:

    Ma eljutottam oda, hogy becsukott szemmel tudnék egy OMV-t feltelepíteni, bekonfigolni.
    Annyi bug volt már, ami miatt behalt a webes felület... Tegnap az időszerver beállításakor halt meg.
    Tegnap egész nap azzal szenvedtem, hogy a 2. vinyót ext4re formázzam és fel tudjam csatolni. Pl ha törölni akartam a hddn a partriciot, elhasalt. Pl 1TBs vinyót 2TB-nak akarta... Windowsban kellet többször újra partricionálni.
    Viszont egy külső házban meg tökéletesen ment elsőre. Ha kivettem a házból és fel akartam csatolni, vagy nem sikerült vagy vinyóra másolás közben írásvédett lett, MC másolás megállt hibával.

    Normális rendszer backupot mivel lehet csinálni, olyat amit pl omv-firstaid parancs után be tudok tallózni?
    Az alap backupal a 3GB-os rendszerről nem tudom mekkora méretű (DD volt kiválasztva) fájlt akart csinálni 7GBnál megszakítottam.
    Másik beállítássak 1,6GB lett, de nem lehetett betallózni, pedig a vinyón volt.

    Most ott tartok, hogy tökéletesen megy a NAS, de nem merek belevágni pl a Docker-be, mert félek, hogy lehal megint és nincs működő backupom.

    Hogy jót is mondjak, szárnyal a nas, eddig ez volt a legjobb döntésem, még így sem bántam meg. Sok lehetőség rejlik benne.

    Nem létezik ssh-n indítható grafikus felület, amivel kiváltható a webes?

    Megint sokat kell utánaolvasnom, pedig a RouterOSben is benne vagyok. :)

    Köszönöm, hogy segíteni próbáltok. :R

    Lehet, hogy nem OMV 5-el kellet volna kezdenem?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák